Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Moje początki- i brak doświadczenia :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Moje początki- i brak doświadczenia :)

Mirka 07:25, 13 mar 2015


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12324
Matylda napisał(a)
Zamieszczam plan mojej działki. Działka ma wymiary 25m x 63m. Jedna mała kratka to metr na moim planie.

Witam się w twoim wątku i od razu nasuwa mi się pytanie Dla czego w takim miejscu przed domem zrobiłaś oczyszczalnię nie można było jakoś z boku lub na końcu działki posadowić?
____________________
Mazowsze Mirkowy ogród )
lindsay80 09:33, 13 mar 2015


Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 16229
Matylda,
mam tak samo usytuowany taras jak Ty, więc wiem, jak tam masz ze słońcem.
Ja się przychylam do wielu uwag, które miała Ewelina.
Po pierwsze KORA zamiast tych kamyków, po drugie ja bym wywaliła tą palisadę, całą skarpę bym zrobiła trochę większą a za to bardziej płaską.
Te trzmieliny na pniu w ilości 3 szt napewno się tam nie pomieszczą, jeśli już to tylko jedna.
Hakonechloa nie... też sobie ją ostatnio wstawiłam do swojego projektu i dziewczyny odradzały bo ta trawa tylko w sezonie jest ładna, w zimie szpeci.
Poza tym ona raczej do cienia, bo słońce w tym miejscu będzie ją przypalać i brzydko będzie wyglądać.
Z tych roślin co tam podałaś to zostawiłabym irgę i trzmielinę... nad resztą się zastanowię
____________________
Tu ma być ogród :)
Matylda 22:13, 13 mar 2015


Dołączył: 02 lip 2014
Posty: 277
Mirka: Nie własnie, nie można było niestety.

Edyta: Na korę to bez problemu mogę zmienić, ale niestety tą palisadę przynajmniej na razie nie bardzo. Więc muszę wymyślić coś do tego co jest. Będę wdzięczna za jakiś pomysł na to . Oczywiście dziękuję za uwagi i rady .

____________________
Matylda - Moje początki i brak doświadczenia
Efffa 22:24, 13 mar 2015


Dołączył: 11 cze 2014
Posty: 3530
Matylda a jakbyś przed palisadami posadziła żywopłot z bukszpanu, żeby je zakryć?
____________________
Ewelina Odcienie zieleni 2
Matylda 22:38, 13 mar 2015


Dołączył: 02 lip 2014
Posty: 277
Tak to jest dobra myśl, też o tym myślałam. Nie wiem jak mogłam wpaść na taki pomysł palisad, chyba mnie zaćmiło. Przynajmniej nie będzie tego widać.
____________________
Matylda - Moje początki i brak doświadczenia
Efffa 23:00, 13 mar 2015


Dołączył: 11 cze 2014
Posty: 3530
Nie załamuj się tą palisadą, nie ma tak źle, na pewno uda Ci się ją ukryć!
____________________
Ewelina Odcienie zieleni 2
kaisog1 19:51, 14 mar 2015


Dołączył: 14 lut 2011
Posty: 13108
Dobra szczerze to szczerze... a po co jest ta skarpa w ogóle?
____________________
Pozdrawiam Małgorzata Kubusiowo, Kubusiowo II, Mini Kubusiowo
Matylda 20:21, 15 mar 2015


Dołączył: 02 lip 2014
Posty: 277
Chciałam tą skarpę ze względu, że mam wysoki taras. Żeby nie były same schody.
____________________
Matylda - Moje początki i brak doświadczenia
Matylda 12:15, 18 mar 2015


Dołączył: 02 lip 2014
Posty: 277
kaisog1 napisał(a)
Dobra szczerze to szczerze... a po co jest ta skarpa w ogóle?


Hm, myślę i myślę nad tym co napisałaś, i może i masz rację, żeby tą skarpę zburzyć, a zamiast tego zrobić takie zewnętrzne donice jak w "Zimozielonym ogrodzie przy białym domu". Chyba będzie ładniej, no nie? Choć najpierw muszę mojego M. przekonać, co będzie trudne. Najpierw pewnie usłyszę jak zawsze, że się nie da . Ale jestem uparta, więc będę mu marudziła, aż w końcu mi to zrobi . Z tej strony będę mogła tak zrobić bo jeszcze nie ma płytek na elewacji do samego dołu.
____________________
Matylda - Moje początki i brak doświadczenia
Efffa 13:28, 18 mar 2015


Dołączył: 11 cze 2014
Posty: 3530
Popieram!
____________________
Ewelina Odcienie zieleni 2
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies