Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Buszując w zbożu i kukurydzy:)

Pokaż wątki Pokaż posty

Buszując w zbożu i kukurydzy:)

alinak 20:20, 17 lis 2014


Dołączył: 31 sie 2010
Posty: 7524
Renia na pewno powinnaś pomysł z werbena zostawić na boku ..za duża do tej wysokości róż .
bonica i pastella podobne , więc na pewno trzeba by je przeciąć kolorem niebieskim, bo obydwa kolory to blade róże.
ja bym tak posadziła na około trzmielinę pnącą ..tę złocistą to koło murku studni . dalej to już widzę szałwię różową na zmianę z czyśćcem wełnistym i niebieską lawendą a w tym dwa krzaczki twoich róż .rzuciłabym jeszcze trzy stipy .
oczywiście powojnik zostaje a groszek idzie precz .
to moja wizja .trzmielina zasłoni beton i jest zimozielona , będzie fajnym tłem dla niebieskości i różu szałwii ....

PS.błagam nie biel tego betonu ...taki o wiele lepszy , naturalny .
____________________
zapraszam do ogrodu u stóp klasztoru- pozdrawiam Alina ++wizytówka ++przebudowa przedogródka ++OGRÓD U STóP KLASZTORU CZ.II ++-http://ogrodustopklasztoru.blogspot.com/?spref=fb
20:30, 17 lis 2014
alinak napisał(a)
Renia na pewno powinnaś pomysł z werbena zostawić na boku ..za duża do tej wysokości róż .
bonica i pastella podobne , więc na pewno trzeba by je przeciąć kolorem niebieskim, bo obydwa kolory to blade róże.
ja bym tak posadziła na około trzmielinę pnącą ..tę złocistą to koło murku studni . dalej to już widzę szałwię różową na zmianę z czyśćcem wełnistym i niebieską lawendą a w tym dwa krzaczki twoich róż .rzuciłabym jeszcze trzy stipy .
oczywiście powojnik zostaje a groszek idzie precz .
to moja wizja .trzmielina zasłoni beton i jest zimozielona , będzie fajnym tłem dla niebieskości i różu szałwii ....

PS.błagam nie biel tego betonu ...taki o wiele lepszy , naturalny .


Moim zdaniem bardzo dobry zestaw, chłód błękitu i róży zrównoważy złoto trzmieliny, trawy dodadzą zwiewności, będzie ekstra! Ja sobie zapisuję ten zestaw do notatnika.
07_Rene 20:53, 17 lis 2014


Dołączył: 03 sty 2014
Posty: 5269
alinak napisał(a)
Renia na pewno powinnaś pomysł z werbena zostawić na boku ..za duża do tej wysokości róż .
bonica i pastella podobne , więc na pewno trzeba by je przeciąć kolorem niebieskim, bo obydwa kolory to blade róże.
ja bym tak posadziła na około trzmielinę pnącą ..tę złocistą to koło murku studni . dalej to już widzę szałwię różową na zmianę z czyśćcem wełnistym i niebieską lawendą a w tym dwa krzaczki twoich róż .rzuciłabym jeszcze trzy stipy .
oczywiście powojnik zostaje a groszek idzie precz .
to moja wizja .trzmielina zasłoni beton i jest zimozielona , będzie fajnym tłem dla niebieskości i różu szałwii ....

PS.błagam nie biel tego betonu ...taki o wiele lepszy , naturalny .


Jestem ostatnio zdesperowana ogrodowo, stąd te pomysły z bieleniem
W sumie to trzmielina już rośnie zaraz przy studni, ale nie złota, tylko ta biało srebrna. Ale złotą też mam, która lepsza? bo mogę przesadzić.

Dziś mam lekko mózg zlasowany od choroby i nie za bardzo rozumiem "a w tym dwa krzaczki twoich róż" - o których piszesz?

Bo wymyśliłam też opcje, żeby tą Pastelle co trafiła na koniec szpaleru Boniki, przesadzić właśnie pod studnie, żeby jednak nie były razem z boniką koło siebie. Pod murem byłaby wtedy sama bonika z lawendą, a przy studni, twa krzaczki pasteli + szałwia różowa i reszta, co piszesz. Bardzo mi się podoba Twoja sugestia.
Ja to jestem jednak cienka w tych kompozycjach, a Tobie to z taką łatwością przychodzi Dzięki.
____________________
Renata Buszując w zbożu i kukurydzy
07_Rene 20:56, 17 lis 2014


Dołączył: 03 sty 2014
Posty: 5269
lew_ogrodowy napisał(a)


Moim zdaniem bardzo dobry zestaw, chłód błękitu i róży zrównoważy złoto trzmieliny, trawy dodadzą zwiewności, będzie ekstra! Ja sobie zapisuję ten zestaw do notatnika.


Moim też Niby proste połaczenie, szkoda tylko, że mi do głowy nie przyszło
och, jak dobrze, że mam Alinę tak blisko, bo super z niej kobita i ogrodniczka
____________________
Renata Buszując w zbożu i kukurydzy
alinak 21:07, 17 lis 2014


Dołączył: 31 sie 2010
Posty: 7524
Magda70 napisał(a)
[img







skopiowałam dla ciebie z wątku Anglia, ogród w Bressingham. jakoś to widzę u ciebie ..może ci się przyda taka inspiracja ku brzózkom .
____________________
zapraszam do ogrodu u stóp klasztoru- pozdrawiam Alina ++wizytówka ++przebudowa przedogródka ++OGRÓD U STóP KLASZTORU CZ.II ++-http://ogrodustopklasztoru.blogspot.com/?spref=fb
alinak 21:11, 17 lis 2014


Dołączył: 31 sie 2010
Posty: 7524
07_Rene napisał(a)




Bo wymyśliłam też opcje, żeby tą Pastelle co trafiła na koniec szpaleru Boniki, przesadzić właśnie pod studnie, żeby jednak nie były razem z boniką koło siebie. Pod murem byłaby wtedy sama bonika z lawendą, a przy studni, twa krzaczki pasteli + szałwia różowa i reszta, co piszesz. Bardzo mi się podoba Twoja sugestia.
Ja to jestem jednak cienka w tych kompozycjach, a Tobie to z taką łatwością przychodzi Dzięki.


Ja zrozumiałam że bonica ma być z pastellą , ale tak będzie jeszcze lepiej .bo bonica jest za duża ku studni.
____________________
zapraszam do ogrodu u stóp klasztoru- pozdrawiam Alina ++wizytówka ++przebudowa przedogródka ++OGRÓD U STóP KLASZTORU CZ.II ++-http://ogrodustopklasztoru.blogspot.com/?spref=fb
21:14, 17 lis 2014
07_Rene napisał(a)



W sumie to trzmielina już rośnie zaraz przy studni, ale nie złota, tylko ta biało srebrna. Ale złotą też mam, która lepsza? bo mogę przesadzić.



Złota, bo biało-srebrna nie będzie pasować. Lawenda i czyściec mają liście takie właśnie siwo-srebrzyste, za dużo będzie tych siwych odcieni. Musi być złoto dla przeciwwagi.

alinak 21:18, 17 lis 2014


Dołączył: 31 sie 2010
Posty: 7524
07_Rene napisał(a)


Moim też Niby proste połaczenie, szkoda tylko, że mi do głowy nie przyszło
och, jak dobrze, że mam Alinę tak blisko, bo super z niej kobita i ogrodniczka


fiu fiu ..ale mi czadzi ....to siem dopiro okaże jak kompozycja zacznie żyć swoim życiem ...które często weryfikuje nasze pomysły
a kolor trzmieliny zdecydowanie ten żółty . ta szaro srebrna nie będzie się dobrym tłem dla różu. jedynie dla niebieskiego lub fioletu lub wtedy bardzo ostry róż lub burgund w kolorze róż a pastella jest blado różowa .
ja gdzieś teraz mam fazę na kolor burgund
(róża william szekspir mi się przyśniła i zamówiłam ...teraz .oczywiście z Falstaff (AUSverse)do kolekcji).matko kiedy ja to posadzę
____________________
zapraszam do ogrodu u stóp klasztoru- pozdrawiam Alina ++wizytówka ++przebudowa przedogródka ++OGRÓD U STóP KLASZTORU CZ.II ++-http://ogrodustopklasztoru.blogspot.com/?spref=fb
07_Rene 21:21, 17 lis 2014


Dołączył: 03 sty 2014
Posty: 5269
alinak napisał(a)


Ja zrozumiałam że bonica ma być z pastellą , ale tak będzie jeszcze lepiej .bo bonica jest za duża ku studni.


Dzięki wielkie Twoje argumenty do mnie naprawdę trafiają. Ja mam strasznie schematyczne myślenie, jak już coś jednego mi wpadnie do glowy, to cięzko mi się przełamać

A... Te inspiracje.... Super, własnie taki krajobraz mi się marzy.



Złota, bo biało-srebrna nie będzie pasować. Lawenda i czyściec mają liście takie właśnie siwo-srebrzyste, za dużo będzie tych siwych odcieni. Musi być złoto dla przeciwwagi.


Przekonałaś mnie. Złota jest nawet większa, więc lepiej, bo szybciej efekt będzie
____________________
Renata Buszując w zbożu i kukurydzy
babka 22:26, 17 lis 2014


Dołączył: 23 mar 2014
Posty: 9359
ale tu sie dzieje !!!!
____________________
Ola - Moja walka z wiatrakami czyli kamieniołom trochę z przypadku Nie chcesz - znajdziesz powód, chcesz - znajdziesz sposób
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies