Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Pomocy! Jak mądrze zaplanować kawałek ziemi o długości 32m?

Pokaż wątki Pokaż posty

Pomocy! Jak mądrze zaplanować kawałek ziemi o długości 32m?

Megi1 14:34, 10 maj 2015


Dołączył: 15 kwi 2015
Posty: 132
szemusia napisał(a)
Gosia, jeśli masz miejsce, to zrozbienie rabaty okalającej dom, to super pomysł. Na łuku możesz posadzić ładne roślinki, łączące 2 ściany domu.
Przeglądalaś ogród Any Art? Wzdłuż ściany ma miskanty, hortensje i roślinki zadarniające. Super to wygląda.


Cześ Beatko, już lecę do Any Art
____________________
Gośka- Początki ogrodowiskowania
ewalm 23:47, 11 maj 2015


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 2627
Megi, a po co chcesz sadzić tuje wzdłuż całego płotu po lewej? Rozumiem potrzeba intymności itd, ale na 100 metrach? Zorganizuj sobie zaciszne miejsca w ogrodzie, nawet kilka, obsadzone szczelnie roślinami, osłon okolice tarasu - ale po co taki szpaler? Te Smaragdy z lasku też możnaby przenieść gdzieś, gdzie by się bardziej przydały.

Ja bym placyk pod basen zrobiła wcięty w rabatę, tam gdzie klon, a klona przesadziła, również w rabatę, bliżej domu może. Drzewo - jakiś ładny klon? "Drummondi"?
Rabatę lepiej uciąć na wysokości ogniska, ostatnia jarzębina w rabacie - tak myślę.

Wszystkie te tuje sadzone na setkach metrów bieżących kiedyś będą wymagały ciecia, również z góry - zastanów się czy chcesz to robić na 100 m. Jeżeli je posadzisz, to przed nimi sens ma sadzenie już tylko niskich roślin, bo jak Bogdzia słusznie zauważyła żywotniki mocno zacienione będą brzydły i łysiały.

A propos odcinania się od hałasu w pasach dzwiękochłonnych sadzi się liściaste o gęstym ulistnieniu.




____________________
Ogródek na trzy lata
Megi1 09:17, 12 maj 2015


Dołączył: 15 kwi 2015
Posty: 132
Witaj Ewo, po lewej stronie mam do obsadzenia 30 m, pomyslałam o zielonej ścianie z tuj, ponieważ wszędzie są łąki i pola uprawne: chwasty, szalejący wiatr itp.,100 m mam po prawej stronie, gdzie są szmaragdy i właśnie tą stronę chciałabym "wyciszyć"
Podoba mi się ten klon, o którym wspomniałaś, a co z moim? To klon gold szczepiony o kulistej koronie.
Czekam na odzew
____________________
Gośka- Początki ogrodowiskowania
Magda70 13:22, 12 maj 2015


Dołączył: 05 lip 2012
Posty: 20087
Pomysł z powiększeniem rabaty koło domu aby zachodziła za róg wydaje mi się całkiem fajny. Jak masz miejsce to jak najbardziej połącz je od razu.
____________________
Niby nowoczesny -- Carpinus ogród nad jeziorem -- Wizytówka - Appeltern - Bressingham --
szemusia 17:46, 12 maj 2015


Dołączył: 24 sty 2014
Posty: 3505
Ewalm słusznie zauważyła problem cięcia. Ja mam 40 sztuk żywopłotu i przycinanie go wiosną to cały dzień pracy dla silnego faceta. Zastanawiam się, jak inni sobie z tym radzą. Jeszcze jak wzdłuż są nasadzenia, to już masakra. Więc może warto rozważyć coś, co nie będzie wymagało cięcia...
____________________
Beata - Prawie jak ogród;)
Megi1 22:52, 12 maj 2015


Dołączył: 15 kwi 2015
Posty: 132
Witajcie dziewczyny, cieszę się, że mnie odwiedzacie, Wasze spostrzeżenia są trafne, tylko ja już tego nie ogarniam... muszę na spokojnie usiąść i popróbować z tymi wariantami.
____________________
Gośka- Początki ogrodowiskowania
15:33, 13 maj 2015
Megi1 napisał(a)
Witajcie dziewczyny, cieszę się, że mnie odwiedzacie, Wasze spostrzeżenia są trafne, tylko ja już tego nie ogarniam... muszę na spokojnie usiąść i popróbować z tymi wariantami.


dobra myśl jednym słowem twoja swiadomość ogrodowa rośnie

po sobie widze że jak w zeszłym roku posadziłam roslinki przemyslanie to narazie jestem zadowolona i nie mam ochoty orac wszystkiego i od nowa
jak to mówia : pospiech wskazany przy łapaniu pcheł
Megi1 09:10, 15 maj 2015


Dołączył: 15 kwi 2015
Posty: 132
eee_taam napisał(a)


dobra myśl jednym słowem twoja swiadomość ogrodowa rośnie

po sobie widze że jak w zeszłym roku posadziłam roslinki przemyslanie to narazie jestem zadowolona i nie mam ochoty orac wszystkiego i od nowa
jak to mówia : pospiech wskazany przy łapaniu pcheł


)))
masz rację, pośpiech wskazany ......
pozdrawiam
____________________
Gośka- Początki ogrodowiskowania
katarzynkak 00:06, 17 maj 2015


Dołączył: 18 lip 2013
Posty: 1678
Witaj Gosiu.
Na szybciutko przeczytałam Twój wątek i wiesz, chciałabym Tobie doradzić spokój
Nie spiesz sie z sadzeniem, kupowaniem, daj sobie czas na zaplanowanie, na ułożenie sobie w głowie.
Wiem, że oglądając ogrodowisko człowiek zaczyna porównywać i czasami dołowac się. Chyba każdy to przechodził.
Ale to mija, oglądasz fotki i zaczynasz łapać o co w tym wszystkim chodzi. Za jakis czas, gdy będziesz wiedziała jak ma wyglądać Twój ogród, pójdzie Ci łątwiej i popełnisz mniej błędów.

Pozdrawiam.

____________________
katarzynkak- Ogród z tatarakiem w tle
Megi1 11:41, 18 maj 2015


Dołączył: 15 kwi 2015
Posty: 132
katarzynkak napisał(a)
Witaj Gosiu.
Na szybciutko przeczytałam Twój wątek i wiesz, chciałabym Tobie doradzić spokój
Nie spiesz sie z sadzeniem, kupowaniem, daj sobie czas na zaplanowanie, na ułożenie sobie w głowie.
Wiem, że oglądając ogrodowisko człowiek zaczyna porównywać i czasami dołowac się. Chyba każdy to przechodził.
Ale to mija, oglądasz fotki i zaczynasz łapać o co w tym wszystkim chodzi. Za jakis czas, gdy będziesz wiedziała jak ma wyglądać Twój ogród, pójdzie Ci łątwiej i popełnisz mniej błędów.

Pozdrawiam.



Witaj Kasiu, zbieram materiały, zapisuję fotki, ważne wskazówki i potem ruszę z impetem)))))))
pozdrawiam serdecznie
____________________
Gośka- Początki ogrodowiskowania
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies