Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Pomocy! Jak mądrze zaplanować kawałek ziemi o długości 32m?

Pokaż wątki Pokaż posty

Pomocy! Jak mądrze zaplanować kawałek ziemi o długości 32m?

Megi1 13:57, 15 kwi 2015


Dołączył: 15 kwi 2015
Posty: 132
Proszę o wskazówki, co mam zrobić z tym kawałkiem ziemi?))) Za wszystkie sugestie będę wdzięczna.

____________________
Gośka- Początki ogrodowiskowania
Gardenarium 15:45, 15 kwi 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Zaplanować rabaty na ogrodzie całościowo, bez tak wielu "falbanek".
Nie projektuj jednej strony, bo co będzie z drugą?
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Megi1 18:23, 15 kwi 2015


Dołączył: 15 kwi 2015
Posty: 132
Witam, też tak myślałam, że tych falbanek jest za wiele, ale mój m. nie chciał słyszeć, że ma coś znowu poprawiać.Druga strona jest już mniej falbaniasta.

Aktualnie jest tam wsadzony migdałek na pniu, świerk i dwa derenie.
____________________
Gośka- Początki ogrodowiskowania
09:04, 16 kwi 2015
o założyłaś wątek

jek to M nie chce poprawiać ???

ogród to praca do końca życia - no można też zlecić komuś te robote ... ale satyswakcja bedzie inna!

mieszkajac w mieście chodzi się na siłownię fitnes i inne gimnastyki , majac dom siłownia jest w ogrodzie ...niezły wycisk
dla 1 kobitki zakładanie ogrodu to hardcore - nie polecam!

a leniwi ... no cóż trawnik, krasnale troche plasiku ale chyba nie o to wam chodzi

poczytaj watek Madzenki co weekend sa zmiany wiecznie kopie i wsadza .... ostatnia akcja kikuletnie brzozy ...ale za to jaka jest usmiechnieta i zadowolona, a swoja energią obdziela pół ogrodowiska.

http://www.ogrodowisko.pl/watek/5254-madzenie-ogrodnika-cz-aktualna?page=308

twój M musi znaleść w sobie chęci - innej rady nie ma- życze powodzenia

09:16, 16 kwi 2015
no i zapomniałam bo akurat jestes w najlepszym momecie ogrodowym , smiało mogę powiedzieć nie masz nic i startujesz , dla takich osbób nasza gospodyni ogrodowiskowowa napisała ksiązkę

wiele osób sie już czai i odlicza godziny
http://www.multicobooks.pl/hobby/ogrod/jak-zaprojektowac-ogrod-marzen_9140.html

poza autorką i wtajemniczonymi nikt nie wie ile niespodzianek miłych dla nas tam sie znalazło
Megi1 09:37, 16 kwi 2015


Dołączył: 15 kwi 2015
Posty: 132
Przesyłam zdjęcia drugiej strony (prawej) i tył działki (20 m.szer.). Z tyłu myślałam o takim leśnym zakątku, gdzie będą duże iglaste drzewa, brzozy (są za sosnami, przy siatce 9 szt.od prawej strony). Posadziłam tam od lewej: 2 srebrne świerki, sosna bośniacka, 2 sosny czarne, wejmutka, 2 jodły koreańskie, a na korze jest już magnolia - drzewo, bordowa.
Zdjęcia zaczynają się od strony tarasu, prawa strona, rośnie tam wierzba hakuro
Proszę nie zwracać uwagi na "trawnik" w trakcie wymiany
wymyśliłam takie jęzory z kory, przynajmniej tak to wygląda z lotu ptaka, ponieważ jest to duża powierzchnia i tej kory musiałabym mieć toooony!
Myślicie, że powinnam z tyłu przy siatce posadzić iglaki w szpalerze?
____________________
Gośka- Początki ogrodowiskowania
Megi1 09:50, 16 kwi 2015


Dołączył: 15 kwi 2015
Posty: 132
Witaj Justynko, jak się cieszę, że się odzywasz), bo mam wrażenie, że mój ogród jest tak beznadziejny, że już nikt nie chce się za to wziąć;-((((, ale tak jak mówisz jestem w tej dobrej sytuacji, że nie mam nic(prawie) i mogę zaczynać od początku swoje dzieło, nie ma co się zniechęcać, a mój M. jak będę miała w końcu konkretny plan,to oczywiście, że weźmie się do pracy, z tym nie ma problemu, bo leniem nie jest, ale denerwuje go moje niezdecydowanie i wieczna zmiana,koncepcji i już istniejących "rabat", a co za tym idzie.... strata pieniędzy, bo nie raz, nie dwa, przy zmianach nie da się uniknąć zniszczeń.
Dzięki wielkie za namiary na artykuły. Pozdrawiam serdecznie
Czekam na opinie ws. fotek.
____________________
Gośka- Początki ogrodowiskowania
10:15, 16 kwi 2015
nie wiem jakie strony swiata najlepiej jakby na końcu dziłki była pólnoc ale

tak bym to zrobiła skoro chcesz tam las ( mnie ten las nie przekonuje)....dosadzić na całym placu tych choinek róznych gatunków do czerwonej lini moze tylko wokół ogniska zrobic jakąś obwódke 1-1,5m szerokości z czymś co cieszy oko i daje kolor

no i te tuje z rządka zabrac - skoro nie regularnie nasadziłaś juz kika choinek to niech bedzie konsekwencja

nie dokońca jestem przekonan czy trawa tam jest dobra ..wyginie jak choinki urosną ale do tego czasu tańce z kosiarka nie beda łatwe.

aptu 10:41, 16 kwi 2015

Dołączył: 01 lip 2013
Posty: 146
Witam, mi się podoba pomysł lasu na końcu działki, tym bardziej, że jest tam miejsce na ognisko Tylko może faktycznie usunąć, wówczas te tuje na samym końcu (będziesz miała od razu do posadzenia na drugą stronę działki). A te rabaty z lewego boku są faktycznie za bardzo pofalowane, mi się wydaję, że trzeba by je poszerzyć i zmniejszyć ilość fal ale ja początkująca

pozdrawiam serdecznie
____________________
Magda - U mnie, na wsi...
polinka 11:08, 16 kwi 2015


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 17538
Gosia, jeśli mogę coś doradzić to najlepiej zrób dokładny plan działki, z wymiarami, z zaznaczonymi nasadzeniami jakie masz.
Określ jakie ogrody Ci się podobają, jakie rośliny lubisz?
Na początek pomyślałabym o żywopłocie jako zielone tło a pózniej wypełnienie rabat


____________________
Ogrodowy powrót do dzieciństwa
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies