Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Buszując w zbożu i kukurydzy:)

Pokaż wątki Pokaż posty

Buszując w zbożu i kukurydzy:)

gardney 23:34, 19 lis 2014


Dołączył: 22 cze 2012
Posty: 753
Przepraszam że dopiero teraz odpisuję, kulek Ci tam nie widzę ani stożków, pisałam żeby się dobrze zastanowić bo pisałaś że przesadzanie Cię wkurza, tak mi się wydaje że coś takiego czytałam
sama nie wiedziałam dlaczego mi to nie pasuje. Może wydziwiam, jeśli inni bardziej doświadczeni mnie tutaj przygaszą to rób tak jak mówią bo ja to tak tylko dużo zdjęć oglądam i potem piszę co mi się zdaje.
Trzmielina jeśli miałaby być w formie ekranu zasłaniającego beton studni się raczej nie nadaje bo nie umiem nigdzie znaleźć ładnego ekranika z trzmieliny. Jadąc do miasta widzę kilka domów gdzie trzmielina rośnie wysoko w górę przy siatce i taka dziwna jest u dołu gęsta a u góry takie strzeiste w górę gałązki. Chyba ciężko z niej zrobić ekran, może cis żółty byłby lepszy? W pasach roślin jest ładna gdy dobrze jest dobrane towarzystwo. Na zdjęciu u Agani wygląda dobrze bo jest z tyłu za nią dużo zielonego co trochę uspokaja to połączenie. A tak przy studni taki kontrast będzie przyciągał wzrok a chcesz wyeksponować studnię? czy raczej ją zakryć? bo już nie wiem może nie doczytałam tak wszystko szybko szybko i potem okazuje się że ględzę bez sensu
Reniu obsadzenie studni jest nawet więcej niż problemowe czytałam gdzieś mimochodem o kilku takich studniach. Może spróbuj mojego sposobu zdjęciowego "studnia ogrodowisko" i potem wejdź w to co się wyświetli i cię zainteresuje, tak tylko podpowiadam
____________________
Magda - - - Padłaś, powstań, popraw koronę i zasuwaj Ogród w duszy mi gra
07_Rene 14:21, 20 lis 2014


Dołączył: 03 sty 2014
Posty: 5269
Agania napisał(a)
Reniu odnosiłam tylko i wyłącznie do fragmentu z linka u Marty Zielonej, a nie u Ciebie,

Jak masz swój plan i rośliny, to rób przede wszystkim tak jak ci serce dyktuje, na zmiany i tak przyjdzie odpowiedni czas


Dobrze, że zima się dopiero zaczyna, bo czasu mam wiele Plan się rodzi w bólach (bo grypa mnie dopadła i ciągle ewoluuje. Będę dopytywać o poszczególne warianty. Licze na rady i sugestie...



Przepraszam że dopiero teraz odpisuję, kulek Ci tam nie widzę ani stożków, pisałam żeby się dobrze zastanowić bo pisałaś że przesadzanie Cię wkurza, tak mi się wydaje że coś takiego czytałam
sama nie wiedziałam dlaczego mi to nie pasuje. Może wydziwiam, jeśli inni bardziej doświadczeni mnie tutaj przygaszą to rób tak jak mówią bo ja to tak tylko dużo zdjęć oglądam i potem piszę co mi się zdaje.
Trzmielina jeśli miałaby być w formie ekranu zasłaniającego beton studni się raczej nie nadaje bo nie umiem nigdzie znaleźć ładnego ekranika z trzmieliny. Jadąc do miasta widzę kilka domów gdzie trzmielina rośnie wysoko w górę przy siatce i taka dziwna jest u dołu gęsta a u góry takie strzeiste w górę gałązki. Chyba ciężko z niej zrobić ekran, może cis żółty byłby lepszy? W pasach roślin jest ładna gdy dobrze jest dobrane towarzystwo. Na zdjęciu u Agani wygląda dobrze bo jest z tyłu za nią dużo zielonego co trochę uspokaja to połączenie. A tak przy studni taki kontrast będzie przyciągał wzrok a chcesz wyeksponować studnię? czy raczej ją zakryć? bo już nie wiem może nie doczytałam tak wszystko szybko szybko i potem okazuje się że ględzę bez sensu
Reniu obsadzenie studni jest nawet więcej niż problemowe czytałam gdzieś mimochodem o kilku takich studniach. Może spróbuj mojego sposobu zdjęciowego "studnia ogrodowisko" i potem wejdź w to co się wyświetli i cię zainteresuje, tak tylko podpowiadam


Magda, właśnie cały urok forum na tym polega, że można usłyszeć różne opinie, przemyślenia, które są pomocne w podjęciu ostatecznej decyzji I chwała za to, że każdy głos jest inny

Studnia stoi w eksponowanym miejscu, ale nie chce jej ani eksponować, ani chować, bardziej myślałam o tym, żeby się "wtopiła" w nasadzenia, nie rzucała tak w oczy jak obecnie, szczególnie ten krąg.

Nasadzenia przy studni mają mieć charakter tymczasowy, więc cisy, buksztany itd, raczej odpadają. W najbliższych, lecz na razie nieokreslonych latach, będziemy tynkować dom. Wtedy też studnia zostanie odnowiona. Znikną te okropne płyty chodnikowe i zupełnie zmini sie otoczenie domu. Z tych też powodów myślę bardziej o bylinach w jej okolice, ktore bez problemu będzie mozna przesadzić w razie potrzeby. Byliny jednak na zimę nikną, a trzelina jest zimozielona.
Trzmielina faktycznie sie wypiętrza, też widzialam takie okazy, ale może można byłoby to korygować cięciem? Wtedy bedzie się automatycznie zagęszczać.


Na razie oblepiona prasą ogrodniczą rozważam różne rzeczy. Może uda mi się zrobić jakieś wizualizacje to wrzucę i powiecie co sądzicie Ale rozważam też rezygnację z Pastelli w to miejsce...
____________________
Renata Buszując w zbożu i kukurydzy
babka 22:34, 20 lis 2014


Dołączył: 23 mar 2014
Posty: 9359
Cze Ren
Uciekam spać, nie mam siły czytać co wyżej ( w weekend nadrobię ) ale biegając od wątku do wątku rzuciła się mie na oczy ta studnia u Małgosi:

http://www.ogrodowisko.pl/watek/4626-ogrod-na-glinie?page=2

Może dać jej po prosty ładną okładzinę a wokół delikatną łączkę z niezapominajką, stokrotek i innych takich niziutkich ? Taka wersja natural ?
____________________
Ola - Moja walka z wiatrakami czyli kamieniołom trochę z przypadku Nie chcesz - znajdziesz powód, chcesz - znajdziesz sposób
gardney 10:30, 21 lis 2014


Dołączył: 22 cze 2012
Posty: 753
Reniu skoro to tymczasowo to może rzeczywiście trzmielina jest też taka zielona z żółtym prazkiem może ona by przy lawendzie spokojniej wygladal chociaż zaplanowalabym jak ta studnia będzie wyglądać w przyszłości i to co teraz dopasowywalabym mniej więcej. Będę buszowac w zdjeciach ogrodowiskowych to może coś Ci podpowiem jakie Danusia poleca rośliny przy studni. Na razie ciut odpocznne kilka dni. Ale widzialam kilka watkow o studni. A ona jest I będzie uzytkowana?
____________________
Magda - - - Padłaś, powstań, popraw koronę i zasuwaj Ogród w duszy mi gra
renatamama3 12:13, 21 lis 2014


Dołączył: 26 sie 2012
Posty: 5071
Reniu ,a te płyty muszą iść jednym ciągiem ,nie możesz zrobić odstępów między nimi ,chyba fajniej by wyglądały ,bardziej lekko .
____________________
Ogród przy lesie - początek 2012/2013
07_Rene 21:17, 21 lis 2014


Dołączył: 03 sty 2014
Posty: 5269
babka napisał(a)
Cze Ren
Uciekam spać, nie mam siły czytać co wyżej ( w weekend nadrobię ) ale biegając od wątku do wątku rzuciła się mie na oczy ta studnia u Małgosi:

http://www.ogrodowisko.pl/watek/4626-ogrod-na-glinie?page=2

Może dać jej po prosty ładną okładzinę a wokół delikatną łączkę z niezapominajką, stokrotek i innych takich niziutkich ? Taka wersja natural ?


Dzieki za link. Jeszcze tam nie byłam Zajrzałam i muszę to przetrawić


Reniu skoro to tymczasowo to może rzeczywiście trzmielina jest też taka zielona z żółtym prazkiem może ona by przy lawendzie spokojniej wygladal chociaż zaplanowalabym jak ta studnia będzie wyglądać w przyszłości i to co teraz dopasowywalabym mniej więcej. Będę buszowac w zdjeciach ogrodowiskowych to może coś Ci podpowiem jakie Danusia poleca rośliny przy studni. Na razie ciut odpocznne kilka dni. Ale widzialam kilka watkow o studni. A ona jest I będzie uzytkowana?


Magdziu Ostatnio też odpoczywam, kuruję się z grypy, a pogoda u nas paskudna. Nie mam zdjęć zrobionych, żeby wizualizację wyczarować... ale przez ostatnie dni przeglądałam moją bazę czasopism ogrodniczych i znalazlam kilkanaście aranżacji rabat angielskich. Fotek nie mogę wrzucić ze względu na prawa autorskie, ale w wiekszości powtarzały się te same zestawienia: bukszpany, róże, powojniki, lawenda, szałwia, ostróżki, przetacznik i przywrotnik ostroklapowy!!!, który nie dość, że ma jasne zielone liście to jeszcze delikatnie kwitnie na żółto.
Myślę, że dodatek koloru (różu, fioletu) bardzo fajnie przełamuje zgrzyt między żółtym i szaro-srebrnym (tak jak to ma miejsce u Zielonej, bo jest tylko lawenda z trzmieliną).
Mam też tą trzmielinę, o której piszesz, rozważę ją rzecz jasna choć ona ma ciut większe listki.



Reniu ,a te płyty muszą iść jednym ciągiem ,nie możesz zrobić odstępów między nimi ,chyba fajniej by wyglądały ,bardziej lekko .


Masz rację, ale to jednak u nas nie byłoby praktyczne. Jak jest taka pogoda jak teraz to nie przeszłabyś do domu "suchą stopą"
Poza tym, moim zdaniem zdjęcia nie oddają do końca rzeczywistości, bo np. płyty przytłaczają, ale na co dzień nie ogląda się ich z balkonu A droga (pominąwszy, że ślepa i mało ruchliwa), jest ciut niżej od poziomu ziemi w ogrodzie i te płyty się gubią.
____________________
Renata Buszując w zbożu i kukurydzy
renatamama3 17:45, 22 lis 2014


Dołączył: 26 sie 2012
Posty: 5071
Reniu,nie chodzi o to ,żeby rezygnować ze ścieżki ,tylko zrobić przerwy .Ja mam tak.
____________________
Ogród przy lesie - początek 2012/2013
babka 19:29, 22 lis 2014


Dołączył: 23 mar 2014
Posty: 9359
Reniu a jaka jest wystawa w okolicach tej studni? bo pomyślałam, że może białe hortensje dać jako tło dla lawendy ?
____________________
Ola - Moja walka z wiatrakami czyli kamieniołom trochę z przypadku Nie chcesz - znajdziesz powód, chcesz - znajdziesz sposób
gardney 21:58, 22 lis 2014


Dołączył: 22 cze 2012
Posty: 753
Na pewno coś ładnego wymyslisz może ja się uprzedzilam do tej nieszczęsnej trzmieliny ona ma taki specyficzny kolor ale już się nie czepiam dam spokój trzmielinie hihi
____________________
Magda - - - Padłaś, powstań, popraw koronę i zasuwaj Ogród w duszy mi gra
babka 22:02, 22 lis 2014


Dołączył: 23 mar 2014
Posty: 9359
renatamama3 napisał(a)
Reniu,nie chodzi o to ,żeby rezygnować ze ścieżki ,tylko zrobić przerwy .Ja mam tak.

Ładnie tak, warto pomyśleć bo koszt niewielki a efekt świetny.
____________________
Ola - Moja walka z wiatrakami czyli kamieniołom trochę z przypadku Nie chcesz - znajdziesz powód, chcesz - znajdziesz sposób
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies