Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ranczo Szmaragdowa Dolina

Pokaż wątki Pokaż posty

Ranczo Szmaragdowa Dolina

Marga 09:56, 31 lip 2015


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 4122
Mamy ogród Sylwi w nowej odsłonie
Dobrze, że zmieniłaś aparat, bo naprawdę masz co pokazać.
____________________
Ogród dla moich synków
margaretka3 09:58, 31 lip 2015


Dołączył: 26 lut 2014
Posty: 5348
Też zwróciłam uwagę na zegar, że on na zewnatrz jest, ja go chcę do salonu kupić
____________________
Gosia - Ogród od nasionka z widokiem na Lanckoronę
Mala_Mi 10:03, 31 lip 2015


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Ale bukszpan mi się bardzo podoba...
I podoba mi się pomysł wyciepania trawnika z rabaty spod bukszpanu
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
07_Rene 10:08, 31 lip 2015


Dołączył: 03 sty 2014
Posty: 5269
Mala_Mi napisał(a)
Ale bukszpan mi się bardzo podoba...
I podoba mi się pomysł wyciepania trawnika z rabaty spod bukszpanu



Można jakieś niskie zadarniające tam puścić
Fajnie kontrastuje kula bukszpanowa z jukką.

Na wątku u babki (moja walka z wiatrakami, czyli kamieniołom z przypadku), była kiedyś taka kulkowo0jukowa inspiracja

https://www.pinterest.com/pin/37506609372542289/
____________________
Renata Buszując w zbożu i kukurydzy
renatamama3 12:10, 31 lip 2015


Dołączył: 26 sie 2012
Posty: 5071
Bukszpan ,jest super ,to miejsce mam potencjał prze niego ,było by bardzo reprezentacyjne miejsce ,szczególnie ,że przy wejściu do domku.
____________________
Ogród przy lesie - początek 2012/2013
sylwia_slomc... 12:55, 31 lip 2015


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81966
Ania Mała Mi już wie bo była i mówiłam, a reszcie odpowiem wspólnie jeśli pozwolicie, że w zasadzie cały przydomowy jest do zmiany, rozwiązania zastosowane tymczasowe, rośliny w miejscach nie docelowych, ze wzgl na to, że babcia nie dała wyciepać starych chorych na raka jabłoni i śliw, co utrudnia realizacje planów, a rabata przed gankiem ta z buksem - do zostawienia tam będzie tylko bukszpan juka i trytoma, reszta wek, ale nie teraz bo jeszcze remont całego domu przed nami i by się zniszczyło, oczko też docelowo ma być całkiem inne bo takie z kamienną grotą mi się marzy, ale najpierw musowo remonty, dopiero potem już docelowo przydomowy- nie ruszę na razie nic więcej bo babcia nie da, a i tak w przeciągu tych trzech lat duuuuuuużooooo się w nim zmieniło- nie było trawy żadnej tylko klepisko, złom, brudząco -grzebiący drób, pokrzywy i stare wyrodzone maliny zajmujące połowę ogródka, nie mówiąc o stanie budynków. Kwiatka ani jednego.
Na chwilę obecną przydomowy służy mi jako przechowalnik i rozmnażalnik roślin, żeby potem było z czym zadziałać.
Płotki drewniane najstarsze maja 3 sezon, kupowane w marketach najtańsze z możliwych i uważam, że trzymaja się całkiem nieźle, docelowo ich nie będzie- złożone dla szybkiego efektu, żeby zaczym rośliny się rozrosną babcia była zadowolona i pozwoliła cokolwiek zrobić z zadań zaplanowanych. Tego nie przeskoczę.

Elaborat stworzyłam- piszę na ten temat ostatni raz bo zaczynam się trochę powtarzać, jak ktoś jeszcze raz będzie pytał niech się wraca i czyta wątek od początku w końcu ja też tak czytam wątki innych, a mój dopiero 100, a nie kilka tysięcy więc jeszcze jest łatwo
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 13:02, 31 lip 2015


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81966
Aniu bukszpan zostaje, ale sama wiesz, że nim tam zrobię rabatkę to trzeba najpierw zrobić coś ze starym chodnikiem bo straszy
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 13:09, 31 lip 2015


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81966
No to teraz trochę z drugiej strony rowu





O zobaczycie długość działki


kora zgrzebana przez bażanty i wiatr


kapliczka jeszcze pusta
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Karol99 13:10, 31 lip 2015


Dołączył: 01 mar 2014
Posty: 11801
O matko, masz naprawe wielką działkę. Gdzie ona się kończy, widać na tych zdjęciach?
____________________
Karol- Ogród tworzony z pasją *** Wizytówka
Kondzio 13:19, 31 lip 2015


Dołączył: 02 lip 2012
Posty: 18070
O ja jaki teren Ja bym sie wykończył
____________________
kondziowy ogród cz I, Kondziowy ogród cz II
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies