Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Trudne pięknego początki - ogródek KasiWB

Pokaż wątki Pokaż posty

Trudne pięknego początki - ogródek KasiWB

goska 18:54, 15 cze 2016


Dołączył: 12 kwi 2016
Posty: 356
Piękne, cudne...mogłabym tak pisać i pisać jestem zakochana w Twoich różach i rabatach jakie z nimi stworzyłaś. OBŁĘD
____________________
gosia
goska 18:57, 15 cze 2016


Dołączył: 12 kwi 2016
Posty: 356
W przyszłym roku planuję zrobić cały bok wejścia do ogrodu i napewnoooo będę się inspirowała Twoim ogrodem.
____________________
gosia
KasiaWB 18:59, 15 cze 2016


Dołączył: 12 kwi 2011
Posty: 11364
róża Gartentraume a obok róża Abraham Darby już w wodzie (połamana przez deszcz)


naparstnica
____________________
Ogród KasiWB-część II ----------- część I Trudne pięknego początki - ogródek KasiWB
KasiaWB 19:07, 15 cze 2016


Dołączył: 12 kwi 2011
Posty: 11364
A tu kolejne miejsce nad którym myślę wszelkie sugestie i opinie mile widziane
przy widocznej rynnie chcę dać różę pnącą, która ma wspiąć się na daszek, a pod oknem krzaki różane. No i mam dylemat co wybrać ?
Jeśli chodzi o pnącą rozważam:
- Eden Rose
- Shropshire Lad
- James Galaway
- Constance Spry
- Pretty Flamingo
- Nahema (DELeri)


Na zestaw pod oknem pomysłu brak - taki wybór, że trudno cokolwiek wytypować ) może 3 sztuki takich samych? a może pocieniować trochę?

____________________
Ogród KasiWB-część II ----------- część I Trudne pięknego początki - ogródek KasiWB
KasiaWB 19:09, 15 cze 2016


Dołączył: 12 kwi 2011
Posty: 11364
goska napisał(a)
Piękne, cudne...mogłabym tak pisać i pisać jestem zakochana w Twoich różach i rabatach jakie z nimi stworzyłaś. OBŁĘD


dziękuję tylko ta jedna rabata można powiedzieć, że jest "zrobiona", reszta jeszcze w toku ) ale miło mi bardzo, że się podoba
____________________
Ogród KasiWB-część II ----------- część I Trudne pięknego początki - ogródek KasiWB
KasiaWB 19:10, 15 cze 2016


Dołączył: 12 kwi 2011
Posty: 11364
goska napisał(a)
W przyszłym roku planuję zrobić cały bok wejścia do ogrodu i napewnoooo będę się inspirowała Twoim ogrodem.


O matko ) to jak zrobisz będę miała u Ciebie inspirację, bo ja jeszcze wejścia nie mam )
____________________
Ogród KasiWB-część II ----------- część I Trudne pięknego początki - ogródek KasiWB
Anusia 21:08, 15 cze 2016


Dołączył: 27 sty 2013
Posty: 6078
Ja już kolejny raz się rozwodzę nad pięknem Twoich róż. Pięknie też będzie z tą oplecioną różami rynną. Już sobie to wyobrażam. W doborze nie pomogę bo za słaba jeszcze jestem w tej dziedzinie Twój ogród zawsze będzie mi sie kojarzył z różami i kulami bukszpanowym. Tutaj buksiki pewnie się pojawią, bo dom duży i elegancki. Macham
____________________
Skandynawia po krzyżacku
justi 08:48, 17 cze 2016


Dołączył: 29 maj 2011
Posty: 6263
Kasia dom masz bardzo elegancki, więc zestaw pod oknem też taki pasuje wymysleć. Nie mieszaj za bardzo kolorów. Może kwadrat duży z bukszpanu jako rama a w nim tylko niskie róże, jeden kolor! i lawenda? albo róże i rozplenice? albo lawenda w ramach z bukszpanu i 3 róże sztamowe? albo tylko biała Artemis w ramach z bukszpanu a w środku brązowolistne drzewko np. buk Purple fountain? Możliwości jest wiele, nie wiem co Ci się najbardziej tam marzy.
Dodam jeszcze że wiosną oczywiście tulipany jak dla mnie najlepiej biało czarny zestawUciekam już i nie doradzam, bo mam za dużo pomysłow w głowie


____________________
Justyna - ogród w Alei Lipowej
KasiaWB 10:53, 17 cze 2016


Dołączył: 12 kwi 2011
Posty: 11364
Anusia napisał(a)
Ja już kolejny raz się rozwodzę nad pięknem Twoich róż. Pięknie też będzie z tą oplecioną różami rynną. Już sobie to wyobrażam. W doborze nie pomogę bo za słaba jeszcze jestem w tej dziedzinie Twój ogród zawsze będzie mi sie kojarzył z różami i kulami bukszpanowym. Tutaj buksiki pewnie się pojawią, bo dom duży i elegancki. Macham


Dziękuję Anusia róże muszą być ) przez przesadzanie niektóre róże nie wyglądają tak jak powinny po 3 latach, ale to nic, wreszcie pnące są na swoim miejscu i teraz to tylko kwestia czasu
Buksiki będą oczywiście i róże też wszystko muszę dobrze przemyśleć, bo już mam dość przesadzania )
Pozdrawiam
____________________
Ogród KasiWB-część II ----------- część I Trudne pięknego początki - ogródek KasiWB
KasiaWB 11:16, 17 cze 2016


Dołączył: 12 kwi 2011
Posty: 11364
justi napisał(a)
Kasia dom masz bardzo elegancki, więc zestaw pod oknem też taki pasuje wymysleć. Nie mieszaj za bardzo kolorów. Może kwadrat duży z bukszpanu jako rama a w nim tylko niskie róże, jeden kolor! i lawenda? albo róże i rozplenice? albo lawenda w ramach z bukszpanu i 3 róże sztamowe? albo tylko biała Artemis w ramach z bukszpanu a w środku brązowolistne drzewko np. buk Purple fountain? Możliwości jest wiele, nie wiem co Ci się najbardziej tam marzy.
Dodam jeszcze że wiosną oczywiście tulipany jak dla mnie najlepiej biało czarny zestawUciekam już i nie doradzam, bo mam za dużo pomysłow w głowie




Dziękuję no właśnie to okno jest bardzo duże i zarówno widok przez okno jak i w stronę okna musi być boski ) dlatego myślę, myślę. Musi być wyjątkowo
Rama z bukszpanu na pewno będzie jako kontynuacja już posadzonego żywopłociku z bukszpanu wzdłuż tarasu
Tutaj inspiracją jest rabata pod oknem z projektu Danusi Młoźniak - Ogród minimalistyczny (jeden z moich faworytów ) zdjęcie Danusi

Podwójna rama niestety u mnie nie wejdzie, ale powiedzmy środkowa tak. I mogą być takie 3 kulki bukszpanowe lub kulki i róże albo same róże ale jakie? - oto jest pytanie. Uwielbiam różę Artemis tylko czy przy białej elewacji mi nie zginie? Może William Morris? a może MW, Alnwick Rose, Rapsody in Blue...mam jeszcze więcej na liście ) Chciałam po prawej stronie różę pnącą aż do daszku - może Eden Rose 85, a może Constance Spry (nie powtarza kwitnienia) razem z Claire Austin (powtarza kwitnienie) i do tego jakieś 3 rabatowe, może nowość Austina Desdemona? Można dodać jakiś delikatny powojnik np. Pamela Jackmann...
Lawenda i trawy - chciałabym, ale nie mam tyle miejsca, dlatego wybór i decyzja są trudne. Lawendy może będę bardziej w lewo
Drzewka w ramie nie planuję, przy elewacji w ogóle nic wysokiego typu drzewo nie planuję. Drzewka to będą tylko na wprost tego okna - Umbry posadzone wzdłuż muru No właśnie na wprost okna będzie mur, na którym też będą małe żywopłotki z cisa (?), róże ale może kiedyś jakaś płaskorzeźba i bukszpany )

Tulipany - oczywiście )
Mam masę inspiracji )

Może kiedyś przy okazji wpadniesz do mnie zobaczyć na żywo ?

Dziękuję za zainteresowanie i podpowiedzi Proszę o jeszcze
____________________
Ogród KasiWB-część II ----------- część I Trudne pięknego początki - ogródek KasiWB
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies