Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród do odnowy

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród do odnowy

Gosiek33 10:00, 22 lip 2019


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
MartaKozak napisał(a)


Jak ty bedziesz takie fotki wstawiala to my sie wszystkie zajezowkujemy na smierc

Piekny widok



Dziwię się, że jeszcze nie wszystkie ogrody są zajeżówkowane - ale z kolei nudno by było
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
violaskom 10:10, 22 lip 2019


Dołączył: 15 sty 2018
Posty: 2085
Gosiek33 napisał(a)


łan jeżówkowy, ale Cherry Fluff w końcu z odcieniem różowym




Gosia jaka to jeżówka. Cherry Fluff? Na stronach pokazują jako limonka z lekkim różem a tu mocno różowy kolor. Tak czy inaczej ta na zdjęciu jest śliczna. W takiej ilości wygląda obłędnie. Sadźca Chocolate widziałam w szkółce i nie był taki ciemny jak na zdjęciu, więc go nie kupiłam. Teraz żałuję bo wygląda fajnie na rabacie. Będzie pięknym tłem dla innych roślin. Floksy też cudne.
____________________
Viola Ogród kwiatowy
MartaKozak 10:11, 22 lip 2019


Dołączył: 29 lis 2016
Posty: 1697
Gosiek33 napisał(a)



Dziwię się, że jeszcze nie wszystkie ogrody są zajeżówkowane - ale z kolei nudno by było


Haha, ja jestem juz na dobrej drodze, i ciagle dosadzam
____________________
Marta Wielicka przygoda ogrodowo/remontowa; Mój taras we Francji
TAR 10:17, 22 lip 2019


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7419
Gosiek33 napisał(a)


Knautia bordowy kwiatek z pstrym liściem, myślałam, że też masz, a ciemne liście to sadziec pomarszczony Chocolate - ostatnie zauroczenie z ogrodu Ursy. U ciebe podobno padł, u Ursy fantastycznie wplótł się w rabatę. Nie wiem czy te odmianowe się sieją, to wszystko mnozone invitro - takie czasy probówkowe nastały, ale kto wie? Z kolei kosmos mi padł. U każdego co innego

Czekam teraz na zdjęcia Twoich przeróbek


u mnie inna odmiana Knauti, listki zielone jakby pokryte włoskamie a kwiatki maja dwa kolory cimny róż i jasny róż. No i sa wyzsze. Sadziec czekoladowy niestety mi nie przetrwał a jedyna łodyga, ktora wyszla została skutecznie zadeptana przez mezatego. Pomine milczeniem, po co sie denerwowac Kosmosow mialam 3, wyszły 2. Żeby zrobiły efekt musza sie zagescic a jakies takie niechetne.
____________________
Ogrod nad bajorkiem
Mirka 11:23, 22 lip 2019


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12324
Gosia nie wiedziałam że tyle pięknych Jeżówek masz Obwódka z nich super.To jakaś niska odmiana?Czym je karmisz zdradź sekret
____________________
Mazowsze Mirkowy ogród )
Gosiek33 12:44, 22 lip 2019


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
violaskom napisał(a)

Gosia jaka to jeżówka. Cherry Fluff? Na stronach pokazują jako limonka z lekkim różem a tu mocno różowy kolor. Tak czy inaczej ta na zdjęciu jest śliczna. W takiej ilości wygląda obłędnie. Sadźca Chocolate widziałam w szkółce i nie był taki ciemny jak na zdjęciu, więc go nie kupiłam. Teraz żałuję bo wygląda fajnie na rabacie. Będzie pięknym tłem dla innych roślin. Floksy też cudne.



Cherry Fluff w ubiegłym roku w pełni lata tak się prezentowała



na poprzednim zdjęciu to ta wyższa w lewym rogu - te różowe to Butterfly Kisses


____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Gosiek33 12:50, 22 lip 2019


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
TAR napisał(a)


u mnie inna odmiana Knauti, listki zielone jakby pokryte włoskamie a kwiatki maja dwa kolory cimny róż i jasny róż. No i sa wyzsze. Sadziec czekoladowy niestety mi nie przetrwał a jedyna łodyga, ktora wyszla została skutecznie zadeptana przez mezatego. Pomine milczeniem, po co sie denerwowac Kosmosow mialam 3, wyszły 2. Żeby zrobiły efekt musza sie zagescic a jakies takie niechetne.



Dobrze, że każdy ma inne doświadczenia i możemy się nimi wymieniać - knautię tylko jedną w ręku miałam
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
violaskom 12:52, 22 lip 2019


Dołączył: 15 sty 2018
Posty: 2085
Gosiek33 napisał(a)



Cherry Fluff w ubiegłym roku w pełni lata tak się prezentowała



na poprzednim zdjęciu to ta wyższa w lewym rogu - te różowe to Butterfly Kisses



Też piękne. Muszę je wprowadzić do siebie, tym bardziej, że wyrzucam wszystkie stare jeżówki.
____________________
Viola Ogród kwiatowy
Gosiek33 12:54, 22 lip 2019


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
Mirka napisał(a)
Gosia nie wiedziałam że tyle pięknych Jeżówek masz Obwódka z nich super.To jakaś niska odmiana?Czym je karmisz zdradź sekret


W ubiegłym roku kępki były nie tak dorodne więc i efekt słabszy. Te różowe na zdjęciu to Butterfly Kisses. Podsypałam je nawozem owczym w granulkach - podobno jeżówki bardzo żarłoczne są. Szkoda tylko że tak słabo się to dobro rozkłada, szczególnie w suszę i upały, które nas nawiedziły.
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Gosiek33 12:55, 22 lip 2019


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
violaskom napisał(a)

Też piękne. Muszę je wprowadzić do siebie, tym bardziej, że wyrzucam wszystkie stare jeżówki.



Jakie stare? Dlaczego? Może tylko miejscówkę im zmień
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies