Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Malutki pod lasem

Pokaż wątki Pokaż posty

Malutki pod lasem

Iwk4 07:38, 30 maj 2016


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
ren133 napisał(a)
Tą trzecią limkę posadziłabym w miejsce tego wysuniętego golden tuffet

Też tak pomyślałam.
____________________
Ogródek Iwony II
AnnaCh 09:43, 30 maj 2016


Dołączył: 10 mar 2015
Posty: 12213
Dobra odpowiadam
Internet mi trochę muli, to etapami

Reniu, mi rónież było miło się z Tobą spotkać "na żywo"
Ta bergenia za te hortki, to i tak średnia wymiana Tzn. dla Ciebie średnia
Ta, która wypadła Ci w bagażniku, była trochę klapnięta, ale podlewałam ją ostro i dziś rano już postawiła się do pionu
Rozwaliłaś mi koncepcję z tą trzecią hortką, no miały być ramy rabaty zimnozielone, bo to przedogródek. No i co ja zrobię z tym jednym tufciakiem?

Ania_t, no właśnie, jak nie wywalę tufciaka, to już tam za gęsto będzie. Z założenia miał to być kwitnący hortkowo, jeżówkowo, werbenowy busz, ale z zimnozielonymi ramami.
Wczoraj z miarką latałam, to to inne miejsce dla tej hortki ewentualnie jest takie, że spokojnie metr średnicy by miała tylko dla siebie, ale jeszcze nie wiem.
Tak, żurawki te same Mają jakieś 60-70 cm średnicy I bardzo ładnie zimę przetrwały, w przeciwieństwie do tych ciemnych, które jak suche placki wyglądały, dopiero się zbierają.

Iwka, rozwalacie mi koncepcję

Magda, to prawda, ale marzenia są po to by je realizować
____________________
Ania - Malutki pod lasem
AnnaCh 10:26, 30 maj 2016


Dołączył: 10 mar 2015
Posty: 12213
Michał, no ja tak myślałam, że nie, ale widzisz, ile ludzi, tyle opinii

Jola, mi również było bardzo miło Do następnego

Zana, tych z przodu nie zabiorę, z założenia ta rabata miała być hortkowa, jak u Joli z pól i wiatrów Miał być hortkowy busz

Monika, dzięki Też lubię kolor swoich włosów
Krzewuszki, te które dostałaś, to powinny byc właśnie siewki tej białej, bo pod nią rosły

Reniu, ryska, ja róniez dziękuję i do następnego

Tereniu, ogórd niesamowity, do tego Bogdzia z mężem przesympatyczni, mili, ciepli
Tylko co ja zrobię z jednym tufciakiem? No i będzie przerwa w zimnozielonej obwódce

Aniu, anbu, bardzo fajowa

Mirella, no miało być 4 sztuki limek, ale dostałam jedną więcej i stąd te rozważania
Chcę Gracki, bo ML mogą być za małe przy limkach i nie będzie ich widać.
____________________
Ania - Malutki pod lasem
AnnaCh 10:34, 30 maj 2016


Dołączył: 10 mar 2015
Posty: 12213
Ewa, nie mam zdjęć, ale wpisz nazwę w net, będzie pełno Zielone

Ela, jeszcze nie wiem, ale chyba nie będę mogła 11 czerwca, pisałabym się na Pęchcin, gdyby spotkanie było tak jak rok temu w lipcu, w wakacje. W roku szkolnym nie dam rady

Dominika, bardzo udane

Agata, proszę bardzo

Mała Mi, ciasto proste, ja nie mam zdolności do wypieków, a to mi wychodzi Ania z Zielonego Wzgórza? Hmmm... Tylko wzgórza u mnie brak

Mirella, szpinak daje tylko fajny kolor, ciasto jest zielone, ale ciastowe, słodkie, spróbuj

Małgosiu, miałam takie same wrażenie odnośnie Twojej osoby, przesympatyczna jesteś Do następnego
A będą Gracki, bo ML pewnie zginą przy hotrkach. Trawnik z dnia na dzień coraz bardziej zielony , strasznie mnie to cieszy, pięknie wygląda ta zieleń na tym czarnym kompoście

Edytko, no bardzo szkoda, mam nadzieję, że jeszcze kiedyś się spotkamy

Iwonka, a nie będzie tam za dużo suchego zimą?
____________________
Ania - Malutki pod lasem
ANNA1976 11:17, 30 maj 2016


Dołączył: 02 kwi 2013
Posty: 423
Aniu ja posadziłabym limkę w miejsce tufciaka jak radzą dziewczyny. A potem wszystkie tufciaki w jednej lini przy brzegu rabaty.
Wydaje mi sìę że można je posadzić gęściej przynajmniej ja tak mam
____________________
Ogród pod sosnami
AnnaCh 12:21, 30 maj 2016


Dołączył: 10 mar 2015
Posty: 12213
Tufciaki jeszcze gęściej? Chyba nie da rady. One są teraz co 68 cm mniej więcej, a przecież urosną. Nie chciałabym mieć z nich jednej masy.

Tą dodatkową limkę chciaam tu centralnie na tej zdjętej darni. Przy lewym końcu zdjęcia za lawendą rośnie już hortka, a tu aż by się prosiło o coś ładnego kwitnącego. Bukszpany bym do dekla przedłużyła i posadziła obok niej jakieś trawy Widok z okna kuchni byłby bezcenny

____________________
Ania - Malutki pod lasem
anabuko1 12:25, 30 maj 2016


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23593
J ateż jestem Aniu, za limką.To śliczna roślina
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
AnnaCh 12:26, 30 maj 2016


Dołączył: 10 mar 2015
Posty: 12213
Ania, ale w którym miejscu? Tu przy deklu, czy w przedogródku, zamiast tufciaka?
____________________
Ania - Malutki pod lasem
anabuko1 12:30, 30 maj 2016


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23593
Ja posadziłabym przy deklu.Trochę zakryje
A nawet dać dwie po dwóch stronach.
Albo jedna limkę a druga jakąś inną , hmm ???
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
amelia_b 12:37, 30 maj 2016


Dołączył: 26 maj 2015
Posty: 12720
Aniu widziałam fotki ze spotkania, super was dziewczyny widziećAniu ty miałaś jarmuż w tamtym roku, co ile go pikowałaś?
____________________
Pogubiłam się po drodze
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies