Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Pomocy! Jak mądrze zaplanować kawałek ziemi o długości 32m?

Pokaż wątki Pokaż posty

Pomocy! Jak mądrze zaplanować kawałek ziemi o długości 32m?

Megi1 12:21, 17 kwi 2015


Dołączył: 15 kwi 2015
Posty: 132
oczywiście pogrubiony tekst, to są odpowiedzi
____________________
Gośka- Początki ogrodowiskowania
ren133 13:15, 17 kwi 2015


Dołączył: 20 sty 2015
Posty: 19017
Megi1 napisał(a)
oczywiście pogrubiony tekst, to są odpowiedzi


Wpadłam się przywitać
Widzę, że jesteś z łódzkiego, jak ja
Dziewczyny dobrze radzą, narysuj plan dziłaki
____________________
Jak "ożywić" mój szmaragdowy ogród
Megi1 13:43, 17 kwi 2015


Dołączył: 15 kwi 2015
Posty: 132
Mysza napisał(a)
Witaj Gosiu, jestem jak prosiłaś
Zrób jak radzi Polinka plan ogrodu i ewentualnych rabat z roślinami , które masz, co gdzie jest i dom też zaznacz..Tak po prostu na kartece w kratkę.1 cm jako 1 m.Wtedy łatwiej sobie to wyobrazić
Myślę, że ze zmianą ewentualnych kształtów rabat powinno być prosto, bo tam chyba nie masz położonej kostki jakko obrzeżaMąż niech się cieszy, że to tylko takie zmiany
Rozumiem, że skłaniasz się do łuków tak??
Będzie ślicznie w przyszłości, bo działka jest duża i można fajnie ją zagospodarowaćA dziewczyny na pewno Ci doradzą dobrze
Będę zagladała.

Witaj Gosiu, wpadaj częściej, doradzaj, karć jak trzeba
W weekend zabiorę się do tworzenia planu.
Obrzeże wykonane (w całości przez mojego męża, także ucieszy się, że trzeba je będzie zlikwidować)jest z kamyków w odcieniach beżu, bo takie mamy wykończenie wokół domu przy fundamentach z krawężnikiem, "doślę fotkę", z suchym betonem, żeby się nie obsypywały, niekoniecznie muszą być "łukowate", ale mamy balkony półokrągłe, taras i schody frontowe więc pomyślałam, że takie rabaty będą ok.
Wiem już też, że muszę zrobić ścianę zieloną całościowo, ale zastanawia mnie czy z tuj szmaragdowych, które mam po drugiej stronie czy z czegoś innego? Dla mnie też jest tam za dużo fal, do likwidacji, ale jak:
zarys czerwony to klon gold, miał on dawać nam trochę cienia, nie wiem czy wziąć go w rabatę zarys koloru niebieskiego czy zarys czarny bez klonu?
____________________
Gośka- Początki ogrodowiskowania
Megi1 14:14, 17 kwi 2015


Dołączył: 15 kwi 2015
Posty: 132
ren133 napisał(a)


Wpadłam się przywitać
Widzę, że jesteś z łódzkiego, jak ja
Dziewczyny dobrze radzą, narysuj plan dziłaki

Witaj Ren 133,ziomalko,
widzę, że dziewczyny wiedzą o czym mówią, w nich cała nadzieja. Pozdrawiam
____________________
Gośka- Początki ogrodowiskowania
Pola 21:04, 17 kwi 2015


Dołączył: 27 sty 2012
Posty: 4455
Megi, witaj wpadłam bo masz długi wąski ogród...kochana moim zdaniem najpierw zastanów się jaki ogród jest twoim marzeniem, jaki styl....musisz obejrzeć troszkę ogrodów i zdecydować....czy nowoczesny, czy angielski....przeczytaj rady Danusi naszej guru....jest wiele artykułów...trudno Ci doradzać bo nie piszesz o swoich gustach...
____________________
Jola Nowa ogrodniczka prosi o pomoc. || Ogrodniczka i jej mały ogródeczek.
Aga 21:41, 17 kwi 2015


Dołączył: 30 lis 2012
Posty: 732

Witam a moze coś takiego prosta linia rabaty i zasłaniający ekran to chyba ognisko tak myślę?Za tym ekranem można posadzić lisciaste drzewa.Taką długą rabatę można podzielić sobie na odcinki i wtedy obsadzać
____________________
Nowe miejsce nowy ogród
Megi1 23:30, 17 kwi 2015


Dołączył: 15 kwi 2015
Posty: 132
Pola napisał(a)
Megi, witaj wpadłam bo masz długi wąski ogród...kochana moim zdaniem najpierw zastanów się jaki ogród jest twoim marzeniem, jaki styl....musisz obejrzeć troszkę ogrodów i zdecydować....czy nowoczesny, czy angielski....przeczytaj rady Danusi naszej guru....jest wiele artykułów...trudno Ci doradzać bo nie piszesz o swoich gustach...

Witaj Polu,
na wcześniejszej stronie wkleiłam ankietę ws. upodobań ze strony Pani Danusi, raczej preferuję prostotę, minimalizm, ale taki ciepły, przytulny(jeżeli tak to można w ogóle określić), no i oczywiście mam to na uwadze, że muszę posadzić takie rośliny, które nie wymagają znajomości encyklopedycznej na ich temat, bo nie będę w stanie się nimi należycie zająć, finanse też odgrywają ważną rolę w tym wszystkim, a ile już zmarnowałam materiału i kasy, bo koncepcji brak i kupowało się, sadziło, później dochodzilam do wniosku, że nie halo...., ale cóż jakbym od razu trafila na Ogrodowisko, to bym uniknęła tego wszystkiego. Cały czas siedzę na forum, już mi głowa pęka! Jak ludzie mają ładnie... Zabieram się za szkic działki, bo od tego powinnam zacząć.
Pozdrawiam i zapraszam częściej, mam nadzieję, że już niedługo będzie co oglądać
____________________
Gośka- Początki ogrodowiskowania
Megi1 23:39, 17 kwi 2015


Dołączył: 15 kwi 2015
Posty: 132
Aga napisał(a)

Witam a moze coś takiego prosta linia rabaty i zasłaniający ekran to chyba ognisko tak myślę?Za tym ekranem można posadzić lisciaste drzewa.Taką długą rabatę można podzielić sobie na odcinki i wtedy obsadzać

Witam Aga,
mam półokrągłe schody frontowe, balkony, taras i dlatego myślałam, że takie rabaty będą ok., ale nie tak bardzo pofalowane.
Tak, to jest ognisko, za nim są drzewa iglaste: dwa srebrne świerki, sosna bośniacka, wejmutka, dwie sosny czarne, przy samej siatce brzózki 8 szt., drzewka sa porozrzucane. Dzięki za rady
Do "zobaczenia", mam nadzieję, że mnie jeszcze odwiedzisz?
____________________
Gośka- Początki ogrodowiskowania
Aga 08:06, 18 kwi 2015


Dołączył: 30 lis 2012
Posty: 732
Oczywiscie będę do ciebie zagłada .Mam podobne wymiary działki 37 na 22 metry tylko ze ja będę szła w linie proste .
____________________
Nowe miejsce nowy ogród
Megi1 15:21, 18 kwi 2015


Dołączył: 15 kwi 2015
Posty: 132
Witam wszystkich,
wykonałam plan działki za domem z opisem, brakuje tylko istniejących nasadzeń, jest ich troszkę,widać je na zdjęciach. Czy możecie mi pomóc na tym etapie? Niestety ciągle pada, a chciałam zmierzyć i nanieść je na plan! Może zrobię póki co "na oko". Zapraszam do dyskusji


Ps nr 1 to thuje szmaragd sadzone co 90 cm, mamy je posadzone na całym boku do bramy wjazdowej,mam nadzieję, że wszystko jest czytelne? Raczej preferuję rośliny zimozielone,iglaki, rododendrony, grab, brzoza "płacząca", miłorząb, bukszpany, żurawki itp. łatwe w uprawie, nie wymagające wiedzy encyklopedycznej,(wg wskazówek pani Danusi-szefowej),ale też nie boję się pracy, jak tylko mogę, to czas poświęcam na pracę w ogrodzie. Lubię też tulipany, róże, krokusy, lawendę, trawy, ale nie chcę też,żeby wyszło za pstrokato, bo raczej lubię prostotę i żeby ogród "tętnił życiem" i cieszył oko o każdej porze roku. Mam nadzieję, że odnajdziecie się w tym bałaganie myśli? Na wcześniejszej stronie wkleiłam ankietę z upodobaniami.
Pracuję dalej i czekam z niecierpliwością na info od Was, pogoda nie sprzyja pracy w ogrodzie, a Wy już macie tak pieknie..... pomóżcie koleżance
____________________
Gośka- Początki ogrodowiskowania
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies