Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród mały, w cieniu i na ciężkiej glebie

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród mały, w cieniu i na ciężkiej glebie

Pszczelarnia 10:08, 06 lip 2016


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
rozark napisał(a)


dzięki, to z tel. było robione, obiecuję poprawę

Byłysmy na wycieczce w Powsinie, na różach . Zaspokoiłam apetyt na wydoki różane, na szczęście, bo bedę mieć gości w ten weekend i do Forst nie pojadę.

zostawiam dla ciebie taki widoczek




Ojej! I Białystok i Końskowola! I ja czekam też na opinię o Zephirynie. Bo też ją mam.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Kasya 11:28, 06 lip 2016


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 42074
rozark napisał(a)
do Łasku jadę mam wolne miejsca jakby ktoś chciał się zabrać
a do Końskowoli jeszcze pomyślę, bo ostatnio kręgosłup mi się daje we znaki , muszę mu dać odpocząć kiedyś, znaczy się chociaż w weekendy



i co ? bylas w Łasku ?

a co z Konskowolą ?
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
Margarete 11:34, 06 lip 2016


Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 14370
Zagladam
____________________
Małgorzata OGRÓD MARZEŃ......a może tylko......MARZENIE O OGRODZIE
rozark 17:33, 06 lip 2016


Dołączył: 27 paź 2014
Posty: 6325
Kasia_CS napisał(a)
Witaj Reniu! Wyszukiwarka przywiodla mnie do Ciebie czytałam, ze masz rozyczke Zephirine Drouhin. Możesz coś o niej z perspektywy czasu napisac? Jak się zachowuje po deszczu, czy długo trzyma kwiaty i wszystko wszystko

Pozdrawiam!


Moja opinia/doświadczenie może nie być do końca adekwatne bo mam ja posadzoną w bardzo trudnych warunkach jak dla róży, dużo lepiej będzie się sprawować na lepszym stanowisku, ale może mimo to skorzystasz
1) jest to róża pnąca co skutkuje tym że potrzebuje trochę czasu na ukorzenienie się a potem rozkrzewienie . Więc efekt łał będzie najwcześniej po 3 a lepszy po 4 latach.
2) jest to róża historyczna więc pachnie (ładnie) ale i może chorować. U mnie w drugim roku złapała mączniaka bo jest posadzona w mało przewiewnym miejscu, przy siatce, a sąsiad z drugiej strony ma żywopłot, w zeszłym nie chorowała (ku mojemu zdziwieniu bo rok był bardzo suchy a mączniak lubi taka pogodę) a w tym roku złapała rdzę. Jest po oprysku, i na nowych przyrostach nie widzę rdzawych plamek, może się obroni , chore liście oczywiście oberwałam.
3) Rośnie w mocnym cieniu, bezpośredniego światła słonecznego ma ok. 1 godz. w południe i 1 godz. ok. 17. Cień jej robi duuuza czereśnia, więc między liśćmi nie ma prześwitów słonecznych, nazwijmy to jaśniejszy cień.
4) Mimo to kwitnie i daje kolor, mało powiedziane plamę koloru temu zakątkowi .
5) kwiaty trzyma dobrze, znaczy się długo i nie są one wrażliwe na deszcz.

Podsumowując - wsadziłabym ja jeszcze raz w to miejsce bo bardzo mało jest róż które dałyby sobie radę w tych warunkach. Przy większym dostępie światła odwdzięczy się obfitszym kwitnieniem .
____________________
pozdrowionka
rozark 17:39, 06 lip 2016


Dołączył: 27 paź 2014
Posty: 6325
Agatek napisał(a)
Macham i pozdrawiam


Aaa jak tak to ten widoczek dla ciebie

Pomponella w tym roku kwitnie bardzo obficie . W zeszłym roku była kulkowana i było na co popatrzeć, ale w tym jest szał





widać że niektóre kwiaty już przekwitły.
____________________
pozdrowionka
rozark 17:43, 06 lip 2016


Dołączył: 27 paź 2014
Posty: 6325
Pszczelarnia napisał(a)


Ojej! I Białystok i Końskowola! I ja czekam też na opinię o Zephirynie. Bo też ją mam.


Fajnie, że do mnie zaglądacie bo ja w tym sezonie jestem mocno nie czasowa

Do Końskowli nie pojadę niestety, ale może będę mieć zdjęcia . A z Zephiryne będziesz zadowolona .

Pashmina tegoroczna



zdjęcie znowu z tel. i prześwietlone .

____________________
pozdrowionka
rozark 17:44, 06 lip 2016


Dołączył: 27 paź 2014
Posty: 6325
Kasya napisał(a)


i co ? bylas w Łasku ?

a co z Konskowolą ?


Do Łasku jadę w sobotę a jeśli chodzi o Końskowolę to muszę się nacieszyć zdjęciami .

____________________
pozdrowionka
rozark 17:46, 06 lip 2016


Dołączył: 27 paź 2014
Posty: 6325
Margarete napisał(a)
Zagladam


Fajnie że widzimy się w sobotę znowu będzie wesoło

Pashmina dla ciebie

____________________
pozdrowionka
yolka 21:14, 06 lip 2016


Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 12600
voyage, voyage,
ale macie dobrze bo blisko do siebie
____________________
Ogród z widokiem na jezioro
Krys 23:04, 06 lip 2016


Dołączył: 16 lis 2011
Posty: 8145
rozark napisał(a)


Do Łasku jadę w sobotę a jeśli chodzi o Końskowolę to muszę się nacieszyć zdjęciami .



No to się ciesze,bedziesz w jakiej szkółce rozanej ?
____________________
Krystyna - Hirutkowy raj:))
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies