Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Twardy orzech do zgryzienia - moje ogrodowe rozterki i marzenia

Pokaż wątki Pokaż posty

Twardy orzech do zgryzienia - moje ogrodowe rozterki i marzenia

leon60 19:41, 18 mar 2015


Dołączył: 04 maj 2013
Posty: 20181
Oj tam zaraz trupy, wcale nie jest tak źle te rabatki zrobione są zgodnie z projektem ?
____________________
Ola - Moja codzienność *** Wizytówka
jalos 20:54, 18 mar 2015


Dołączył: 17 sie 2014
Posty: 764
leon60 napisał(a)
Oj tam zaraz trupy, wcale nie jest tak źle te rabatki zrobione są zgodnie z projektem ?


Ależ skąd! Samowolka. Rabata z tujami danica była już przed projektem. A trójkąt koło śmietnika miał być obsadzony trawami, ale jak pojechałam szukać traw - nic nie było więc impulsywnie kupiłam to co było, czyli miskanty Goliaty (wiem, że są bardzo ekspansywne, więc mają wylot),trytomy, bo ładnie kwitły na zdjęciu u strzęplice siną, bo akurat była......

A miało być tak:

23 Physocarpus opulifolius „Lady in Red” Pęcherznica kalinolistna
56 Imperata cylindrica „Red Baron” Imperata cylindryczna
58 Panicum virgatum 'Shenandoah' Proso rózgowate
59 Pennisetum alopecuroides „Hammeln”Rozplenica japońska

A przed dzrzwiami wejściowymi:
71 Sorbus ×arnoldiana 'Coral Pink' Jarząb Arnolda
44 Calamagrostis brachytricha Trzcinnik krótkowłosy
17 Hydrangea arborescens „Anabelle” Hortensja drzewiasta
31 Thuja occidentalis „Danica” Żywotnik zachodni
33 Taxus x media „Hicksii” Cis pośredni

____________________
Aga Twardy orzech do zgryzienia - ogrodowe rozterki i marzenia
Magda70 20:59, 18 mar 2015


Dołączył: 05 lip 2012
Posty: 20087
Uduszę Cię! Jakie trupy?! Ty szalona jesteś!

Nie usuwaj nic bo naprawdę nie jest tragicznie a nawet nie jest źle.

Ta rabata teraz tak wygląda?? tzn chodzi mi o brak kamienia, obrzeża?!

____________________
Niby nowoczesny -- Carpinus ogród nad jeziorem -- Wizytówka - Appeltern - Bressingham --
Magda70 21:04, 18 mar 2015


Dołączył: 05 lip 2012
Posty: 20087
Wiesz co...ten trójkąt mi się podoba.

Trawki calkiem fajne nie mam tylko prosa.
Nie widzi mi się pęcherznica...nie podoba mi się i jej u siebie nie mam. Ot tak.

Jesli masz takie samo odczucie to coś innego można tam dać.
Może jakieś drzewo na nóżce?! Jest tyle do wyboru...

____________________
Niby nowoczesny -- Carpinus ogród nad jeziorem -- Wizytówka - Appeltern - Bressingham --
leon60 21:09, 18 mar 2015


Dołączył: 04 maj 2013
Posty: 20181
Proso posadziłam jesienią także nic o nim jeszcze nie powiem a pęcherznicy też bym nie sadziła. Dziś wykopywałam 4-letnią i walczyłam z korzeniami siekierą... poza tym trójkąt jest fajny
____________________
Ola - Moja codzienność *** Wizytówka
Magda70 21:21, 18 mar 2015


Dołączył: 05 lip 2012
Posty: 20087
Przed wejsciem bardzo podobają mi się jarząby -ja mam u siebie dwa też raczej nietypowe - kolumnowe, ktore obłędnie przebarwiają się jesienią - i też baaardzo dlugo się zastanawiałam czy na pewno je chcę. Teraz jestem mega zadowolona...nikt ich chyba nawet na O nie ma a są piękne.

Hortensje w nogach juz nie bardzo...ale to znowu dlatego, że ja tak bardzo nie pałam do nich miłością (tak jak i do żurawek ) mam 3 szt limek kupionych pod wplywem O.

Cisy - czemu nie?!
Tujki masz w projekcie w związku z tym, że już rosły??
Uwierz mi, że naprawdę wcale nie jest źle.

Muszę jeszcze na spokojnie zerknąć na pozostałe rośliny jakie masz w projekcie - fajnie, że tak po kawalku pokazujesz - to łatwiej jest ogarnąć

Wpadlaś na ogrodowisko i okazało się, że tu królują inne rośliny i się podlamałaś?! Jedśli tak to uważam, że zupelnie niepotrzebnie.



____________________
Niby nowoczesny -- Carpinus ogród nad jeziorem -- Wizytówka - Appeltern - Bressingham --
Magda70 21:22, 18 mar 2015


Dołączył: 05 lip 2012
Posty: 20087
Co nie Ola Też tak myśle!!
____________________
Niby nowoczesny -- Carpinus ogród nad jeziorem -- Wizytówka - Appeltern - Bressingham --
Magda70 21:22, 18 mar 2015


Dołączył: 05 lip 2012
Posty: 20087
My tu gadu, gadu a Aga poszła spać
____________________
Niby nowoczesny -- Carpinus ogród nad jeziorem -- Wizytówka - Appeltern - Bressingham --
jalos 22:00, 18 mar 2015


Dołączył: 17 sie 2014
Posty: 764
nie śpię, czuwam

Pęcherznicy nie chcę, bo wiem, że ciężko ją ogarnąć - wprawdzie już kupiłam 4 sztuki (bo akurat tyle miałam w projekcie, ale ich nie chcę.
Zresztą widac je na zdjęciu.

Miskanty do wywalenia.
Z tyłu na całej długości - do końca podjazdu posadzę (zresztą zgodnie z projektem) tuje szmaragdy.
Strasznie brakuje mi jakiegoś ogordzenia - normalnie zlewa mi się rabata i przedpłociem i jest taki bałagan.

Myślę sobie, że na brzegu mógłby rosnąć cisowy lub bukszpanowy pasek a w środku to co w projekcie może tylko uzupełnione czymś zielonym.
Drzewa tutaj sadzić nie mogę, bo w ziemi idzie prąd, gaz, woda i kanaliza. Stąd w projekcie tylko trawy. Brakuje mi tam jednak czego kwitnącego.
____________________
Aga Twardy orzech do zgryzienia - ogrodowe rozterki i marzenia
Magda70 22:03, 18 mar 2015


Dołączył: 05 lip 2012
Posty: 20087
ale piszesz o trojkcie?? czy kwadracie??
____________________
Niby nowoczesny -- Carpinus ogród nad jeziorem -- Wizytówka - Appeltern - Bressingham --
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies