Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogródek Iwony

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogródek Iwony

Iwk4 19:36, 21 sie 2014


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Malgosik napisał(a)
Iwk4 65 cm to nie jest tak mało
hakonechloa możesz posadzić bliżej skraju, to będzie się przewieszać i nie będzie zabierać miejsca na rabacie
powoli rośnie, więc weź ładne sadzonki i nie licz że szybko je namnożysz
ale do towarzystwa tej trawy dałabym jakieś większe liście, kwiaty, a nie znowu trawę - cylindrycę; chyba że Red Baron pójdzie dalej znowu w towarzystwie innych liści
mi podoba się takie zestawianie różnych kształtów, kolorów i faktur, osobiście nie przepadam za zestawianiem trawy z trawą,
no chyba że jak u Marzeny jest busz i ta czerwona rozplenica z kotkami a potem niższe trawki, to jest to przemyślana kompozycja, a do towarzystwa jest i tak czerwony berberys Bagatelle, a potem inne liście o ile pamiętam

Małgosiu, ciągle szukam rozwiązania i sama nie wiem. Przy tarasie dziś posadziliśmy dwie tuje szmaragdowe. Było tak:

Wczoraj zdecydowaliśmy się na jeszcze jedną donicę. Zrobiliśmy ją i dziś było tak:

potem tak:

Więc może hakonechloa podsadzić przy brzegu thuj?
Nadal czekam na przyczepę ziemi, stoimy z pracami. Miała być w poniedziałek, nadal czekamy
____________________
Ogródek Iwony II
19:40, 21 sie 2014
Iwonko a u mnie tyle ziemi wywiezionej z ogrodu i leży przed ogrodzeniem.Szkoda,że tak daleko masz...
Iwk4 19:41, 21 sie 2014


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Murki wyściełaliśmy styropianem
Ziemi brak


Zdjąć te kratki?
____________________
Ogródek Iwony II
Iwk4 19:43, 21 sie 2014


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Aniulka napisał(a)
Iwonko a u mnie tyle ziemi wywiezionej z ogrodu i leży przed ogrodzeniem.Szkoda,że tak daleko masz...

No widzisz. Facet niesłowny jest, ale ziemię ma dobrą. Kiedyś braliśmy od niego. Więc czekamy ...
____________________
Ogródek Iwony II
ana_art 19:46, 21 sie 2014


Dołączył: 10 maj 2011
Posty: 18824
ale cudne te murki bardzo mi się podobają... koło tych thuj bym coś podsadziła może być hakone a może carexy evergold? widziałam wczoraj piękne egzemplarze u mojej pani trawkowej. Carexy mają tę przewagę nad hakone że są zimozielone. Z drugiej strony lubię też hakone tą b aurea bo ma świetny pokrój i kolor.
____________________
Any ogród mały-czyli wygrana walka z ugorem i Wizytówka
ana_art 20:12, 21 sie 2014


Dołączył: 10 maj 2011
Posty: 18824
a w tej wysokiej donicy pod kratkami zostaje to co jest? kratkę bym zdjęła
____________________
Any ogród mały-czyli wygrana walka z ugorem i Wizytówka
Iwk4 20:19, 21 sie 2014


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
ana_art napisał(a)
a w tej wysokiej donicy pod kratkami zostaje to co jest? kratkę bym zdjęła

Nie Aniu, wszystko wysadzone. Wstrzymałam się, bo mam zamówienie na te sadzonki winobluszczu. Czekałam na ziemię ichyba wysadzę do doniczek, to będę mogła robić dalej.
Aniu, tu wyżej umieściłam zdjęcie z zimozielonego z tymi żółtymi tujami. Może taką kompozycję podsadzić w tej wysokiej donicy i zdejmę kratki?

Cieszę się, że ci się podobają moje murki. W przyszłym roku wykończę obrzeże murku tarasowego i tych donic takim samym materiałem, a blachy zdejmę. Tylko szpecą. Jeszcze nie wiem, zym, ale bedę się martwić później

I wiadomość z ostatniej chwili:
Hura! przyjechała ziemia. Czarna, taka łąkowa Jutro prace ziemne
____________________
Ogródek Iwony II
ana_art 20:31, 21 sie 2014


Dołączył: 10 maj 2011
Posty: 18824
kocham cegłę taka starą gdyby mi się nie 'gryzła' z kostką zapewne bym ją użyła w ogrodzie bo ma niesamowity charakter (wewnątrz domu mam jej trochę )
Te nasadzenia z zimozielonego bardzo ładne, czy masz tam zacisznie? bo ja bym u siebie obawiała się posadzić takie thuje w obawie o zmarznięcie

a tak na marginesie to powiem Wam, że nieźle żeście się rozkręcili (do powtórzenia dla M)
____________________
Any ogród mały-czyli wygrana walka z ugorem i Wizytówka
Iwk4 21:17, 21 sie 2014


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Aniu, nie za bardzo jest tam zacisze. Często wieje od zachodu, ale może tuje wytrzymają? Jak nie, to będę kombinować co innego, bo na tarasie przydałoby się trochę zacisza. Latem jest dobrze, ale teraz pora nieciekawa. U ciebie piszesz, że są większe mrozy. Mam nadzieję, że u mnie jest lepiej. Czas pokaże.
M siedzi obok mnie, pochwaliłam go. Dziś powiedział : "Kochanie, rozebraliśmy kawałek ogrodu. I ja ci w tym pomagam "
____________________
Ogródek Iwony II
Malgosik 22:34, 21 sie 2014


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 10477
Wydaje mi się, że te żółte tuje będą ładnie wyglądać na tle najwyższego murku otynkowanego, czyli w najniższej rabatce ceglastej. Przynajmniej 3 sztuki. One zdaje się do 1 m wysokości dorastają. Jak dasz bordowe żurawki jak w zimozielonym to będą ładnie także zimą zdobić i kontrastować, ale ja bym się pokusiła jeszcze o brązowe turzyce zwisające w towarzystwie tych żurawek, a może i nawet jakieś niewysokie zielone trawki lub kwiaty o pokroju pionowym pomiędzy żółtymi tujami. Żeby nie była zupełna kopia zimozielonego. A przy Smaragdach jak ana pisała ja bym tez widziała hakonechloa żółtą, ale turzyca evergold ma też żółty pasek, może byłoby lepiej, delikatniej, bo od żywotników byłoby już dużo żółtego.
____________________
Ogród na glinie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies