Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogródek Iwony

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogródek Iwony

jolka 21:10, 20 sie 2014


Dołączył: 25 sie 2012
Posty: 5502
Iwonka, wpadam z rewizytą
Ależ murek trzasnęliście!! Super fajny, klimatyczny i własnoręcznie zrobiony.
Pisałaś, że chcesz patyczki z limek do ukorzeniania. Jeśli mi się przypomnisz wiosną, to Ci wyślę bez problemu Mam z czego ciąć

Pozdrowienia zostawiam

____________________
Ogród wśród pól i wiatrów
Iwk4 21:17, 20 sie 2014


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Donia72 napisał(a)
U nas dziś było 21 stopni

Zazdroszczę. Choć wieczorem u nas się uspokoiło i poszliśmy do ogrodu
____________________
Ogródek Iwony II
Donia72 21:19, 20 sie 2014


Dołączył: 07 maj 2013
Posty: 6728
Teraz jest już zimno i jesteśmy w domkuTrochę plecy mnie bolą, pewnie źle spałam
____________________
Dorota. Zakątek z fioletową ławeczką
Iwk4 21:22, 20 sie 2014


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
kosolka napisał(a)
Poczytałam o asterkach To ja poproszę Tym bardziej że mój kolorek Iwonko, będziemy w kontakcie w takim razie!

Olu, jeśli to faktycznie aster alpejski, to cieszę się, że zidentyfikowany. Ale to chyba jakaś wersja ogrodowa. Mam go dużo, jakby ktoś jeszcze chciał. Kwitnie w czasie, kiedy zaczyna kwitnąć szałwia i pięknie się z nią komponuje. Długo się trzyma w wazonie. Rozrasta się kobiercem.
Jak bedziesz wiedziała, jak odebrać, daj znać. Poczekam też z wysadzeniem winobluszczu na ciebie.
____________________
Ogródek Iwony II
Donia72 21:28, 20 sie 2014


Dołączył: 07 maj 2013
Posty: 6728
Iwonko, ten Twój aster to jest tzw. marcinek? Czy to coś innego?
____________________
Dorota. Zakątek z fioletową ławeczką
Iwk4 21:30, 20 sie 2014


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
JoannA napisał(a)
Witaj Iwonko
Bardzo, bardzo podoba mi się ten murek. I aż trudno wierzyć że to Twoje dzieło. Gdyby nie zdjęcie przy pracy to pewnie bym nie uwierzyła.
Małgosia wkleiła idealne inspiracje, a ta ostatnia fajnie by wyglądała na tej rabatce gdzie rosną juki.
Ten kwiatek to aster alpejski.
pozdrówka

Cieszę się Joasiu, że zaglądasz Ja dziś nie miałam zbyt wiele czasu na O. Ale muszę wpaść do ciebie zobaczyć, co słychać, bo kilka dni mnie już u ciebie nie było.

Na tej ostatniej inspiracji Małgosi nie mogę rozszyfrować, co jest posadzone przy murku: http://www.pinterest.com/pin/448248969131955952/

Choć tam, gdzie rosną juki, rośnie jeszcze tuja danica - 2 z lewej strony i 3 z prawej strony juk. Są małe jeszcze, więc muszą trochę podrosnąć. Zastanawiałam się jeszcze, czy nie pasowałaby tam perowski, ale boję się przeładować. Żeby nie było za dużo. Zresztą zmieni się perspektywa, jak zdejmę winobluszcz. Trzeba chwilkę poczekać. Winobluszcz chce odebrać Ola, więc go nie wyrywałam do reszty. Poczekam chwilkę.
I dzięki za identyfikację kwiatka
____________________
Ogródek Iwony II
kosolka 21:31, 20 sie 2014


Dołączył: 11 lip 2014
Posty: 6457
To nie marcinek. Marcinki kwitną VIII-IX a te astry V-VI..
____________________
Ola Kosolkowa pasja
Iwk4 21:31, 20 sie 2014


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Donia72 napisał(a)
Iwonko, ten Twój aster to jest tzw. marcinek? Czy to coś innego?

ja myslałam, że to są marcinki, ale sąsiadka wyprowadziła mniez błędu. Marcinki mają inne łodyżki i listki drobniutkie i kwitną w październiku, a te moje w czerwcu. Podobno to aster alpejski Tak go rozpoznała Joasia
____________________
Ogródek Iwony II
JoannA 21:33, 20 sie 2014


Dołączył: 12 lut 2013
Posty: 12505
Przy tym murku rosnie naparstnica i werbena patagońska (ta wysoka). Tych pozostałych nie mogę rozszyfrowac bo trochę niewyraźne.
Odnośnie astra alpejskiego. To wczesno-letni kwiat, kwitnie maj-czerwiec.
I nie mylić z jesiennymi marcinkami.
____________________
Nasz azyl - ogród Joanny i Andrzeja
Donia72 21:35, 20 sie 2014


Dołączył: 07 maj 2013
Posty: 6728
No to bardzo ciekawa roślinka
____________________
Dorota. Zakątek z fioletową ławeczką
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies