Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród mały, w cieniu i na ciężkiej glebie

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród mały, w cieniu i na ciężkiej glebie

rozark 17:55, 23 kwi 2016


Dołączył: 27 paź 2014
Posty: 6325
katel napisał(a)
To jak kupić odpowiedni sekator do róż, na co zwracać uwagę? Nazywają się jakoś konkretnie?
Jeszcze rękawice - doradź coś, są jakieś pancerne? tak się pokłułam że łapki we wrzątku musiałam pozanurzać .


Ja właśnie Miodek z mniszka dla dzieciaków robię
A ta gnojówka z mniszka to całe rośliny czy tylko kwiaty i jakie proporcje i ile ma stać? No i na co ona jest?


Ostatnio kupiłam sekator do róż, tak było napisane na opakowaniu, dolne ostrze (nie wiem jak to nazwać) tnie na ostro. Spróbuje sfocić. Podcięłam parę pędów i dobrze się sprawuje .

Wrzucam całą roślinę - korzenie, liście i kwiaty. Dodam mączki bazaltowej na zniwelowanie zapachu. Ile tego, a ile się zmieści i zalewam do pełna wodą. Potem codziennie mieszam. Czas rozkładu zależy od temp. za zewnątrz. Kiedy przestaje się pienić gnojówka jest gotowa :

Miodku chyba nie zrobię ba mam dostęp do takiego miejskiego mnisza, czyli z duża ilością spalin.

edit rękawice mam ze skóry, nie gniotsa nie łamiotsa, kupione na stoisku ogrodniczym.. Ale ostatnio i tak się złapałam na tym, że wygodniej mi ciąć z gołymi rękami, robię to powoli i ostrożnie. Stanu rąk współczuje, na szczęście się zagoją.
____________________
pozdrowionka
rozark 18:02, 23 kwi 2016


Dołączył: 27 paź 2014
Posty: 6325
Krys napisał(a)
Ja na wycieczke sie pisze w pierwszym wariancie



Fajnie . Krysiu a ty jesteś za wyjazdem w piątek czy w sobotę?
Chętne były jeszcze Bogdzia, Jankosia, Anna, Margarete, ktos jeszcze?
____________________
pozdrowionka
rozark 18:06, 23 kwi 2016


Dołączył: 27 paź 2014
Posty: 6325
Krys napisał(a)
Juz znalazlam
http://niepodlewam.pl/mniszek-lekarski-z-kwiatami-przepis-na-gnojowke-roslinna/


stosuje ja od kilku lat Poprawia kwitnienie . O ph nie wiedziłam ale tez rozcieńczam wodą. Resztki na kompost
____________________
pozdrowionka
rozark 18:14, 23 kwi 2016


Dołączył: 27 paź 2014
Posty: 6325
Na szczęście w pracy zaczynam już ogarniać to i owo. Za tydzień długo weekend , trochę odetchnę .
____________________
pozdrowionka
AgataP 17:07, 24 kwi 2016


Dołączył: 20 cze 2014
Posty: 7769
rozark napisał(a)


Fajnie . Krysiu a ty jesteś za wyjazdem w piątek czy w sobotę?
Chętne były jeszcze Bogdzia, Jankosia, Anna, Margarete, ktos jeszcze?


Renia wyjazd do Forst ?
dasz jakieś informacje na priv ?
____________________
Z Pszenicznej...
Krys 18:41, 24 kwi 2016


Dołączył: 16 lis 2011
Posty: 8145
Ja moge w piątek,dobrze by bylo jak najwcześniej .Renia pokaz zdjecie tego sekatora do róż.
____________________
Krystyna - Hirutkowy raj:))
Bogdzia 18:48, 24 kwi 2016


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Reniu wczoraj rozmawiałysmy z Małgosia ze fajnie by było jechac tydzień wczesniej, byłoby mniej ludzi a co wazniejsze dla nas mogłybysmy pojechac do Kasi -Kindzi która robi spotkanie 25 czerwca i tak serdecznie zaprasza ze trudno jej odmówic. Co Ty na to? Te tłumy jakie bedą w wybranym przez Ciebie terminie też lepiej ominąc.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Krys 19:15, 24 kwi 2016


Dołączył: 16 lis 2011
Posty: 8145
Bogdzia napisał(a)
Reniu wczoraj rozmawiałysmy z Małgosia ze fajnie by było jechac tydzień wczesniej, byłoby mniej ludzi a co wazniejsze dla nas mogłybysmy pojechac do Kasi -Kindzi która robi spotkanie 25 czerwca i tak serdecznie zaprasza ze trudno jej odmówic. Co Ty na to? Te tłumy jakie bedą w wybranym przez Ciebie terminie też lepiej ominąc.


DZIEWCZYNY, PROPONUJE WYJAZD do FORST 24-25-26.06.2016. Odbywa się wtedy festyn różany.

Bożenko czyli mamy jechac do Kasi-Kindzi 25.06 czy tydzień wcześniej.Mnie obojetne tylko 06-07.06 mam zajety
____________________
Krystyna - Hirutkowy raj:))
Bogdzia 19:24, 24 kwi 2016


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
u Kindzi jest 25 czerwca i tam zmienic się nie da. A Ty Krysiu chcesz na festyn? Ludzi będzie moc , ja bym wolała tydzień wczesniej nie lubię tłumów, ale sie dostosuje jak uchwalicie tylko Kasi bedzie przykro.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
popcorn 19:30, 24 kwi 2016


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Zagladam, milej wycieczki!
____________________
Mój nowy ogródek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies