Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » W spadku po dziadku...

Pokaż wątki Pokaż posty

W spadku po dziadku...

Benia 20:19, 25 wrz 2014


Dołączył: 17 wrz 2014
Posty: 251
Gardenarium napisał(a)
Ta trawa się nie nadaję, rozłazi się i jest brzydka, wywal ją a posadź miskant Variegatus jak lubisz białe

To prawda Danusiu, rosła jak chwast. Już jej nie ma, został po niej tylko wielki dół
zapiszę sobie tą nazwę którą mi podałaś, sprawdzę jak wygląda i kto wie
Dziękuję za podpowiedź, szukam czegoś co pasowało by do tego bałaganu dlatego pisałam wcześniej o tych brzozach i sośnie ale nie wiem, czy takie wysokie będzie tam pasować
____________________
bql3 20:24, 25 wrz 2014


Dołączył: 15 wrz 2014
Posty: 1274
witam,

Benia,

Witam,
zaglądam z rewizytą do Twojego ogrodu oraz miło z Twojej strony że zajrzałaś do mego trójkątnego ogrodu z herbaciarnią ( cieszę się, że Ci się podobał).


pozdrawiam
Jan
ps.

-no Ty to masz hektary ogrodu i tylko mogę Ci pozazdrościć
____________________
Chashitsu - herbaciarnia japońska,ogród trójkątny
Benia 20:32, 25 wrz 2014


Dołączył: 17 wrz 2014
Posty: 251
kasia_w napisał(a)
Witaj Beniu! Danusiu- mam właśnie tę trawę (chyba proso heavy metal się nazywa) poza ogrodzeniem, na drodze rośnie w suchym piasku, błocie i kamieniach. Poza ogrodem sprawdza się świetnie- ochrania mi cegłę przed kurzem i błotem z drogi, odstrasza ciekawskie pieski sąsiadów i ogólne pożyteczna jest. Tnę ją regularnie, odrasta nawet w suszy. Ale nigdy wewnątrz ogrodu, zje wszystko, co napotka na drodze

Zgadzam się z Toą Kasiu w 100 %
Miło że wpadłaś z wizytą
U mnie tak jak pisałam, plac budowy ale mam cichutką nadzieję, że za kilka lat te obrazki to już będzie historia. Oj bardzo bym tak chciała....
Pozdrawiam
____________________
kasia_w 21:13, 25 wrz 2014


Dołączył: 16 sie 2013
Posty: 4920
Ja tez pozdrawiam serdecznie. No tak ogród to nie jest taki szybkie rach ciach, trzeba często lat, aby coś stworzyć. Bardzo lubię rozchodniki i pięknie wyglądają w tak dużej grupie. Zazdroszczę przestrzeni...ja dziś właśnie zastanawiałam się gdzie by tu jeszcze coś upchnąć. Może w weekend uda mi się zmobilizować męża do usunięcia piaskownicy...albo nie, sama ją zacznę rozbierać a wtedy on przyjdzie zobaczy jak ciężko pracuję i na pewno pomoże
____________________
Mały ogród Kasi , Izrael-ogrody i nie tylko
Benia 21:44, 25 wrz 2014


Dołączył: 17 wrz 2014
Posty: 251
Świetna strategia Kasiu
____________________
Dorota123 22:15, 25 wrz 2014


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
Przestrzeni masz dużo mnie tego brakuje, ciągle mam dylemat gdzie wcisnąć kolejną zakupioną roślinkę.
____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
Benia 22:30, 25 wrz 2014


Dołączył: 17 wrz 2014
Posty: 251
____________________
Dorota123 22:36, 25 wrz 2014


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
Byłaś w tym ogrodzie? jest na co popatrzeć.

http://www.ogrodowisko.pl/watek/2587-ogrod-sylwii-od-poczatku-czii?page=860#post_6
____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
Benia 22:40, 25 wrz 2014


Dołączył: 17 wrz 2014
Posty: 251
A to taka mała rabata wokół studni. docelowo miały tu być iglaki typowo, rosły jednak tu przez lato aksamitki i dalie głównie, także i jednoroczne, i tak się tylko zastanawiam czy może wrzosy i kora a między wrzosami cebulki wiosenne? Tylko nie wiem, czy tak można z tymi cebulkami

____________________
Benia 22:59, 25 wrz 2014


Dołączył: 17 wrz 2014
Posty: 251
Bo cebulki lilii już są... więc nie wiem jak by się to miało do wrzosów. Chodzi mi głównie o to,żeby coś na tych rabatach i na wiosnę i na jesieni zakwitło ale nie chcę przesadzić a o to nie długo trzeba.

____________________
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies