Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Madżenie ogrodnika cz. aktualna

Pokaż wątki Pokaż posty

Madżenie ogrodnika cz. aktualna

Gabisia 19:48, 08 cze 2015


Dołączył: 14 sie 2012
Posty: 3919
Ja niestety na pewno walczę z grzybami
Sosnę ratuję od zeszłego roku, majątek na nią straciłam już, a widzę, że znowu cieknie i brązowieje.
Cisy ciągle żółkną.
A teraz doszła ta antraknoza platanów - kolejny grzyb!

U mnie już nie jest mokro, bo rośliny się rozrosły i wypijają nadmiary.
Sucho też nie, bo bardzo pilnuję i niemal co wieczór spaceruję z szlaufem.

Ale ja mam działkę na gruzach i nie wymieniałam całej gleby, jak Waldek, pardon, Pan Bóg, przykazał
____________________
Ogród Gabisi - tylko dla roślin o mocnych nerwach ***** Wizytówka 2014
Peppermint 20:29, 08 cze 2015


Dołączył: 24 mar 2015
Posty: 417
Witam serdecznie właścicielkę cudownego ogrodu. Piękne róże!, mnie wciąż brakuje odwagi by je hodować, ale za sprawą Twoich zdjęć ... Wszystko się może zdarzyć
Pozdrawiam
____________________
Agnieszka Ogród pod czarnymi orzechami
Madzenka 20:47, 08 cze 2015


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Ensata napisał(a)
U mnie nie ma, na razie jest cała w pączkach. Marzena, jak nie woda, to opuchlak, jak nie opuchlak, to grzyb. Jak się nie ma co się lubi, to się lubi, co się ma. Powtarzam sobie i tyle. Całego świata nie zbawimy. Marzena u mnie tuje też gnija, mam obok rzeczkę, mam też ogromne pola które są niezabudowane, bo mieszkam w otulinie parku. Przez nieprzepuszczalną glebę też mam problem z roślinami


Ensata ale powiedz że my lubimy te walkę inaczej bysmy z nudów umarły
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Madzenka 20:48, 08 cze 2015


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Gabisia napisał(a)
Ja niestety na pewno walczę z grzybami
Sosnę ratuję od zeszłego roku, majątek na nią straciłam już, a widzę, że znowu cieknie i brązowieje.
Cisy ciągle żółkną.
A teraz doszła ta antraknoza platanów - kolejny grzyb!

U mnie już nie jest mokro, bo rośliny się rozrosły i wypijają nadmiary.
Sucho też nie, bo bardzo pilnuję i niemal co wieczór spaceruję z szlaufem.

Ale ja mam działkę na gruzach i nie wymieniałam całej gleby, jak Waldek, pardon, Pan Bóg, przykazał


Nie masz przewiewu z powodu paneli drewnianych.... To idelan miejsce dla grzyba... Gani a skąd Ty wiesz ze to antraknozą, pytam juz trzeci raz. Były kropki?
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Madzenka 20:51, 08 cze 2015


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Peppermint napisał(a)
Witam serdecznie właścicielkę cudownego ogrodu. Piękne róże!, mnie wciąż brakuje odwagi by je hodować, ale za sprawą Twoich zdjęć ... Wszystko się może zdarzyć
Pozdrawiam


Witaj
Nie spiesz sie z rozami, trzeba do nich dojrzeć Jesli juz zapalasz pragnieniem do nich to miłośc do grobowej deski, mimo skoczków, mszyc, nimulek, plamistości, mączniaka, kolców, kopczykowania, rozgarniania kopców, ciecia , uszczykiwania, kulkowania
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Pszczelarnia 20:53, 08 cze 2015


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
To jeszcze muszę pociągnąć temat oprysków - skąd wiadomo nam laikom jak i czy można łączyć (mieszać) w jednym oprysku różne środki?
Mieszałaś kiedyś przy jednym oprysku?

____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
malkul 20:54, 08 cze 2015


Dołączył: 07 wrz 2011
Posty: 21702
o ciekawe pytanie pszczółki
____________________
Gosia - Ogród tworzę nowoczesny***Wizytówka - Ogród nowoczesny kokoszki
Kamajla 20:54, 08 cze 2015


Dołączył: 18 paź 2013
Posty: 2022
Madzenka napisał(a)


Witaj
Nie spiesz sie z rozami, trzeba do nich dojrzeć Jesli juz zapalasz pragnieniem do nich to miłośc do grobowej deski, mimo skoczków, mszyc, nimulek, plamistości, mączniaka, kolców, kopczykowania, rozgarniania kopców, ciecia , uszczykiwania, kulkowania


Brzmi zachęcająco

Jutro zadzwonię przed 16, ok? Później muszę pędzić do szkoły na konsultacje (przegapiłam zebranie u córki...). Chyba, że wolisz o innej porze, bo masz spotkania to daj znać.

Miłego wieczoru
____________________
Kamila - Ogród, a najlepiej piękny ogród - jak się do tego zabrać?
Peppermint 20:54, 08 cze 2015


Dołączył: 24 mar 2015
Posty: 417
Madzenka napisał(a)


Witaj
Nie spiesz sie z rozami, trzeba do nich dojrzeć Jesli juz zapalasz pragnieniem do nich to miłośc do grobowej deski, mimo skoczków, mszyc, nimulek, plamistości, mączniaka, kolców, kopczykowania, rozgarniania kopców, ciecia , uszczykiwania, kulkowania


Dużo tego
____________________
Agnieszka Ogród pod czarnymi orzechami
Madzenka 21:06, 08 cze 2015


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Pszczelarnia napisał(a)
To jeszcze muszę pociągnąć temat oprysków - skąd wiadomo nam laikom jak i czy można łączyć (mieszać) w jednym oprysku różne środki?
Mieszałaś kiedyś przy jednym oprysku?



Ja nie ale Jagoda kiedyś pomieszała Mospilan z Topsinem i zrobiłam research i specjalistcjalista potwierdził, ze te dwa środki laczyc mozna
Ja wole jednak oddzielnie stosowac na grzyba od środkow na ssąco gryzące w odstepach minimum 3 dni jesli jakieś plagi egipskie sa ale zwykle doczekuje 7 dni


Ostatnio jednak za porada Alinki zastosowałem oprysk Amistar+Topsin na moje ambrowce
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies