Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » W spadku po dziadku...

Pokaż wątki Pokaż posty

W spadku po dziadku...

Zuzula 11:44, 25 wrz 2014

Dołączył: 02 lip 2014
Posty: 289
Myślę, że wiele punktów już stosujesz. Te łany kann, rozchodników i innych kwiatów wyglądają zjawiskowo. A wykorzystanie kamieni to roziązanie pierwsza klasa.

Witaj na ogrodowisku
____________________
Mój wątek??? Może kiedyś...
Kasial 11:53, 25 wrz 2014


Dołączył: 08 kwi 2014
Posty: 833
Witaj Beniu, sąsiadko z województwa
Będę zaglądać i podglądać Twoje poczynania
Pozdrawiam serdecznie.
____________________
Dziewczyna z lasu :) Ogrodowa zachciewajka :)
Benia 11:57, 25 wrz 2014


Dołączył: 17 wrz 2014
Posty: 251
Zuzula napisał(a)
Myślę, że wiele punktów już stosujesz. Te łany kann, rozchodników i innych kwiatów wyglądają zjawiskowo. A wykorzystanie kamieni to roziązanie pierwsza klasa.

Witaj na ogrodowisku

Cieszę się, że coś tam się podoba jednak. Jest tu jednak dużo błędów popełnionych i jeszcze wieeeeeeele pracy
Czuję, że nie jedną łopatę jeszcze tu złamię Pozdrawiam
____________________
Benia 12:01, 25 wrz 2014


Dołączył: 17 wrz 2014
Posty: 251
Kasial napisał(a)
Witaj Beniu, sąsiadko z województwa
Będę zaglądać i podglądać Twoje poczynania
Pozdrawiam serdecznie.


Witam również i gorąco zapraszam
Pozdrawiam
____________________
ka1sia 12:27, 25 wrz 2014


Dołączył: 11 lip 2012
Posty: 3194
Beniu, witaj świętokrzyska ogrodniczko
____________________
Wszystko o czym...Marzysz
Benia 17:37, 25 wrz 2014


Dołączył: 17 wrz 2014
Posty: 251
Moje zadanie na najbliższy czas to zagospodarowanie tego terenu.
ponieważ ogrodzenie z tej strony jest do wymiany a po samej granicy biegają psy, myślałam żeby zostawić taką ścieżkę około metra od siatki wysypać żwirkiem i dopiero zacząć jakieś rabaty. Taki rząd tuj jak od strony warzywnika chyba nie bardzo tu chcę. wolałabym raczej coś mieszanego, np. różaneczniki w jakichś iglakach. Tym bardziej, że to pod północ a za ogrodzeniem płynie woda, myślę że miałyby tam dobrze a ja miałabym do nich dostęp od strony psiej autostrady.
To takie pierwsze skojarzenia ale jak ktoś ma jakieś sugestie, ja bardzo chętnie wysłucham bo to narazie etap planowania

od mniej więcej tego orzecha w stronę kamieni


albo od kamieni w stronę orzecha jak kto woli



A i jeszcze wspomnę, że tak jak widać ten rząd rozchodników w stronę samochodu tu powstają plany budowy domu, dlatego nie bardzo można poszaleć tak od razu. Wszyscy projekują ogrody, jak już dom na działce, a ja odwrotnie...
____________________
Benia 17:41, 25 wrz 2014


Dołączył: 17 wrz 2014
Posty: 251
ka1sia napisał(a)
Beniu, witaj świętokrzyska ogrodniczko


Witam równie serdecznie
Zapraszam i zachęcam do wspólnej burzy mózgów
____________________
Benia 18:02, 25 wrz 2014


Dołączył: 17 wrz 2014
Posty: 251
a tak w ogóle to marzą mi się także i brzozy ale brzozy i różaneczniki... oj to chyba złe zestawienie

Był pomysł, żeby je dać tu:



w tej rogowej rabacie ale tam już rosną różaneczniki i szukam czegoś, żeby je zacienić też trochę, myślałam o himalajce ale boje się, że wtopi się w te tuje wzdłuż ogrodzenia które już sobie rosną. sama nie wiem co tu zdziałać



Latem rosła trawa, ale szła jak burza po całej rabacie, więc musiała ją przemeldować i została dziura.




Albo może te różaneczniki przenieść, wsadzić brzozę i do brzozy coś dobrać dopiero?... Jest dylemat
____________________
Gardenarium 19:14, 25 wrz 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Ta trawa się nie nadaję, rozłazi się i jest brzydka, wywal ją a posadź miskant Variegatus jak lubisz białe
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
kasia_w 19:59, 25 wrz 2014


Dołączył: 16 sie 2013
Posty: 4920
Witaj Beniu! Danusiu- mam właśnie tę trawę (chyba proso heavy metal się nazywa) poza ogrodzeniem, na drodze rośnie w suchym piasku, błocie i kamieniach. Poza ogrodem sprawdza się świetnie- ochrania mi cegłę przed kurzem i błotem z drogi, odstrasza ciekawskie pieski sąsiadów i ogólne pożyteczna jest. Tnę ją regularnie, odrasta nawet w suszy. Ale nigdy wewnątrz ogrodu, zje wszystko, co napotka na drodze
____________________
Mały ogród Kasi , Izrael-ogrody i nie tylko
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies