Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Madżenie ogrodnika cz. aktualna

Pokaż wątki Pokaż posty

Madżenie ogrodnika cz. aktualna

Malgosik 15:03, 08 cze 2015


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 10477
Zagajanka napisał(a)
Te zolte swierki to wynik ataku czarnej mszycy swierkowej. U nas w okolicach Kobierzyc jest takich biednych drzewek cale mnostwo. U mnie te szkodniki siedzialy na niewielkiej sosnie fastgiata. Na szczescie zdazylam szybko zareagowac. Reszte iglakow sprawdzam prawie codziennie.


Ta mszyca już chyba odchodzi.
Ale czarna to tylko nazwa?
Bo u mnie była w kolorze zielonym.
____________________
Ogród na glinie
Zagajanka 15:24, 08 cze 2015


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3445
U mnie byly czarne, no powiedzmy, czarno-zielone z koloru. Na temat dokladnej nazwy tego stworzenia to sie nie wypowiem.
____________________
Janka Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę +++ Portrety Różane +++ Moje TOPowe róże sezonu 2019
waldek727 16:32, 08 cze 2015


Dołączył: 08 wrz 2013
Posty: 4587
Pszczelarnia napisała:
... muszę zapytać jak laik zielony opryskowy: skąd wiadomo, którymi preparatami można podlewać a którymi opryskiwać? czy taki Aliette nadaje się do podlewania? Nie ma takiej informacji na ulotkach. Albo topsin? Chodzi mi o te grzybobójcze preparaty.

Systemiczne środki ochrony roślin wnikają do rośliny i krążą wraz z jej sokami, przemieszczając się do nowych przyrostów. Substancja czynna w nich zawarta może wykazywać swoją aktywność nawet przez trzy tygodnie.
Natomiast powierzchniowe ŚOR pozostają na powierzchni rośliny, działając bezpośrednio na owady ssąco-kłujące lub patogenne grzyby . Na etykiecie zawsze jest taka informacja, czy środek działa wgłębnie czy powierzchniowo.

Pszczelarnia napisała:

Coś dziwnego dzieje się w naszej okolicy: różaneczniki żółte, cisy żółte, świerki się sypią żółtymi igłami - coś bardzo dziwnego.

Winę za taki stan rzczy należy przypisać człowiekowi, a nie roślinom.
____________________
Mój wątek Tam, gdzie jeże mówią dobranoc
Ensata 17:10, 08 cze 2015


Dołączył: 09 mar 2015
Posty: 4586
waldek727 napisał(a)

Systemiczne środki ochrony roślin wnikają do rośliny i krążą wraz z jej sokami, przemieszczając się do nowych przyrostów. Substancja czynna w nich zawarta może wykazywać swoją aktywność nawet przez trzy tygodnie.
Natomiast powierzchniowe ŚOR pozostają na powierzchni rośliny, działając bezpośrednio na owady ssąco-kłujące lub patogenne grzyby . Na etykiecie zawsze jest taka informacja, czy środek działa wgłębnie czy powierzchniowo.

Pszczelarnia napisała:

Winę za taki stan rzczy należy przypisać człowiekowi, a nie roślinom.
Ja bym jednak trochę odpowiedzialności na "pogodę" scedowała.
____________________
W kolorze blue
waldek727 17:32, 08 cze 2015


Dołączył: 08 wrz 2013
Posty: 4587
Ensata napisał(a)
Ja bym jednak trochę odpowiedzialności na "pogodę" scedowała.

Małgosiu.
Nie chcę wchodzić w szczegóły, bo to dla wielu osób jest zbyt drażliwy temat.
Skutki suszy w ogrodzie po części też można zniwelować. Wystarczy się przyjrzeć od jakich prac i czynności ktoś zaczyna tworzyć swój ogród.
Czy od poprawy struktury gleby i jej wszystkich parametrów gwarantujących prawidłowy obieg wody w ogrodzie, czy od wyprawy do centrum ogrodniczego. Na ,,Ogrodowisku" zbyt dużo się o tym nie mówi, jednakże można sobie poczytać na ten temat w artykułach zamieszczonych przez Danusię i nielicznych postach w wątkach tematycznych.
____________________
Mój wątek Tam, gdzie jeże mówią dobranoc
Ensata 17:37, 08 cze 2015


Dołączył: 09 mar 2015
Posty: 4586
Waldku "Coś dziwnego dzieje się w naszej okolicy: różaneczniki żółte, cisy żółte, świerki się sypią żółtymi igłami - coś bardzo dziwnego" Nie w naszych ogrodach, TYLKO w naszej okolicy. Nie wkładajmy wszystkiego już do jednego wora, to miałam na myśli.
____________________
W kolorze blue
wodzyn 17:53, 08 cze 2015


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 416
U nas w okolicy w tym roku za to bardzo dużo dorodnych, starych iglaków zbrązowiało i się posypało Aż żal patrzeć.
____________________
Marta-Pole na wichrowych wzgórzach które ma się stać ogrodem
Madzenka 18:41, 08 cze 2015


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Nie mampojęcia co sie dzieje bo nie mam iglaków w ogrodzie... Myśle jednak, ze zbyt szybko o wszytsko posądzamy grzyby..
U nas pogpdejrzewałabym, ze uschły bo susza okrutna. Nie pamietam tak suchej wiosny na Dolnym Ślasku chyba od 2009 roku . Zwykle, mam problem z chorobami grzybowymi bo woda sie przelewa w mojen studzience odpływowe a teraz pusto....

Moze mszyca, moze susza a moze grzyby... Nie wiem , trzeba rosliny dokładnie obserować..... U mnie jak na razie mało chorob grzybowych, kilka plamek na brzozach widziałm, magnolia, ktora co roku cierpi na bakteryjna plamistosć liści czysta a zaledwie kilka róż ma plamistośc... Czyli super. Nie narzekam ciesze sie ogrodem. Dzisiaj lało w nocy co mnie jeszcze bardziej cieszy bo wreszcie rosliny dostały odpowiednia dawke wody. Jutro ma padac calutki dzień... A potem powrót upałów co mnie rowniez cieszy

Macham do was radosnie I grupowo a teraz biegne odpowiadać na pytania
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Madzenka 18:43, 08 cze 2015


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Ensata napisał(a)
Waldku "Coś dziwnego dzieje się w naszej okolicy: różaneczniki żółte, cisy żółte, świerki się sypią żółtymi igłami - coś bardzo dziwnego" Nie w naszych ogrodach, TYLKO w naszej okolicy. Nie wkładajmy wszystkiego już do jednego wora, to miałam na myśli.


Zamówiłam jednak skrzyp z myślą o wsadzeniu do oczka wodnego... Tafla wody u mnie wynosi max 10 cm aktualnie.... Wiec nie wygnije bo płytka wodę znosi
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Madzenka 18:45, 08 cze 2015


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Malgosik napisał(a)
Marzena Ty szukałaś kosmosów?
Czy mi się zdawało?
U mnie jest świeża dostawa po 6,50 zł za doniczkę.
Ładne sadzonki na 30 cm z około 2 kwiatkami, różowe i białe.


Czekam na kosmosy od Finki ale wyłacznie czekoladowe. Białych i rózowych nie lubię za sielskie dla mnie
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies