Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » W spadku po dziadku...

Pokaż wątki Pokaż posty

W spadku po dziadku...

Benia 18:50, 24 wrz 2014


Dołączył: 17 wrz 2014
Posty: 251
Witam serdecznie,
Mój ogród jest jak plac budowy. Nie wiem tylko na jakim etapie ta budowa ale trochę już trwa i końca nie widać...
Nie bardzo jest się czym chwalić, bo daleko mu do doskonałości.
Jej główny problem jest w tym, że ma dość nietypowy wymiar i leży w rozwidleniu dróg, a jakby tego było jeszcze mało... otacza ją "fosa" czyli taki struższka, która płynie sobie po najdłuższej jej krawędzi.
Prawdziwe wyzwanie
Wychowywałam się na niej jako małe dziecko, a teraz znów do niej wróciłam. Rosło tu absolutnie wszystko od pokrzyw, krzaków i chaszczy na potężnych orzechów gdzie popadnie, kończąc niestety wszystkie zdjęcia tej dziczy mi przepadły wraz z padnięciem systemu w komputerze ale mam kilka późniejszych i postaram się to może tu wrzucić, jeśli kogoś będzie to tylko interesowało.
Moje największym wyzwaniem na ten moment to zagospodarowanie terenu wzdłuż "fosy" czyli pośpiesznej trasy szybkiego ruchu moich kochanych piesków...
Wszelkie próby posadzenia tam czego kolwiek kończyły się katastrofą lądową, więc mam taki otwarty widok na całą wieś... a cała wieś ma nieograniczony widok na mnie
Przyjemnej lektury życzę
____________________
AgnieszkaW 18:56, 24 wrz 2014

Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 10749
Witaj Beniu, nikt tu nie jest doskonały i większość z nas zaczynała tak jak Ty, więc nie martw się. Powoli ogarniesz swój kawałek ziemi i będziesz miala (a może już masz?) piękny ogród
____________________
Agnieszka Jurajski Ogród *** Wizytówka
Tess 19:32, 24 wrz 2014


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12093
Witaj Beniu
Czekam z niecierpliwością na fotki Twojego placu budowy i "fosy".
____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
monteverde 20:17, 24 wrz 2014


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
Witaj Benia i czekamy na fotki
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
07_Rene 20:44, 24 wrz 2014


Dołączył: 03 sty 2014
Posty: 5269
Cześć Benia To forum to kopalnia wiedzy i pomysłów. Na pewno znajdziesz coś dla siebie. Czekamy na zdjęcia
____________________
Renata Buszując w zbożu i kukurydzy
Benia 22:11, 24 wrz 2014


Dołączył: 17 wrz 2014
Posty: 251
Ojej, jakie miłe powitanie dziękuję bardzo. Jestem bardzo mile zaskoczona. Ten mój wątek tworzy się tak z doskoku i w dodatku metodą prób i błędów dlatego z góry bardzo proszę o cierpliwość
____________________
Benia 22:16, 24 wrz 2014


Dołączył: 17 wrz 2014
Posty: 251
Tess napisał(a)
Witaj Beniu
Czekam z niecierpliwością na fotki Twojego placu budowy i "fosy".

Tess - "plac budowy i fosa" to taka przenośnia bardziej ale myślę, że najlepiej opiszą to fotki a wtedy każdy będzie mógł nazwać to jak będzie uważał za słuszne
Tylko od razu mówię, jak dla mnie to trochę taki obraz nędzy i rozpaczy... dlatego nie ma co nastawiać się na jakieś piękne widoki... bo nie dość, że ogrodzenie do wymiany to jeszcze koncepcji jakiejś na zagospodarowanie tego terenu brak... No ale wszystko w swoim czasie. Teraz muszę się dokształcić co tu gdzie nacisnąć, żeby było można cokolwiek zobaczyć
____________________
Dorota123 23:21, 24 wrz 2014


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
Witaj, brawo za odwagę i rozpoczęcie wątku, tytuł bardzo fajny. O tak zwanej fosie nie jeden może tylko pomarzyć, jeśli jest tam ścieżka piesków , pewnie sprawdziły by się berberysy, mają małe kolce, są ozdobne z liści. Na pewno po posadzeniu ich pieski zmienią trasę na bardziej komfortową, pewnie dobrym pomysłem były by funkie. Próbowałaś wgrać zdjęcia, czy jeszcze nie?
Sprawdź WIADOMOŚĆ na prywatnym.
____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
Benia 23:36, 24 wrz 2014


Dołączył: 17 wrz 2014
Posty: 251
Dorotko,
sprawdziłam i odpisałam
____________________
Benia 00:10, 25 wrz 2014


Dołączył: 17 wrz 2014
Posty: 251
Z okazji tego, że jak widać na załączonym obrazku,podpis świeci na zielona, że aż bije po oczach... to może przynajmniej ze wstawieniem zdjęć stworzę mniejsze zagrożenie
Próbę testowania jakoś zaliczyłam, więc zacznę od prezentacji moich szkodników...
____________________
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies