Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Buszując w zbożu i kukurydzy:)

Pokaż wątki Pokaż posty

Buszując w zbożu i kukurydzy:)

07_Rene 14:11, 14 lis 2014


Dołączył: 03 sty 2014
Posty: 5269
Zwracam się do Was z prośbą o pomoc w dokończeniu nasadzeń przy studni. Chciałabym ją jakoś zasłonić, bo to brzydki kamienny krąg. W tym roku rosły tam żółte liliowce, ale one nie pasują do lawendy i boniki, którą wsadziłam przed dom. Ogólny plan sytuacyjny

Jak widzicie szpaler z Boniki kończy Pastella, która w sumie trafiła tam przypadkowo. Ale tak sobie dumam, że jakby posadzić drugą koło studni? Czy to by nie pasowało? I dalej dookoła lawenda. Byłoby tak:

Zastanawiam się też, czy do tego szpaleru boniki nie dodać werbeny patagońskiej, bo widziałam na wielu wątkach takie zestawienia. Wtedy mozna byłoby powtórzyć ją też przy studni przy lawendzie, byłoby wyższe.

Dodam że przy lewym "ramieniu" studni zasadziłam powojnik jackmann (fioletowo-różowy), a po prawej na razie jest groszek szerokolistny, ale marnie się wspina i pewnie go usunę.


ktoś ma jakiś inny pomysł?


____________________
Renata Buszując w zbożu i kukurydzy
babka 23:11, 14 lis 2014


Dołączył: 23 mar 2014
Posty: 9359
Nie pomogę bo się nie znam a znając siebie poszłabym na skróty i obsadziłabym bluszczem zimozielonym ale takie rozwiązanie Ciebie raczej nie satysfakcjonuje
____________________
Ola - Moja walka z wiatrakami czyli kamieniołom trochę z przypadku Nie chcesz - znajdziesz powód, chcesz - znajdziesz sposób
babka 23:10, 15 lis 2014


Dołączył: 23 mar 2014
Posty: 9359
Pozdrowienia zostawiam
____________________
Ola - Moja walka z wiatrakami czyli kamieniołom trochę z przypadku Nie chcesz - znajdziesz powód, chcesz - znajdziesz sposób
Agania 19:37, 16 lis 2014


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Ja też mam pomysły, jak mam materiał, to widzę oczami studnia sama w sobie jest piękna, ale potrzeba jej obudowy z kamienia, tak jak i u mnie, więcej ci nie pomogę, ja nie muszę planować wystarczy, że widzę to co mam wokół siebie i w zasięgu ręki)......albo jak to mogę zdobyć w niedalekiej szkółce, to mam obsadę

Studnię to musisz potraktować raczej, jako element architektoniczny w ogrodzie
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
gardney 07:21, 17 lis 2014


Dołączył: 22 cze 2012
Posty: 753
Reniu może zrobisz "zdjęcia sytuacyjne" ujmując studnie na tle domu, od drogi, tak żeby więcej krajobrazu było widać?
____________________
Magda - - - Padłaś, powstań, popraw koronę i zasuwaj Ogród w duszy mi gra
bdan 07:46, 17 lis 2014


Dołączył: 22 maj 2013
Posty: 2706
Renata werbena na pewno doda uroku rabacie i z Bonicą jak najbardziej będzie pasować.
Takie moje zdanie.
Nie wiem czy masz nasionka, ale ja dostałam od Irenki z Miłkowa. Pisała, że ma dużo nasionek, może poproś
Mam nadzieję, że moja urośnie w przyszłym roku
07_Rene 12:13, 17 lis 2014


Dołączył: 03 sty 2014
Posty: 5269
Przeziębienie mnie złapało po sobotnich wojażach ogródkowych.

babka napisał(a)
Nie pomogę bo się nie znam a znając siebie poszłabym na skróty i obsadziłabym bluszczem zimozielonym ale takie rozwiązanie Ciebie raczej nie satysfakcjonuje


Bluszcz odpada, bo to "patelnia".
Wow, nowy avatarek, niezła z Ciebie babka


Ja też mam pomysły, jak mam materiał, to widzę oczami studnia sama w sobie jest piękna, ale potrzeba jej obudowy z kamienia, tak jak i u mnie, więcej ci nie pomogę, ja nie muszę planować wystarczy, że widzę to co mam wokół siebie i w zasięgu ręki)......albo jak to mogę zdobyć w niedalekiej szkółce, to mam obsadę

Studnię to musisz potraktować raczej, jako element architektoniczny w ogrodzie


Wiem Agato, że masz rację. I kiedyś kamień na studni będzie, ale na razie to nieokreslona przyszłość. Te nasadzenia mają spełnić rolę tymczasowego upiększacza, że tak powiem.
Mieszkam tu od 3 lat i na razie sprzątamy własnymi siłami (i rodziny) po poprzednich właścicielach jakieś przybudówki, tymczasowe drewutnie itd. Międzyczasie budowano po naszej działce kanalizacje. W ubiegłym tygodniu zrobiliśmy dopiero przyłącze i możesz sobie wyobrażić jak wygląda mój ogród po pracy koparek.... Na szczęście demolka jest tylko z jednej strony domu.



Reniu może zrobisz "zdjęcia sytuacyjne" ujmując studnie na tle domu, od drogi, tak żeby więcej krajobrazu było widać?


Magda. Na razie nie za bardzo. Ale wrzucę zaraz fotki zrobione z balkonu. Generalnie mój dylemat polega na tym, czy Pastella pasuje do Boniki?



Renata werbena na pewno doda uroku rabacie i z Bonicą jak najbardziej będzie pasować.
Takie moje zdanie.
Nie wiem czy masz nasionka, ale ja dostałam od Irenki z Miłkowa. Pisała, że ma dużo nasionek, może poproś
Mam nadzieję, że moja urośnie w przyszłym roku


Dzięki za opinię Nie wiem czy nie będzie tam zbyt ciasno na werbenę, bo róże rosną 0,5 metra od muru.. ale zobaczymy
____________________
Renata Buszując w zbożu i kukurydzy
gardney 12:16, 17 lis 2014


Dołączył: 22 cze 2012
Posty: 753
Spytaj Madżenkę ona doradzi, może też popcarol będzie wiedzieć werbena z różami tak jak lawenda urodziły się razem ja też będę miała to połączenie
____________________
Magda - - - Padłaś, powstań, popraw koronę i zasuwaj Ogród w duszy mi gra
gardney 12:30, 17 lis 2014


Dołączył: 22 cze 2012
Posty: 753
Pokaże Ci coś ładnego
róże i szałwia
tu co prawda szałwia ale werbena też tak pasuje tylko z tyłu
____________________
Magda - - - Padłaś, powstań, popraw koronę i zasuwaj Ogród w duszy mi gra
07_Rene 12:47, 17 lis 2014


Dołączył: 03 sty 2014
Posty: 5269
Na razie chyba ten krąg obielę wapnem, tak na biało. Czy lepiej zostawić taki? Nie wiem sama...

Z balkonu wygląda to tak:

Na fioletowo zaznaczyłam lawendę, na różowa werbenę. żółte kółka to Pastella.
W zamyśle przy studni ma powstać strefa bez trawy, ale po lewej stronie musi być dostęp, bo latem używam studni do podlewania Może tam jakiś żwirek sypnę? Albo kamieniem wyłożę. Kwestia do przemyślenia...

Z innej perspektywy:

Początkowo rabatę z boniką miałam wyżwirkować, ale z różnych względów zdecydowałam się ostatecznie na korę. Korować będę dopiero wiosną

Magda. Połączenie szałwi i róż, bardzo mi się podoba. Nawet początkowo myślałam, że szałwię właśnie przy studni posadzę, ale jak jest już lawenda, to chyba trzeba ograniczyć gatunki Co sądzisz?

____________________
Renata Buszując w zbożu i kukurydzy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies