Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Malutki pod lasem

Pokaż wątki Pokaż posty

Malutki pod lasem

AnnaCh 21:46, 12 maj 2015


Dołączył: 10 mar 2015
Posty: 12213
paulina_ns napisał(a)
Aniu rób sobie po kolei, najgorzej jest tu zacząć, tam zacząć, a nigdzie nie skończyć ja tak robiłam wcześniej i dla tego przez 2 lata nie zrobiłam nic, teraz konsekwentnie jedno zaczynam, kończę i biorę się za następne. Sama jestem podłamana trochę tą rabatką pod wykuszem, bo nigdzie nie mogę u siebie w szkółkach dostać roślin, które są tam zaplanowane, zamówiłam na allegro i czekam od soboty, wszystko stoi w miejscu, zarasta chwastami, ale co zrobić...

ps. Rozchodniki super sobie radzą, myślę, że się przyjmą zawsze zapominam nazwy tych roślinek co mi jeszcze przysłałaś, ale też widzę, że nic im nie jest. Jedynie pelargonia żółknie.

Taki też właśnie mam plan Jak zmodernizuję rabatkę z kamykami, podniosę ją i coś poprzesadzam, to zaplanuję ich połączenie z tą nową, bo tak się nie da w kilku miejscach rozgrzebać. Co do roślinek, to chyba hortek Ci tylko brakuje? Mam jedną Vanilkę, ale bardzo malutką, kupiłam w Obi.

Super, że rozchodniki dają radę, bo często o nich myślę, w przyszłym roku będziesz miała już ładne kępki. To drugie to bergenia, też ładnie i szybko się rozrasta, tak że będziesz miała gęstą obwódkę wokół magnolii. Ładnie kwitnie na różowo. Szkoda tej pelargonii, ale nic, dobrze, że tylko taka strata. Ale ta część z korzonkami to powinna przeżyć i w tym miejscu się bardzo zagęścić.
____________________
Ania - Malutki pod lasem
AnnaCh 21:50, 12 maj 2015


Dołączył: 10 mar 2015
Posty: 12213
Kilka moich pelargoniowych fotek z dzisiejszych wyczynów.
Dodałam komarzyce do skrzynek na małych okienkach od ulicy.

Balkon też już cały obsadzony.

Na parapecie wykuszu kolejne skrzynki, nie kwitną jeszcze, ale mają już pączki i podsypałam nawozem, więc to kwestia czasu.

Wszystko moja hodowla
____________________
Ania - Malutki pod lasem
AnnaCh 21:54, 12 maj 2015


Dołączył: 10 mar 2015
Posty: 12213
Na stojakach przy wejściowych schodach też są kompozycje z dwóch pelargonii i komarzycy.


Tata przykręcił Marysi zjeżdżalnię, dokupiliśmy haki, tak żeby Jasiowa huśtawka też była dostępna od ręki.
____________________
Ania - Malutki pod lasem
paulina_ns 21:57, 12 maj 2015


Dołączył: 26 sie 2013
Posty: 11355
AnnaCh napisał(a)

Taki też właśnie mam plan Jak zmodernizuję rabatkę z kamykami, podniosę ją i coś poprzesadzam, to zaplanuję ich połączenie z tą nową, bo tak się nie da w kilku miejscach rozgrzebać. Co do roślinek, to chyba hortek Ci tylko brakuje? Mam jedną Vanilkę, ale bardzo malutką, kupiłam w Obi.

Super, że rozchodniki dają radę, bo często o nich myślę, w przyszłym roku będziesz miała już ładne kępki. To drugie to bergenia, też ładnie i szybko się rozrasta, tak że będziesz miała gęstą obwódkę wokół magnolii. Ładnie kwitnie na różowo. Szkoda tej pelargonii, ale nic, dobrze, że tylko taka strata. Ale ta część z korzonkami to powinna przeżyć i w tym miejscu się bardzo zagęścić.


Ja też raz zrobiłam rabatkę za nisko, stała w niej woda i prawie wszystkie rośliny mi w niej padły, w tym roku nasypałam ziemi i to co dało się uratować, widzę, że "odżywa" na nowo Aniu hortek brakuje, nigdzie nie mogę też dostać turzycy ' ice dance', a ich chce dać aż 12 szt. i póki ich gdzieś nie dostanę będzie pusto, jakoś straciłam zapał do urządzania jej
____________________
Małymi kroczkami do celu, wizytówka
jolka 22:39, 12 maj 2015


Dołączył: 25 sie 2012
Posty: 5502
Widzę na akcję doniczkową trafiłam, w dodatku z własnej hodowli Super
Pięknie będzie jak się roślinki wzmocnią i rozrosną.
A Kwiatuszek na huśtawce najpiękniejszy

____________________
Ogród wśród pól i wiatrów
anabuko1 23:10, 12 maj 2015


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23577
Akcja widzę sadzenia pelargonek trwa.
Ja w tym roku mniej kompozycji robię obsadzam.
Miejsca do zabawy dla dzieci, pierwsza klasa!!Brawo!!
U mnie dzieci duże, to już tylko normalna huśtawka wystarczy.A i drążek obok dla chłopaków do podciągania.I tyle!!
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
anbu 07:19, 13 maj 2015


Dołączył: 19 sie 2014
Posty: 7839
O jak ładnie będzie z doniczkowymi kompozycjami. Ja też mam Begonie od strony północnej, ale się chyba na mnie obraziły bo za szybko je wysadziłam
____________________
Ania Ogród Ani :)
Anusia 16:48, 13 maj 2015


Dołączył: 27 sty 2013
Posty: 6078
Podobają mi się donicowe kompozycje. Pelargonia z komarzycą jeszcze takiego połączenia nie znałam. Super to wyszło. Ja muszę poczekać na taras. ale i tak wcześniej coś przygotuję. Pozdrawiam z Żuław.
____________________
Skandynawia po krzyżacku
AnnaCh 17:37, 13 maj 2015


Dołączył: 10 mar 2015
Posty: 12213
jolka napisał(a)
Widzę na akcję doniczkową trafiłam, w dodatku z własnej hodowli Super
Pięknie będzie jak się roślinki wzmocnią i rozrosną.
A Kwiatuszek na huśtawce najpiękniejszy

Witam u mnie, kiedyś byłam u Ciebie, ale nie zostawiłam śladu.
Nie wiem co to będzie z roślinkami, bo właśnie dzisiaj bardzo wieje
____________________
Ania - Malutki pod lasem
AnnaCh 17:43, 13 maj 2015


Dołączył: 10 mar 2015
Posty: 12213
Aniu - anabuko1, plac zabaw robił mój tata sam. Projekt i wykonanie jego Na zimę tylko odkręciliśmy zjeżdżalnię i przykryliśmy wszystko plandekami.

Aniu - anbu, poczekaj, może begonie odżyją. Ja mam to szczęście, że od północy mam tylko okno od klatki schodowej i nic tam nie rośnie, od południa zawsze cieplej

Aniu - Anusia, nie mam zdjęć z zeszłego roku, ale jak się te pelargonie rozrosną i do tego komarzyca zwisa, to jak dla mnie bardzo ładnie jest Ja w tym roku obsadziłam tylko front domu i parapety od południa, z tyłu na tarasie nic nie robię, bo chyba tata w tym roku będzie nam robił płytki, więc nie mam zamiaru "latać" z doniczkami

Ale nas tych Anek tutaj
____________________
Ania - Malutki pod lasem
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies