Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród do odnowy

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród do odnowy

violaskom 13:05, 22 lip 2019


Dołączył: 15 sty 2018
Posty: 2085
Gosiek33 napisał(a)



Jakie stare? Dlaczego? Może tylko miejscówkę im zmień

Kupowałam pierwsze jeżówki ok 6 lat temu. Brałam przeważnie po 3 szt z każdej odmiany. Niektóre gatunki były od początku słabe i wypadały po jednej lub 2 szt. Przez ten czas wysiewały się same, a ja w ramach eksperymentu chciałam zobaczyć co wyrośnie z siewek. Siewki to najczęściej zwykła różowa i wysoka. Przez to zrobił się misz masz. Czerwone po jednej sztuce wymieszane z różowymi wysokimi itd. Zawsze na jesień lub na wiosnę obiecywałam sobie, że je rozsadzę, ale jak nie kwitną, to nie wiadomo która jest którą. Jak kwitną to zawsze jest żal przesadzać, bo szkoda kwiatów i tak w kółko. A w szkółkach tyle nowych odmian....
____________________
Viola Ogród kwiatowy
anka_ 13:17, 22 lip 2019


Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 5340
Gosiu bardzo dziękujemy za gościnę i udane polowanie. Pozałatwiałam dzisiaj już szkolne sprawy córki, złapię oddech i idę sadzić.
Twój ogród w kwietnej odsłonie robi jeszcze większe wrażenie. A oczko, jak Halinka dobrze napisała, wygląda jakby było od dawna. Aż mi wstyd za moje niedokończone (większa motywacja teraz żeby skończyć).
____________________
Anka Kiedyś będzie tu ogród "Będziesz mieć w życiu ciężkie chwile, ale to one własnie zawsze są tym, co pozwala otworzyć oczy na znaczące rzeczy w twym życiu, których wcześniej nie mogłeś dostrzec" Robin Williams
Mirka 13:21, 22 lip 2019


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12324
Gosiek33 napisał(a)


W ubiegłym roku kępki były nie tak dorodne więc i efekt słabszy. Te różowe na zdjęciu to Butterfly Kisses. Podsypałam je nawozem owczym w granulkach - podobno jeżówki bardzo żarłoczne są. Szkoda tylko że tak słabo się to dobro rozkłada, szczególnie w suszę i upały, które nas nawiedziły.
Dzięki Gosia.Ja sypałam nawóz w granulkach ale bydlęcy też bujnęły ale nie tak jak twoje.Poszukam na wiosnę tego owczego.Ty gdzie swój kupowałaś?
____________________
Mazowsze Mirkowy ogród )
inka74 13:25, 22 lip 2019


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Owcze granulki można namoczyć i takimi namoczonymi podlać. Kiedyś tak krowiak się robiło - placki do beczki wodą zalane i po sfermentowaniu podlewane. Ależ to cuchnęło... ale rośliny po takiej dawce rosły jak na drożdżach.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
violaskom 13:31, 22 lip 2019


Dołączył: 15 sty 2018
Posty: 2085
inka74 napisał(a)
Owcze granulki można namoczyć i takimi namoczonymi podlać. Kiedyś tak krowiak się robiło - placki do beczki wodą zalane i po sfermentowaniu podlewane. Ależ to cuchnęło... ale rośliny po takiej dawce rosły jak na drożdżach.

Czy trzeba czekać aż nawóz się rozpuści?
____________________
Viola Ogród kwiatowy
Doranma 13:32, 22 lip 2019


Dołączył: 05 wrz 2015
Posty: 2372
Tak gęstych krzaczków jeżówek nie widziałam jeszcze, piękne ☺
____________________
Dorota Czubajkowy Ogród
Gosiek33 13:36, 22 lip 2019


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
violaskom napisał(a)

Kupowałam pierwsze jeżówki ok 6 lat temu. Brałam przeważnie po 3 szt z każdej odmiany. Niektóre gatunki były od początku słabe i wypadały po jednej lub 2 szt. Przez ten czas wysiewały się same, a ja w ramach eksperymentu chciałam zobaczyć co wyrośnie z siewek. Siewki to najczęściej zwykła różowa i wysoka. Przez to zrobił się misz masz. Czerwone po jednej sztuce wymieszane z różowymi wysokimi itd. Zawsze na jesień lub na wiosnę obiecywałam sobie, że je rozsadzę, ale jak nie kwitną, to nie wiadomo która jest którą. Jak kwitną to zawsze jest żal przesadzać, bo szkoda kwiatów i tak w kółko. A w szkółkach tyle nowych odmian....


Mam takie miejsce w ogrodzie gdzie sieją się różne, głównie różowe i białe, ale podsadzone trawą tworzą fajny zakątek. Masz dużo miejsca może posadź je razem w takim miszmaszu?
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Gosiek33 13:38, 22 lip 2019


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
anka_ napisał(a)
Gosiu bardzo dziękujemy za gościnę i udane polowanie. Pozałatwiałam dzisiaj już szkolne sprawy córki, złapię oddech i idę sadzić.
Twój ogród w kwietnej odsłonie robi jeszcze większe wrażenie. A oczko, jak Halinka dobrze napisała, wygląda jakby było od dawna. Aż mi wstyd za moje niedokończone (większa motywacja teraz żeby skończyć).



Bardzom rada z Waszej wizyty. I na dodatek podziękuj jeszcze raz mężowi, że drążek do ćwiczeń wszelakich nam zamontował

Masz racje, wizyty w innych ogrodach motywują do pracy we własnym
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Gosiek33 13:44, 22 lip 2019


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
Mirka napisał(a)
Dzięki Gosia.Ja sypałam nawóz w granulkach ale bydlęcy też bujnęły ale nie tak jak twoje.Poszukam na wiosnę tego owczego.Ty gdzie swój kupowałaś?


W jakimś rolnym składzie w Piasecznie
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Gosiek33 13:45, 22 lip 2019


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
inka74 napisał(a)
Owcze granulki można namoczyć i takimi namoczonymi podlać. Kiedyś tak krowiak się robiło - placki do beczki wodą zalane i po sfermentowaniu podlewane. Ależ to cuchnęło... ale rośliny po takiej dawce rosły jak na drożdżach.



Teraz już wiem, ale wiosną byłam nieświadoma. Na razie namoczyłam koński i jak przyjdzie pora to zamiast podsypywać podleję nim rośliny
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies