Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » W spadku po dziadku...

Pokaż wątki Pokaż posty

W spadku po dziadku...

Benia 09:12, 26 wrz 2014


Dołączył: 17 wrz 2014
Posty: 251
Kasial napisał(a)
Beniu po zdjęciach widać spore zmiany
Ciekawe kiedy u mnie się coś zmieni. Poza tym witaj w klubie, też najpierw planuję ogród, a dom dopiero będzie stawiany. Widziałam takich co budują dom zaczynając od dachu, to może i nam się uda

Co do psiej autostrady, to mój sąsiad taką ma na siatce od ulicy puścił bluszcz, jeszcze nie zajął całej siatki, zostawił miejsce dla psów i dalej posadził drzewa iglaste, a przed nimi od strony domu są rabaty. Całkiem nieźle to wygląda i cała wiś, jak to ujęłaś, nie widzi co robią przed domem


Mi dokładnie o to samo Kasiu chodzi jak Twojemu sąsiadowi
Wioska wioską, niby spokój ale ja jeszcze w centrum można tak powiedzieć, bo i sklep i przystanek i droga w stronę szkoły jedna, druga w stronę kościoła a trzecia taka wylotówka więc centrum no i jestem jak na dłoni Kiedyś rosły tu drzewa, krzaki, orzechy i wierzby, więc było więcej prywatności
____________________
Benia 09:24, 26 wrz 2014


Dołączył: 17 wrz 2014
Posty: 251
A dom w planach tak mniej więcej jak ten stary stał tylko bliżej tego w którym teraz mieszkam. wejście od podwórka, czyli od południa, tylko taras pasowałby na ogród ale to będzie albo od strony północy i wschodu, albo północy i zachodu, tak czy siak, jakiś mega doświetlony i wyjątkowo nagrzany nie będzie albo w zależności od planu może przeszklony od południa ale z tarasem na północ. Na razie, to etap planowania i nie wiem jak się ostatecznie zakończy bo działka nie ustawna bardzo bardzo bardzo.
Jak będę mieć pliki ze skanami działki to dorzucę jak to mniej więcej wygląda i gdzie ten dom planowany jest, jednak nie zmienia to faktu, że coś wokół tego ogrodzenia trzeba posadzić ja przynajmniej czuję taką potrzebę ale wszelkie rady jak i słowa krytyki także przyjmę
____________________
Kasial 09:55, 26 wrz 2014


Dołączył: 08 kwi 2014
Posty: 833
Ja ciągle "przesuwam" nowy dom do północnej części działki, bo jeszcze nie wiem czy stary będzie rozebrany czy nie. Najlepiej jakby nowy stał na miejscu starego, no ale nie można mieć wszystkiego. Poza tym gdzieś musimy mieszkać w czasie budowy więc nic nie jest pewne póki nie staną fundamenty. Na razie robię obrzeża działki, które wiem, że nie zostaną naruszone przez budowę.
Moja działka to prostokąt ze spadkiem terenu w stronę południową

Czekam na skany Twojej działki
____________________
Dziewczyna z lasu :) Ogrodowa zachciewajka :)
Benia 10:54, 26 wrz 2014


Dołączył: 17 wrz 2014
Posty: 251
Mój to trójkąt taki ja też działam tylko tam gdzie wiem, że na pewno nie będą toczyć się roboty budowlane. Napisałaś,że masz spadek na południe, fajnie, tylko pozazdrościć bo to wymarzone miejsca na jakieś wrzosowiska, skalniaki niektóre roślinki lubią się tak pod południe wygrzewać.
Kasiu zostawię Ci wiadomość na priv. Jakbyś mogła zerknąć, będę wdzięczna
____________________
Kasial 10:56, 26 wrz 2014


Dołączył: 08 kwi 2014
Posty: 833
ok, nie ma problemu
____________________
Dziewczyna z lasu :) Ogrodowa zachciewajka :)
07_Rene 18:04, 26 wrz 2014


Dołączył: 03 sty 2014
Posty: 5269
Benia, pokaż tą piwniczkę z przodu i broń boże nie likwiduj Mam taką samą ziemiankę u siebie, na razie jeszcze jej nie pokazałam, bo sama szukam na nią pomysłu. Na razie mam tam 3 jałowce pośrednie i powiem Ci, że się sprawdzają, bo lubią suche miejsca. Rozważam jeszcze w komponowanie tam jałowców płożących i czegoś kwitnącego, ale to dopiero w przyszłym roku. U Ciebie chyba jest w pełnym słońcu? Tak? Na pewno znajdziesz coś fajnego .
Taką piwniczkę ma też Marzena ogród O...!
http://www.ogrodowisko.pl/watek/854-o?page=417
może znajdziesz tam jakąś inspirację tylko musisz poszperać, bo teraz nie mogę odszukać akurat tych zdjęć.
Powiem Ci, że też mieszkam w pewnym sensie w domu po dziadku Stąd ta piwniczka u mnie, bo teraz takie rzeczy się rzadko buduje.Fajnie ogarnęłaś ogródek. Ato dopiero początek
____________________
Renata Buszując w zbożu i kukurydzy
Dorota123 20:34, 26 wrz 2014


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
Też chciałam Ci zaproponować obejrzenie wątku O... Piwniczkę można ładnie wkomponować w ogród. Masz dużo fajnego kamienia, można wymurować z niego murki oporowe dookoła piwniczki, nie będzie się wtedy ziemia obsuwać i można stworzyć piękną rabatę podniesioną, z której mogą zwisać floksy szydlaste, bluszcz zimozielony, którym mogę się podzielić i jeszcze mam w nadmiarze zapomniałam jak się nazywa, ale jest płożące i kwitnie wiosną na żółto.


Kanny pięknie Ci zakwitły i zasłona z nich też bardzo dobra, u mnie bluszcz zimozielony na siatce nie zdał egzaminu, w zimie umarzały mu listki, a wiosną długo się regenerował.
Jest kolejny ogród , którym nieustannie się zachwycam. Any ogród mały-czyli wygrana walka z ugorem
____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
Benia 20:48, 26 wrz 2014


Dołączył: 17 wrz 2014
Posty: 251
ok, dzięki za wskazówki, na pewno zerknę a to zdjęcia piwnicy z przodu ale tak jak pisałam wcześniej jest trochę w opłakanym stanie
____________________
07_Rene 21:01, 26 wrz 2014


Dołączył: 03 sty 2014
Posty: 5269
Beniu Nie od razu Rzym zbudowano... Aż mi serce ścisnęło, bo widzę wszystko jakby u mnie było A powiem, Ci że u mnie wyglada to chyba gorzej Może jutro się zmobilizuje i wrzucę do siebie jakieś foty. Też zaczęłam na dachu skalniaka robić, ale u mnie w cieniu gorzej niż u Ciebie
Nie wiem czy planujecie tynkować te pustaki? Bo jak ni,e to ja bym jakieś pnącze puściła, żeby je zakryło. Wszystko zależy od nasłonecznienia w tym miejscu... Ja mam na razie bluszcz, ale jak zetniemy parę drzew (już tej jesieni) to może jakieś róże pnące tam puszczę? Napisz coś więcej odnoście nasłonecznienia i usytuowania względem stron świat Z biegiem czasu drzwi nowe zrobicie i będzie fuul wypas. Zobaczysz
____________________
Renata Buszując w zbożu i kukurydzy
Benia 21:03, 26 wrz 2014


Dołączył: 17 wrz 2014
Posty: 251
07_Rene napisał(a)
Benia, pokaż tą piwniczkę z przodu i broń boże nie likwiduj Mam taką samą ziemiankę u siebie, na razie jeszcze jej nie pokazałam, bo sama szukam na nią pomysłu. Na razie mam tam 3 jałowce pośrednie i powiem Ci, że się sprawdzają, bo lubią suche miejsca. Rozważam jeszcze w komponowanie tam jałowców płożących i czegoś kwitnącego, ale to dopiero w przyszłym roku. U Ciebie chyba jest w pełnym słońcu? Tak? Na pewno znajdziesz coś fajnego .
Taką piwniczkę ma też Marzena ogród O...!
http://www.ogrodowisko.pl/watek/854-o?page=417
może znajdziesz tam jakąś inspirację tylko musisz poszperać, bo teraz nie mogę odszukać akurat tych zdjęć.
Powiem Ci, że też mieszkam w pewnym sensie w domu po dziadku Stąd ta piwniczka u mnie, bo teraz takie rzeczy się rzadko buduje.Fajnie ogarnęłaś ogródek. Ato dopiero początek

Reniu, u mnie jest ta piwnica na trzy strony, od południa jest od strony warzywnika, ale tam za czereśnią rosną trzy morele, stoi szklarnia, folia na pomidory, w ogrodzeniu orzech a po sąsiedzku u moich rodziców stoi garaż, więc aż tak strasznie gorąco nie jest. od bramy to pod wschód jej końcówka a od strony wjazdu w głąb podwórka, północ no i dylemat bo tkie byliny skalne, słońca by chciały
____________________
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies