Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród do odnowy

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród do odnowy

Gosiek33 06:47, 24 lip 2019


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
TAR napisał(a)


Moze nie doczytałam ale tez nie wiem jak potem wylapac takie motyle, nowozency w amoku maja motyle łapac?

Idea oferowania podarunku dla schroniakow piekna, popieram i propaguje gdzie moge. I cieszy fakt, ze coraz wiecej mlodych na to sie decyduje. Przynajmniej jakies swiatelko nadziei. Chociaz jak dzis czytałam o kolejnym deklu, ktory celowo psa przejechał na stacji benzynowej to watpie w to spoleczenstwo.


Motyli na ogrodzie troche lata, gasienic nie niszcze


Linki dałam bo zafascynował mnie pokazany na stronie w jednym miejscu pokazany rozwój motyla od początku do końca, najciekawsze było oglądać w warunkach kontrolowanych jajeczek a potem gąsienic w oplocie. Inne stadia rozwoju widziałam.
Chyba wiele z nas już sporo wie, ale w walce ze szkodnikami dobrze wiedzieć jak świat motyli wygląda, szczególnie jeśli ktoś ma za płotem chaszcze
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Gosiek33 06:49, 24 lip 2019


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
Zajeżówkowałaś się na maksa.
Niedosyt motyli też mam. Zdecydowanie jest ich mniej niż jeszcze kilka lat temu.
Piękne te paprocie. Nie dziwie się, że nie mogłaś się im oprzeć.


Popatrz a początkowo tak niewinnie było i pomimo sporej ilości jeżówek i innych użytecznych i wabiących roślin motyli mam za mało
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Gosiek33 06:53, 24 lip 2019


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
Bogdzia napisał(a)


Oczywiscie ze to bardzo ciekawe i pouczające i wcale nie okropny widok tylko bardzo ciekawy. Ja się tym nie zajmę ale zdjecia chętnie bym obejrzała.


Dlatego Bogdziu ta stronka mnie wciągnęła, a wszystko przez KasiaBawaria, która kolejny rok wabi pazia królowej nasadzeniami w ogrodzie, potem ochrania jego gąsienice i w końcu cieszy się jego widokiem
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Gosiek33 06:59, 24 lip 2019


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
KasiaBawaria napisał(a)
Bardzo spodobaly mi sie te dwa floksy obok siebie. Jakie to odmiany?

I te waniliowe zapachy. Co to za roslina na pierwszej fotce?


Wogole piekne fotki!

Co do motyli- u mnie bylo dziaiaj z 10 rusalek i jednych i drugich, niebieskie malutkie, zoltych masa i paz. Okolo 30 naraz!



wanilią pachnie clematis Sweet Summer Love

Chyba wszystkie motyle z okolicy lecą do twojego przyjaznego ogrodu

O które floksy pytasz?
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
sarenka 07:39, 24 lip 2019


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Nie jestem na bieżąco, ale coś o motylach piszecie, byliśmy nad morzem teraz i tam w okolicy była możliwość zwiedzenia motylarni, byłam zaskoczona, że jest coś takiego że czego to ludzie nie wymyślą
____________________
Magda W samym sloncu
TAR 09:49, 24 lip 2019


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7616
Gosiek33 napisał(a)


Linki dałam bo zafascynował mnie pokazany na stronie w jednym miejscu pokazany rozwój motyla od początku do końca, najciekawsze było oglądać w warunkach kontrolowanych jajeczek a potem gąsienic w oplocie. Inne stadia rozwoju widziałam.
Chyba wiele z nas już sporo wie, ale w walce ze szkodnikami dobrze wiedzieć jak świat motyli wygląda, szczególnie jeśli ktoś ma za płotem chaszcze


Gosiu ja nie neguje farmy, hodowli jako takiej do zwiekszania populacji motyli. Jedynie nie podoba mi sie hodowanie motyli na imprezy, dla kaprysu itp. Nic na to nie poradze. Tak samo jak nie akceptuje wypuszczania lampionów w niebo. Moze to i efektowne ale ani to bezpieczne ani nie nasza tradycja. Jakos nam to łatwo przychodzi zrzynanie z innych i brak poszanowania dla wlasnych wartosci, przyrody itp. Wybacz moj sceptycyzm ale ostatnio mialam okazje poobserwowac wiele takich dziwnych zachowan i zwyczajnie jestem zniesmaczona.

Na prezentacje motyli zapraszam do mnie jest ich mnostwo i to takie, ktorych nazw nawet nie znam. Ale przyznaje nie fascynuja mnie jak Ciebie, po prostu sa, lataja i jest ich duzo
____________________
Ogrod nad bajorkiem
TAR 09:51, 24 lip 2019


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7616
Gosiek33 napisał(a)



wanilią pachnie clematis Sweet Summer Love

Chyba wszystkie motyle z okolicy lecą do twojego przyjaznego ogrodu

O które floksy pytasz?


planuje go zakupic wiosna zwalnia mi sie miejsce i bedzie jak znalazl. drugiego chce oplesc o drzewo, bedzie dobrze?
____________________
Ogrod nad bajorkiem
Gosiek33 10:56, 24 lip 2019


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
sarenka napisał(a)
Nie jestem na bieżąco, ale coś o motylach piszecie, byliśmy nad morzem teraz i tam w okolicy była możliwość zwiedzenia motylarni, byłam zaskoczona, że jest coś takiego że czego to ludzie nie wymyślą



Właśnie o tej farmie motyli przy okazji dyskutujemy
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Gosiek33 11:04, 24 lip 2019


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
TAR napisał(a)


planuje go zakupic wiosna zwalnia mi sie miejsce i bedzie jak znalazl. drugiego chce oplesc o drzewo, bedzie dobrze?



Nie tłumacz się motylowo, dałam informację bo mnie zaskoczyła

Odkąd dokupiłam i posadziłam drugą sadzonkę Sweet Summer Love dopiero go widzę na tym płocie. Rośnie w półcieniu, a nawet w cieniu. Bardziej go czuję niż widzę. Dobre tło wydobyłoby jego delikatną urodę bardziej. Czy na drzewo da się opleść nie wiem, jest bardzo delikatny
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
inka74 11:48, 24 lip 2019


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Nie wiem czy mój clematis to Sweet Summer Love ale mam na tarasie w donicy jednego pachnącego. Kwiaty właśnie takie drobne, fioletowe a zapach - czuję go z kilku metrów. Mam malutką ubiegłoroczną sadzonkę. Nie wiem co to będzie jak się rozrośnie. Ale zapach ma cudny. Tylko mój nie wabi wcale ani pszczół ani motyli.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies