Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Przerabianie ogródka pod swój gust

Pokaż wątki Pokaż posty

Przerabianie ogródka pod swój gust

violaskom 12:35, 22 lip 2019


Dołączył: 15 sty 2018
Posty: 2085
Kasiu współczuję sąsiadów. Wiem, że nie jest łatwo mieszkać w takim otoczeniu. Fajnie, że masz wspaniałą rodzinę i to jest najważniejsze. Ja doskonale Cię rozumiem bo sama byłam emigrantką przez 18 lat, choć moi sąsiedzi byli fajni.
____________________
Viola Ogród kwiatowy
KasiaBawaria 12:45, 22 lip 2019


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
W koncu sie doczekalam






____________________
Zapraszam na kawe
violaskom 12:54, 22 lip 2019


Dołączył: 15 sty 2018
Posty: 2085
KasiaBawaria napisał(a)
W koncu sie doczekalam







Ale zazdroszczę!!! Robię wszystko, żeby zwabiać motyle, ale takiego widziałam tylko raz w ubiegłym roku. Piękny!!!
____________________
Viola Ogród kwiatowy
Nowa12 12:59, 22 lip 2019


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Jak się trafi na złośliwych sąsiadów to cokolwiek byś zrobiła lub nie zrobiła i tak bedzie źle. Ja mam bardzo fajnych sąsiadów więc nie narzekam ale czesto jest właśnie tak jak u Ciebie i cieżko się dogadać w jakimkolwiek temacie.
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Gosiek33 13:23, 22 lip 2019


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
KasiaBawaria napisał(a)
W koncu sie doczekalam








cytuję bo tak rzadki i zjawiskowy motyl powinien się utrwalać choć na fotce

Fenkuł u mnie kwitnie
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Gosiek33 13:25, 22 lip 2019


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
dziś posłuchałam wytąpienie pewnego polityka mówiącego - jak komuś się nie podoba to może z jego kraju wyjechać

Jakieś totalne szaleństwo ogarnia ludzi...
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
violaskom 13:29, 22 lip 2019


Dołączył: 15 sty 2018
Posty: 2085
Gosiek33 napisał(a)
dziś posłuchałam wytąpienie pewnego polityka mówiącego - jak komuś się nie podoba to może z jego kraju wyjechać

Jakieś totalne szaleństwo ogarnia ludzi...

No cóż, dobra zmiana!
____________________
Viola Ogród kwiatowy
Basilikum 13:36, 22 lip 2019


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21735
Oj Kasiu sasiadow nie zazdroszcze, ja mam wspanialych. Kiedys rozmawialismy w wiekszej grupie i jedna moja sasiadka mowi do innej pani, ze dobrze,ze w naszej wsi nie ma obcokrajowcow. No ta ja- jak to nie ma- sa. Sasiadka wielkie oczy, to ja mowie, ze przeciez ja. Na to ona - a Ty to swoja jestes

Piekny motyltoCiebie przylecial
____________________
IzaBela Pod Bialo-Niebieska Chmurka***cz.I*** Wizytowka "Nie moge na dluzej zostac" -wyszeptala Chwila Szczescia - "ale wloze w Twoje serce wspomnienia"
Gosiek33 13:53, 22 lip 2019


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
violaskom napisał(a)

No cóż, dobra zmiana!



to nie nasza dobra zmiana, ale oni też w połowie zadowoleni
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
KasiaBawaria 14:45, 22 lip 2019


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
Izabela- wiem, mowilas Ja mialam fajnych sasiadow w Essen. Tutaj nie mam szczescia. Stosunki z innymi sa poprawne ale przestalam sie juz starac. Na poczatku zapraszalam, robilam ciasta, pierogi. Nigdy nic w zamian nie dostalam. I niestety nie mam nawet jakiej sasiadki poprosic o glupie wystawienie smietnika na czas urlopu. Jak rok temu poprosilam, to uslyszalam, ze nie, bo moze ona tez sobie pojedzie na urlop. Tutaj jest sporo zazdrosci. Niestety. My jezdzimy czesto czy do Polski czy do Essen, czy na urlop.I to nie jest mile widziane. Tu sie nie zaprasza do domow, rozmawia sie ze soba godzinami na ulicy. Nie wiem ile razy oferowalam swoja pomoc, w podlewaniu ogrodu czy w innym sprawach- nikt nie chce byc komus cos winny, nie chce musiec sie odwdzieczac. Oferowalam obciecie futer psom- wola isc do fryzjera i placic no taka mentalnosc. I wogole nie moga zrozumiec po co ucze dzieci polskiego. Niemiecki calkowicie wystarczy Tutaj jak jeden sasiad wymienia auto, to zaraz cala reszta mi sie z tego smiac chce Jak podlewam ogrod, to ida teksty typu- wy to lejecie pieniadze w ten ogrod. Pewnie macie co lac Jak sie pytaja czym karmie psa i mowie, ze mieso dostaje, co odpowiadaja, no tak was to stac Tyle, ze my ani nie palimy, ani nie pijemy alkoholu Ja sie juz poddalam. Jest jak jest. Pociesza mnie to, ze znajomi Niemcy przeprowadzili sie do malego miasteczka pod granica szwajcarska i maja dokladnie to samo.
Ja mam przyjaciol Niemcow, ale z innego miasta. To nie tak, ze tylko ja tu jestem tak traktowana. Oni pomiedzy soba tez tacy sa. Kazdy sobie- nikt nikogo o pomoc nie poprosi. Moja znajoma, tez Niemka przeprowadzila sie tutaj z innego Landu i choc mieszka tutaj juz 10 lat, nie ma zadnych znajomych. Nie wpuszczaja w swoje kregi ''obcych''. My dlatego mamy znajomych glownie takich jak my, przyjezdych.
____________________
Zapraszam na kawe
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies