Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » W spadku po dziadku...

Pokaż wątki Pokaż posty

W spadku po dziadku...

Benia 10:23, 25 wrz 2014


Dołączył: 17 wrz 2014
Posty: 251
Kasztanwiec też poszedł do nieba. zdominował wszystko co tam posadzone




Temu tylko coś lata brakło na rozwinięcie skrzydeł

____________________
Benia 10:36, 25 wrz 2014


Dołączył: 17 wrz 2014
Posty: 251
Bywało jednak gorzej...



albo ciężko powiedzieć...



Ale ciągle bez szaleństw



____________________
Tess 10:43, 25 wrz 2014


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12093
Benia napisał(a)
Gatunków roślin nie mam za wiele, jest ich dużo tyle że w ilościach hurtowych, choćby tak jak w przypadku tych rozchodników

Rozchodniki masz piękne!

Mała ilość gatunków to podstawowa zasada dekalogu ogrodnika
Znasz?

____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
Benia 10:50, 25 wrz 2014


Dołączył: 17 wrz 2014
Posty: 251
Bywało i tak w nawiązaniu do murków

____________________
Benia 10:53, 25 wrz 2014


Dołączył: 17 wrz 2014
Posty: 251
Tess napisał(a)

Rozchodniki masz piękne!

Mała ilość gatunków to podstawowa zasada dekalogu ogrodnika
Znasz?


Jak widać niestety nie... : ) i problem mam taki, że szkoda mi wyrzucać jak już coś namnożę a na wydawanie już brak chęytnych stąd takie efekty
____________________
hanka_andrus 10:58, 25 wrz 2014


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Co tam ilość gatunków - ważne, że kolorowo jest. Mnie się podoba, bo taki teren zagospodarować, to nie bułka z masłem. Poszłaś wrozchodniki, i dobrze, aktualnie są na topie. A jednoroczne zawsze możesz wysiać inne, jak znudzą się aksamitki.

Stopniowo możesz tworzyć inne rabaty z forumowych inspiracji, ale bez paniki.
Powodzenia.

Ps. Widziałam chyba kurki chodzące po ogrodzie? Super.
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
Benia 11:04, 25 wrz 2014


Dołączył: 17 wrz 2014
Posty: 251
Może jutro uda mi się wrzucić skan planu działki to będzie łatwiej wyobrazić sobie gdzie co się znajduje. Mam też już jakieś wstępne koncepcje nasadzeń wzdłuż ogrodzenia to też postaram się dołączyć bo na tym najbardziej mi zależy teraz. No i oczywiście FOSA - jak zrobię zdjęcia - to także się tu pewnie pojawią. jest jeszcze stara piwnica a'la skalniak i łezka wokół studni, ale wszystko w swoim czasie, bo mam teraz mnóstwo pracy
____________________
Tess 11:07, 25 wrz 2014


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12093
Nie znasz?
To masz:

Dekalog ogrodniczy


1. Konsekwencja w kolorystyce

2. Ograniczona ilość gatunków

3. Duże ilości jednakowych roślin w grupach

4. Zgrane duety (jedna roślina podkreśla urodę drugiej) - szukaj takich i spisuj

5. Jak coś zaczniesz - skończ, bo się rozmyślisz i będziesz stała w miejscu

6. Jak coś zmieniasz., nie żałuj, zmieniaj i idź do przodu

7. Niezawodne rośliny kupuj

8. Zrób listę gatunków i tego się trzymaj

9. Nie biadol, jak coś padnie - masz miejsce na coś lepszego

10. Pogódź się z tym, że będziesz ciężko pracować, aby osiągnąć efekt. Ogrodnictwo nie jest zawodem dla leniwych, samo się nie zrobi.

Autor - Danusia

http://www.ogrodowisko.pl/watek/2740-ogolne-ogrodnicze-wskazowki-w-projektowaniu-i-realizacji-ogrodow
____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
Benia 11:15, 25 wrz 2014


Dołączył: 17 wrz 2014
Posty: 251
hanka_andrus napisał(a)
Co tam ilość gatunków - ważne, że kolorowo jest. Mnie się podoba, bo taki teren zagospodarować, to nie bułka z masłem. Poszłaś wrozchodniki, i dobrze, aktualnie są na topie. A jednoroczne zawsze możesz wysiać inne, jak znudzą się aksamitki.

Stopniowo możesz tworzyć inne rabaty z forumowych inspiracji, ale bez paniki.
Powodzenia.

Ps. Widziałam chyba kurki chodzące po ogrodzie? Super.

Oj kur kurek i kogucików grzebiąco - grzebiacych to mi nie brakuję Hanuś
Są jeszcze kaczki, parę gesi i indyki, które robią za kosiarki a w przerwach zjadają mi warzywa. Włąściwie już zjadły, kończą właśnie szczypiorek Mają zagrodę, ale ich pani ma miękkie serce Zdjęcia były z niedzieli, miały wychodne na zbieranie robaczków po deszczu...
Mieszkam na wsi, są warunki, więc nie wyobrażam sobie, żeby po jajka iść do sklepu poza tym są wszystko żerne, więc nawet kompostownik jest zbyteczny
____________________
Benia 11:18, 25 wrz 2014


Dołączył: 17 wrz 2014
Posty: 251
Tess - dziękuję to akurat czytałam, nie skojarzyłam od razu
Trzeba się w końcu do tego zastosować to może efekt jakiś w końcu będzie
____________________
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies