Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród z pompą

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród z pompą

eliza3 18:59, 18 lip 2014


Dołączył: 12 kwi 2012
Posty: 7563
Witam, przyciągnął mnie tytuł wątku, ale chyba nie tylko mnie
Ogród bardzo mi się podoba... oczywiście lawenda mnie zauroczyła, bo podobnie jak Ty kocham lawendę i Chorwację
Stylizowana pompa też fajna, a ponieważ też mam zbiornik na deszczówkę więc pasowałaby u mnie jak ulał.
Wspominałam już mężusiowi, ale wszystko musi nabrać mocy urzędowej
Będę zaglądać
____________________
Ela - Kwiatki i rabatki u Elizy
aguleczka 23:44, 18 lip 2014


Dołączył: 03 lip 2014
Posty: 111
Lawenda cudna!!!!
____________________
Mój maleńki ogród
ane3ka 14:00, 19 lip 2014


Dołączył: 14 lip 2012
Posty: 353
eliza3 napisał(a)
Witam, przyciągnął mnie tytuł wątku, ale chyba nie tylko mnie
Ogród bardzo mi się podoba... oczywiście lawenda mnie zauroczyła, bo podobnie jak Ty kocham lawendę i Chorwację
Stylizowana pompa też fajna, a ponieważ też mam zbiornik na deszczówkę więc pasowałaby u mnie jak ulał.
Wspominałam już mężusiowi, ale wszystko musi nabrać mocy urzędowej
Będę zaglądać


Dzień dobry Elizo! Pompa fajna sprawa.
Chorwacja, hmmm
____________________
Ania - Ogród z pompą
ane3ka 14:00, 19 lip 2014


Dołączył: 14 lip 2012
Posty: 353
aguleczka napisał(a)
Lawenda cudna!!!!

Witam!
No w tej kwestii nieskromnie przyznam rację
____________________
Ania - Ogród z pompą
ane3ka 14:14, 19 lip 2014


Dołączył: 14 lip 2012
Posty: 353
Miały być zdjęcia z góry, ale wczoraj już nie dałam rady.
Nie znoszę robić takich zdjęć, bo są one obnażające. Widać wszystkie dziury. Z poziomu dżdżownicy wszystko wygląda lepiej

Pisząc o zaułku za rabatą żwirową, mam na myśli to miejsce. Bezpośrednio za brzozą i kosaćcami. Miejsce jest niewidoczne ani z podjazdu, ani jak widać, nawet z góry. Widać je dopiero pod pewnym kątem z tarasu.
Patrząc od lewej widać kawalątek migdałka, pod nim jałowce Blue Star oraz sosny Varella. Mikroskopijne kreseczki za sosnami to trzy trzęślice modre Variegata. Do tego momentu miejsce jest jeszcze widoczne z podjazdu. Następuje rząd pseudo-żurawek a potem tawułą Grefsheim, lampy kulki itd.

Jedna z propozycji - posadzenie miskanta o białym zabarwieniu. No takie fajne miejsce na niego to za kosaćcami. Wystawałaby sobie kępa znad kosaćców. Tylko czy razem nie będą się gryzły?
Przyznam się, że moim marzeniem jest miskant Cabaret. Czy on by tu pasował.

Tam gdzie żurawki pasuje mi coś, matematyczno-fizycznie ujmując, o pokroju sinusoidalnym Czyli przy tujach wznoszącego się ku górze, przy ścieżce opadającego w dół. Wszelkie krzaczory zagłuszą to miejsce.
Jessssu jak mi chodzą po głowie te róże okrywowe...!

Na lewo od żurawek jest tak


Trochę mi tak tam dziurawo, w szczególności z lewej strony pod migdałkiem i pomiędzy RH a limką. Właśnie pomiędzy RH a limką chciałam wsadzić M. Cabaret. Tu następuje głębokie HMMMMM.
____________________
Ania - Ogród z pompą
Viola 23:18, 20 lip 2014


Dołączył: 20 sie 2013
Posty: 3482
Zaczęłam czytać Twój pierwszy wpis, że znienawidzony i że coś tam a później patrzę: Toż to cudeńko prawdziwe. Jak tego dokonałaś przy dwójce maluszków? Jakie to cudowne słowa usłyszałaś, które Cię tak zmobilizowały do pracy? Też chciałabym takie usłyszeć Pozdrawiam, będę zaglądać
____________________
Viola Pomóżcie wyczarować mi ogród
agata19762 23:34, 20 lip 2014


Dołączył: 22 mar 2012
Posty: 12004
____________________
Agata **** Moje ukochane miejsce na ziemi **** Czas na zmiany.... **** Wizytówka - Moje ukochane miejsce na ziemi
Mala_Mi 01:12, 21 lip 2014


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
ane3ka napisał(a)
Miały być zdjęcia z góry, ale wczoraj już nie dałam rady.
Nie znoszę robić takich zdjęć, bo są one obnażające. Widać wszystkie dziury. Z poziomu dżdżownicy wszystko wygląda lepiej

Pisząc o zaułku za rabatą żwirową, mam na myśli to miejsce. Bezpośrednio za brzozą i kosaćcami. Miejsce jest niewidoczne ani z podjazdu, ani jak widać, nawet z góry. Widać je dopiero pod pewnym kątem z tarasu.
Patrząc od lewej widać kawalątek migdałka, pod nim jałowce Blue Star oraz sosny Varella. Mikroskopijne kreseczki za sosnami to trzy trzęślice modre Variegata. Do tego momentu miejsce jest jeszcze widoczne z podjazdu. Następuje rząd pseudo-żurawek a potem tawułą Grefsheim, lampy kulki itd.

Jedna z propozycji - posadzenie miskanta o białym zabarwieniu. No takie fajne miejsce na niego to za kosaćcami. Wystawałaby sobie kępa znad kosaćców. Tylko czy razem nie będą się gryzły?
Przyznam się, że moim marzeniem jest miskant Cabaret. Czy on by tu pasował.

Tam gdzie żurawki pasuje mi coś, matematyczno-fizycznie ujmując, o pokroju sinusoidalnym Czyli przy tujach wznoszącego się ku górze, przy ścieżce opadającego w dół. Wszelkie krzaczory zagłuszą to miejsce.
Jessssu jak mi chodzą po głowie te róże okrywowe...!

Na lewo od żurawek jest tak


Trochę mi tak tam dziurawo, w szczególności z lewej strony pod migdałkiem i pomiędzy RH a limką. Właśnie pomiędzy RH a limką chciałam wsadzić M. Cabaret. Tu następuje głębokie HMMMMM.


Mi też czegoś brakuje pomiędzy rh, a limką... cabaret byłby fajny, ale tak bardziej z tyłu... bo pomiędzy będzie im ciasno ..

Zamiast żurawek dałabym róże okrywowe.. byłoby weselej... białe by nie gryzły i dalej byłaby tonacja spokojna .. do kulek róże pasują.. Przekwitnie tawuła i już jest tylko zielono.. a tak byłoby ciekawiej...
Warelki bym pociągnęła jeszcze w stronę hortki....
Ale to ja bym tak zrobiła.... ale Ty tu rządzisz.. A ja tak rzuciła mtylko jednym okiem.. bez doktoryzowania sie
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
nicol21 13:31, 21 lip 2014


Dołączył: 15 paź 2013
Posty: 10283
Nie sposób przejść obojętnie obok nazwy Twojego wątku taki zaczepny jest Bardzo przyjemny i ogród i domek ogrodowy rewelka!
____________________
Mały ogródek, za i przed zabudową szeregową - Nicol21 Wątek równoległy: Okiełznać swoje setki pomysłów - ogród ze spadkiem na północ ************ Pozdrawiam i zapraszam - Ewelina ************ ***Booskop https://goo.gl/photos/jpY3wG37U7c9ALAf9 *** *** De tuinen van Appeltern https://goo.gl/photos/WrF6PWtCn53Gzswp6 *** *** *** formowanie cisów: https://photos.app.goo.gl/y72my2AfOaf4XKNq1 **** ***** Rotary Garden - Belgia - https://photos.app.goo.gl/iErs4Fi1dOEJ6Jls1 ****
Jagodaa 13:46, 21 lip 2014


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 9943
A nie byłoby dobrze dosadzić hortensji?, bo ten pojedynczy krzak, jakoś dziwnie wygląda.
____________________
Jagoda - Moja „przyziemna” pasja
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies