Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Pomocy! Jak mądrze zaplanować kawałek ziemi o długości 32m?

Pokaż wątki Pokaż posty

Pomocy! Jak mądrze zaplanować kawałek ziemi o długości 32m?

Gardenarium 20:04, 19 kwi 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Wpadam więc z pomocą

Prawa rabata z "nosem jest zbyt ekspansywna, włazi z butami w cały ogród. Zderza się z ogniskiem. Z kolei za nią jest chaos, porozrzucane drzewka w trawniku Lasek, ale dlaczego jest kolekcją pojedynczych drzew?

Tak nie może być. Rabaty (ich linia) są do poprawki
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Megi1 20:30, 19 kwi 2015


Dołączył: 15 kwi 2015
Posty: 132
Gardenarium napisał(a)
Wpadam więc z pomocą

Prawa rabata z "nosem jest zbyt ekspansywna, włazi z butami w cały ogród. Zderza się z ogniskiem. Z kolei za nią jest chaos, porozrzucane drzewka w trawniku Lasek, ale dlaczego jest kolekcją pojedynczych drzew?

Tak nie może być. Rabaty (ich linia) są do poprawki

Dziękuję za szybki odzew,
powinnam w lasku dosadzić kilka dużych drzew, tego samego gatunku co już mam? Zgadzam się ten jęzor jest okropny, jednym słowem do skasowania, ale jak mam to zmienić, zakończyć rabaty przed ogniskiem, żeby oddzielić "biwakową" część ogrodu, czy zachować łuki(tylko łagodniejsze od tych co mam)czy iść w linie proste? Czy mogłabym prosić o jakieś linie naniesione na te moje, pożal się, rysunkach, kierunek w jaki mam się udać? Dziękuję bardzo
____________________
Gośka- Początki ogrodowiskowania
Megi1 21:20, 19 kwi 2015


Dołączył: 15 kwi 2015
Posty: 132
czy może coś takiego, jak i tak będę likwidować te rabaty?Drzew, które rosną w lasku nie mogę przesadzić, bo są "dorosłe" i boję się ,że się nie przyjmą, dosadzę jeszcze więcej tylko jakich? Ale czym wypełnić miejsce ,gdzie jest lasek, korą???? To pójdzie jej tony,ale cóż... w tej wersji klon -nr 10, wziąć w rabatę czy podsadzić go jakimiś fajnymi roślinkami, czy miejsce na basen jest ok? jest rozkładany na sezon. może jeszcze zrobię na środku, w miejscu ,gdzie jest ten "wykusz" po lewej stronie,jakąś ścieżkę na środku z kamieni, podkladów, żeby optycznie skrócić działkę?

____________________
Gośka- Początki ogrodowiskowania
Megi1 21:22, 19 kwi 2015


Dołączył: 15 kwi 2015
Posty: 132
prawą stronę chce mieć szerszą, ponieważ jest od drogi powiatowej i chciałabym jakoś wyciszyć? (pani Danusia jakoś to inaczej nazywa?)
____________________
Gośka- Początki ogrodowiskowania
waldek727 06:49, 20 kwi 2015


Dołączył: 08 wrz 2013
Posty: 4587
eee_taam napisał(a)

waldek727
owszem mialam na mysli "trawnik" - to taki kawałek zieleni co sie kosi jak się przypomni i na tym kończy się pielegnacja.
Megi wez do serca waldka uwagę

To nie jest definicja trawnika. Trawniczki strzyże się co 5-7 dni a prace pielęgnacyjne przeprowadza się w każdym tygodniu w zależności od jego potrzeb i pory roku.
To o czym piszesz to najprawdopodobniej są chwastowniki bądź ogrodowe polanki gdzie trawa jest jedną z roślin tam rosnących.
____________________
Mój wątek Tam, gdzie jeże mówią dobranoc
07:08, 20 kwi 2015
waldek727 napisał(a)

To nie jest definicja trawnika. Trawniczki strzyże się co 5-7 dni a prace pielęgnacyjne przeprowadza się w każdym tygodniu w zależności od jego potrzeb i pory roku.
To o czym piszesz to najprawdopodobniej są chwastowniki bądź ogrodowe polanki gdzie trawa jest jedną z roślin tam rosnących.


tak dokładnie masz racje, dlatego "trawnik" w zawiasach jest, których zapomniałam użyć wczesniej.
frelka 10:53, 20 kwi 2015

Dołączył: 01 kwi 2015
Posty: 7
W jednej z książek o projektowaniu widziałam metodę kół: linia rabaty opierała się na stycznych okręgach. Dodatkowo okręgi miały być mniej więcej podobnych rozmiarów lub ich wielokrotnością.
Taki luźny przykład:
____________________
EwaK1984 20:48, 20 kwi 2015

Dołączył: 09 kwi 2015
Posty: 59
frelka napisał(a)
W jednej z książek o projektowaniu widziałam metodę kół: linia rabaty opierała się na stycznych okręgach. Dodatkowo okręgi miały być mniej więcej podobnych rozmiarów lub ich wielokrotnością.
Taki luźny przykład:


Kompletnie się nie znam na projektowaniu, ale muszę przyznać że ten kształt rabat (jak dla mnie jest najlepszy ze wszystkich tu proponowanych. Jak będę projektowała kształt swojej rabaty na pewno wypróbuję ten sposób.
____________________
Ewa To dopiero początek...
Megi1 10:42, 21 kwi 2015


Dołączył: 15 kwi 2015
Posty: 132
frelka napisał(a)
W jednej z książek o projektowaniu widziałam metodę kół: linia rabaty opierała się na stycznych okręgach. Dodatkowo okręgi miały być mniej więcej podobnych rozmiarów lub ich wielokrotnością.
Taki luźny przykład:

Witam serdecznie, dzięki wielkie Frelka za podsunięcie pomysłu, zapraszam ponownie.
____________________
Gośka- Początki ogrodowiskowania
Megi1 10:46, 21 kwi 2015


Dołączył: 15 kwi 2015
Posty: 132
EwaK1984 napisał(a)


Kompletnie się nie znam na projektowaniu, ale muszę przyznać że ten kształt rabat (jak dla mnie jest najlepszy ze wszystkich tu proponowanych. Jak będę projektowała kształt swojej rabaty na pewno wypróbuję ten sposób.

Witam, zupełnie inaczej to wygląda, prawda? I tylko takie kółka, a ile zmieniają. Planuj, bo to jak się okazuje najważniejsze i najtrudniejsze zadanie, przynajmniej dla mnie.
____________________
Gośka- Początki ogrodowiskowania
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies