Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Pomocy! Jak mądrze zaplanować kawałek ziemi o długości 32m?

Pokaż wątki Pokaż posty

Pomocy! Jak mądrze zaplanować kawałek ziemi o długości 32m?

08:14, 19 kwi 2015
najważniejszy kształt rabat!!!
narysuj sobie kilka szkiców

a potem wrysujesz wysokie drzewa, potem krzewy wysokie , potem niskie ....a byliny itp.
Megi1 13:28, 19 kwi 2015


Dołączył: 15 kwi 2015
Posty: 132
eee_taam napisał(a)
http://www.ogrodowisko.pl/watek/2881-ogrod-na-zawilcowej

jak juz chcesz fale to zobacz na "gotowca" mozesz takie kształty u siebie zastosować

Witam, widzę Justynko, że te fale wybitnie Cię rażą
ja na środku nie chcę rabaty, tylko brzegi. A Ty jakbyś to widziała?
____________________
Gośka- Początki ogrodowiskowania
Pola 16:57, 19 kwi 2015


Dołączył: 27 sty 2012
Posty: 4455
Gosiu, ja jednak podzieliła bym ogród na pokoje, zajrzyj do mnie na początku tEż miałam fale, ale przy wąskiej działce jakoś mi to nie pasowało, teraz jest lepiej.....zajrzyj i wtedy porównaj jak było najpierw i teraz....to naprawdę ważne ....
____________________
Jola Nowa ogrodniczka prosi o pomoc. || Ogrodniczka i jej mały ogródeczek.
waldek727 17:04, 19 kwi 2015


Dołączył: 08 wrz 2013
Posty: 4587
eee_taam napisał(a)

a leniwi ... no cóż trawnik, krasnale troche plasiku ale chyba nie o to wam chodzi

Justynko.
Miałaś oczywiście na myśli trawki ozdobne, tak?
Trawniki są tylko dla ludzi cierpliwych i lubiących pracę w ogrodzie. Osobiście nie znam drugiej takiej rośliny, która wymagałaby od nas poświęcenia jej przy pielęgnacji tak dużo czasu i tylu różnych zabiegów jakich potrzebuje trawa. Dla mnie to najtrudniejsza w uprawie roślina zielna a o lenistwie można przy niej zapomnieć.
To takie spostrzeżenie na przyszłość Megi.
Pozdrawiam.
____________________
Mój wątek Tam, gdzie jeże mówią dobranoc
Megi1 18:04, 19 kwi 2015


Dołączył: 15 kwi 2015
Posty: 132
Pola napisał(a)
Gosiu, ja jednak podzieliła bym ogród na pokoje, zajrzyj do mnie na początku tEż miałam fale, ale przy wąskiej działce jakoś mi to nie pasowało, teraz jest lepiej.....zajrzyj i wtedy porównaj jak było najpierw i teraz....to naprawdę ważne ....

Witaj, już biegnę do Ciebie
____________________
Gośka- Początki ogrodowiskowania
Megi1 18:05, 19 kwi 2015


Dołączył: 15 kwi 2015
Posty: 132
wklejam moje nowe wypociny
____________________
Gośka- Początki ogrodowiskowania
Megi1 18:09, 19 kwi 2015


Dołączył: 15 kwi 2015
Posty: 132
Wszystkich odwiedzających witam chlebem, sól też się znajdzie
Chleb, oczywiście domowy, nie ze sklepu
____________________
Gośka- Początki ogrodowiskowania
19:14, 19 kwi 2015

waldek727 masz całkowitą racje - wszyscy ogrodnicy umniejszaja trawnik na rzecz rabat czy bruków

owszem mialam na mysli "trawnik" - to taki kawałek zieleni co sie kosi jak się przymoni i na tym kończy się pielegnacja.

Megi wez do serca waldka uwagę

a podpowiedzi co ci wysłałm dotyczyły tylko lini rabat to co dzieje sie na środku to jest iina sprawa u ciebie raczej za wasko na cokolwiek.


PS. Megi twój szkic to pierwsza próba działaj dalej bo ja bym tak nie chciała a i sasiadowi tez bym napakneła ze musi się bardziej wysilić
Megi1 19:36, 19 kwi 2015


Dołączył: 15 kwi 2015
Posty: 132
eee_taam napisał(a)

waldek727 masz całkowitą racje - wszyscy ogrodnicy umniejszaja trawnik na rzecz rabat czy bruków

owszem mialam na mysli "trawnik" - to taki kawałek zieleni co sie kosi jak się przymoni i na tym kończy się pielegnacja.

Megi wez do serca waldka uwagę

a podpowiedzi co ci wysłałm dotyczyły tylko lini rabat to co dzieje sie na środku to jest iina sprawa u ciebie raczej za wasko na cokolwiek.


PS. Megi twój szkic to pierwsza próba działaj dalej bo ja bym tak nie chciała a i sasiadowi tez bym napakneła ze musi się bardziej wysilić

Justynko kochana, ten szkic,radziłyście, żebym narysowała szkic działki z wymiarami i nasadzeniami aktualnymi, to to co mam aktualnie i nie chce tak mieć, ale nie wiem czy iść w łuki czy linie proste. Siedzę nad tym, mój stół zamienił się w stół kreślarski z ogromem ścinków od gumki, od wiecznego ścierania.
Lecę pooglądac jeszcze ogrody z prostymi rabatami. Pozdrawiam i czekam na odwiedziny
____________________
Gośka- Początki ogrodowiskowania
Megi1 19:49, 19 kwi 2015


Dołączył: 15 kwi 2015
Posty: 132

Informacja: Wątek został przeniesiony przez moderatora z Ogród nie tylko bukszpanowy - część III

Witam, Pani Danusiu przepraszam, że tak "wchodzę z buciorami", ale proszę o pomoc, im dłużej oglądam te piękne ogrody, tym jestem bardziej skołowana. Zapraszam w wolnej chwili do mojego wątku i proszę o cierpliwość

to jest plan całej mojej działki z bryłą domu, ale póki co chciałabym zająć się tyłem działki
oto moje "rysunki"

bardzo proszę o radę co z tym zrobić czy zostawić tak te rabaty czy zmieniać,co tam powinno się znaleźć (szczegóły z upodobaniami w moim wątku), mam juz tam korę i agrowłókninę(wiem ,że ogrodowisko ją odradza, ale niestety za późno tutaj trafiłam)
Pozdrawiam serdecznie
____________________
Gośka- Początki ogrodowiskowania
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies