Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Moje początki- i brak doświadczenia :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Moje początki- i brak doświadczenia :)

Efffa 23:10, 24 paź 2016


Dołączył: 11 cze 2014
Posty: 3530
Dorotka zdecydowałaś coś?
____________________
Ewelina Odcienie zieleni 2
Matylda 13:30, 25 paź 2016


Dołączył: 02 lip 2014
Posty: 277
wiklasia napisał(a)
Matyldo - a gdzie te wisienki kupowałaś?



Zaraz napiszę na priv.
____________________
Matylda - Moje początki i brak doświadczenia
Matylda 13:39, 25 paź 2016


Dołączył: 02 lip 2014
Posty: 277
Efffa napisał(a)
Dorotka zdecydowałaś coś?



Na razie stoję przy tym, że jednak ten żywopłot z tyłu na całej długości z cisa, potem pomiędzy wiśniami róże tak jak było na rysunku wcześniejszym. W nogi wiśni carexy. Przed różami lawenda. Co z cyprysikami nie podjęłam decyzji, czy je całkiem zabrać z tamtego miejsca, czy zostawić. Jeżeli zostawić to nie wiem jak je wykorzystać. No a z lewej strony w rogu chcę Gracilimusa, bo on by był jeszcze z lewej strony bramy. Ale nie wiem co jeszcze z samego przodu rabaty dać, czy jakąś obwódkę, czy jeszcze inaczej.
____________________
Matylda - Moje początki i brak doświadczenia
Matylda 18:39, 09 lis 2016


Dołączył: 02 lip 2014
Posty: 277
Zaczęłam się zastanawiać nad planami ogrodowymi na przyszły rok. Chciałabym kupić Brzozy 'Doorenbos' (chyba 5 szt). Rozważam wybór pomiędzy dwoma miejscami na nie. Może ktoś mi pomoże które lepiej pasuje. Wkleję kilka zdjęć tego samego miejsca bo to długa rabata, nie mieści się na jednym zdjęciu. Jest trójwymiarowa. Wydaje mi się, że brakuje jej wyższego piętra. Choć na pierwszym zdjęciu widać buka- jeszcze malutkiego, więc puki co nie robi efektu. Może na niej umieścić brzozy?







A tutaj ta sama rabata od tyłu:





Czy by pasowały do tego miejsca? W ogóle czy coś jeszcze pozmieniać na tej rabacie.

Drugie miejsce, które ewentualnie by mogło być na brzozy, to na zdjęciu 1 i 2 przed świerkami, w górnym lewym rogu. Tam bym chciała zrobić kółko żwirowe i huśtawkę. A z tyłu brzozy? To była moja pierwsza myśl, żeby je tam dać ale z drugiej strony wtedy z tej huśtawki bym ich nie widziała. A na tej trójwymiarowej rabacie były by z tego miejsca widoczne. Bardzo proszę o pomoc.
____________________
Matylda - Moje początki i brak doświadczenia
Efffa 18:49, 09 lis 2016


Dołączył: 11 cze 2014
Posty: 3530
Mi sie ogólnie podoba, a nie mam takiej wyobraźni by coś doradzić.Edyta pewnie cos doradzi
Co to za cyprysiki? aurea nana? Nie są te cyprysiki za gęsto posadzone?
____________________
Ewelina Odcienie zieleni 2
Matylda 18:59, 09 lis 2016


Dołączył: 02 lip 2014
Posty: 277
Tak to cyprysiki aurea nana, też się zastanawiałam czy nie za blisko, najwyżej je przesadzę i wykorzystam w innym miejscu jak się zaczną rozrastać. Może faktycznie Edyta będzie umiała coś doradzić.
____________________
Matylda - Moje początki i brak doświadczenia
Makusia 18:05, 12 lis 2016


Dołączył: 24 mar 2016
Posty: 7692
Dzień dobry lub dobry wieczór
witam się w Twoim wątku i zaznaczam do rychłego nadrobienia całości
____________________
Marta Krok po kroku w tym natłoku
Matylda 08:45, 13 lis 2016


Dołączył: 02 lip 2014
Posty: 277
Miło mi, że mnie odwiedziłaś, choć u mnie malutko stron także niewiele do czytania .
____________________
Matylda - Moje początki i brak doświadczenia
Marta 08:41, 19 lis 2016


Dołączył: 21 cze 2011
Posty: 1983
Witam sąsiadkę Nie sadziłabym brzóz na pierwszej rabacie, gdzie już jest buk. Mogły by być dalej (2, 3 zdjęcie), ale rabata musiałaby być poszerzona do tyłu, żeby nie rosły w rządku, tylko tak nieregularnie jak np u Edyty. Berberysy posadziłabym nieregularnie, pomiędzy brzozy. Cyprysiki zbyt gęsto są posadzone. Pozdrawiam
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/774-ogrod-marty "Chcesz być szczęśliwy przez całe życie- zostań ogrodnikiem"
Matylda 08:25, 20 lis 2016


Dołączył: 02 lip 2014
Posty: 277
Witam . Cieszę się z Twoich odwiedzin. Dzięki za rady, w sumie myślałam bardziej o tych brzozach na zdjęciu 2 i 3 tylko pokazałam całość bo to jedna długa rabata. No właśnie może być za ciasno, ona jest na szerokość chyba 3-3,5 m, nie widać tego bo jest długa. Ale faktycznie szersza by z brzozami może lepiej wyglądała. To przynajmniej mam punkt zaczepienia. To może jeszcze oprócz tych berberysów porozrzucanych jeszcze np do tego M. Variegatus?
____________________
Matylda - Moje początki i brak doświadczenia
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies