Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Pomocy! Jak mądrze zaplanować kawałek ziemi o długości 32m?

Pokaż wątki Pokaż posty

Pomocy! Jak mądrze zaplanować kawałek ziemi o długości 32m?

Megi1 15:32, 18 kwi 2015


Dołączył: 15 kwi 2015
Posty: 132
o... przestało padać, idę mierzyć!
Zapomniałam dodać, że wokół są pola uprawne, widok jest super, ale wiatr robi sobie u nas co chce, brakuje nam takiego zacisznego miejsca, na altanę nie ma miejsca(chyba?), ale mamy taras, który ma już posadowione płotki, ma tam być parasaol na stałe, stół i z drugiej strony tez chcemy jeden taki płotek, żebyśmy w wietrzne dni mogli spokojnie posiedzieć i poczytać książkę bez przewracania nieprzeczytanych stron przez wiatr

ten brązowy szkielet, to stojak na hamak, własnoręcznie wykonany przez mojego męża
Dobra, rozgadałam się idę mierzyć, bo znowu zacznie padać........
____________________
Gośka- Początki ogrodowiskowania
Madzenka 19:50, 18 kwi 2015


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Megi witaj
Na pewno priorytetem jest zielń przy siatce czyli tło ogrodu, potem drzewa , potem reszta. Dziewczyny dobrze radzą, najpierw plan ogrodu a potem działaj
Łuki w Ptwoim ogrodzie byłyby piekne. Byłas w ogrodzie Any Art? To ogród zaprojektowany prze Szefową a doskonalony prze Ane. Zajrzyj do Zielonej i Syli. Nowoczesne ogrody to Malkul,Magdy70, Jagody, Oli Lew. Jest tak wiele pieknych ogrodow na forum, ze az trudno je wymienic. Obserwuj kto jest aktywny na forum (liczba postow) i podczytuj te ogrody.
Czytaj te watki, oglądaj zdjecia a za chwilę wszystko bedziesz wiedziła i bedziesz miała wizje swojego ogrodu.
Pozdrawiam i zycze wytrwałości, za kilka lat będziesz miała cudowny ogród. pamietaj nie od razu Warszawę zbudowano tak mawia moja mama
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Megi1 20:48, 18 kwi 2015


Dołączył: 15 kwi 2015
Posty: 132
Madzenka napisał(a)
Megi witaj
Na pewno priorytetem jest zielń przy siatce czyli tło ogrodu, potem drzewa , potem reszta. Dziewczyny dobrze radzą, najpierw plan ogrodu a potem działaj
Łuki w Ptwoim ogrodzie byłyby piekne. Byłas w ogrodzie Any Art? To ogród zaprojektowany prze Szefową a doskonalony prze Ane. Zajrzyj do Zielonej i Syli. Nowoczesne ogrody to Malkul,Magdy70, Jagody, Oli Lew. Jest tak wiele pieknych ogrodow na forum, ze az trudno je wymienic. Obserwuj kto jest aktywny na forum (liczba postow) i podczytuj te ogrody.
Czytaj te watki, oglądaj zdjecia a za chwilę wszystko bedziesz wiedziła i bedziesz miała wizje swojego ogrodu.
Pozdrawiam i zycze wytrwałości, za kilka lat będziesz miała cudowny ogród. pamietaj nie od razu Warszawę zbudowano tak mawia moja mama


Witaj, dziękuję za odzew i wskazówki, zaraz podejrzę te ogrody, które wymieniłaś (jak mi komp nie panie od rana siedzę). A dokładnie o jakich łukach myślisz? ) Wiem już, że tło najważniejsze, ale nie wiem czy robić takie samo jak mam po drugiej stronie (thuje smaragd) czy inne, najgorzej zacząć
Pozdrawiam i zapraszam częściej
____________________
Gośka- Początki ogrodowiskowania
Megi1 20:51, 18 kwi 2015


Dołączył: 15 kwi 2015
Posty: 132
wklejam następny plan już z nasadzeniami, które muszą zostać


mam nadzieję, że legenda będzie czytelna
____________________
Gośka- Początki ogrodowiskowania
jasanka 22:05, 18 kwi 2015


Dołączył: 28 mar 2015
Posty: 56
Megi, ja mam jeszcze za mało doświadczenia żeby doradzać. Ale kibicuję gorąco!
____________________
Mój Mały
Megi1 22:35, 18 kwi 2015


Dołączył: 15 kwi 2015
Posty: 132
jasanka napisał(a)
Megi, ja mam jeszcze za mało doświadczenia żeby doradzać. Ale kibicuję gorąco!

Dzięki wielkie, bo powiem Ci,że im więcej oglądam, tym jestem bardziej podłamana wszyscy mówią, że mają odwrotnie, że im się rozjaśnia w głowach...mi nie. Jest tyle inspiarcji... Wracam do rysowania Pozdrawiam serdecznie
____________________
Gośka- Początki ogrodowiskowania
Megi1 23:43, 18 kwi 2015


Dołączył: 15 kwi 2015
Posty: 132
Mam nadzieję, że da się z tego coś wyczytać, proszę o porady, krytykę itd.


____________________
Gośka- Początki ogrodowiskowania
Megi1 23:45, 18 kwi 2015


Dołączył: 15 kwi 2015
Posty: 132
Zapomniałam dodać, to szkic tego co jest w tej chwili, lewej rabaty nie zakreślałam, bo jest cała do poprawy. Fotki na wcześniejszych stronach
____________________
Gośka- Początki ogrodowiskowania
08:04, 19 kwi 2015
http://www.ogrodowisko.pl/watek/2881-ogrod-na-zawilcowej

jak juz chcesz fale to zobacz na "gotowca" mozesz takie kształty u siebie zastosować
08:07, 19 kwi 2015
lub tu popatrz
http://www.ogrodowisko.pl/watek/2077-ogrod-30-arow-prosba-o-pomoc-w-zagospodarowaniu

http://www.ogrodowisko.pl/watek/294-watek-o-tym-ze-nie-umiem?page=39

Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies