Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Trudne pięknego początki - ogródek KasiWB

Pokaż wątki Pokaż posty

Trudne pięknego początki - ogródek KasiWB

KasiaWB 17:53, 17 cze 2016


Dołączył: 12 kwi 2011
Posty: 11364
W nogach pnących albo podobne coś kolorystycznie albo kontrast - lista tego co mi się podoba jest spora )))) (kolejność przypadkowa)
- The Prince
- Eglantyne
- Heritage
- Desdemona
- Gallica Rosa Ombree Parfaite
- Bailando
- Munstead Wood
- Novalis
- Queen od Sweden
- Rhapsody in Blue
- Alnwick Rose
- Pashmina
- Artemis
- Scepter'd Isle
- Wisley 2008
- Wollerton Old Hall
- William Morris
- Winchester Cathedral
- The Wedgwood Rose
- Gentle Hermione
- Spirit of Freedom
- Strawberry Hill
- St. Swithun
- St. Cecilia
- Robert le Diable
- Bleu Magenta
- Roald Dahl
- The Ancient Mariner
- Sir Walter Scott
- Crocus Rose

To tak na początek )))

....i jak tu wybrać tylko jedną jedyną???? nie ma takiej opcji ))

Pozdrawiam znikam
____________________
Ogród KasiWB-część II ----------- część I Trudne pięknego początki - ogródek KasiWB
KasiaWB 18:01, 17 cze 2016


Dołączył: 12 kwi 2011
Posty: 11364
Marti_01 napisał(a)
Pomyśle jeszcze o docelowej wysokości żywopłotu, czy ma on byc niski czy zasłaniać "zawartość" rabaty tak, że będą wystawały czubki a reszta się będzie ujawniać po zbliżeniu się do niej?

Jeśli chcesz urozmaicić bukszpany to może postaw na jednoroczne kwiaty. Co roku bukszpany będą wieksze, i przestrzeń między nimi będzie się zmniejszać, a dosadzając jednoroczne będzie mogła regularnie zmieniać wielkość nowych lokatorów ale też i kolorystykę.

Mnie w minimalistycznych aranżacjach podoba się połączenie bukszpanów i traw, ale wtedy nie będzie kwiecistego akcentu, a chyba na nim Tobie zależy


Wysokość musisz wybrać sama

Nie będzie na rabatach typowo jednorocznych kwiatów pomijam kwestię samosiejek jednoroczne tylko w donicach.
Chyba, że po roku jakaś róża mi wymarznie to wtedy uznam, że była jednoroczna
Trawy traktuję jako dodatek do bukszpanów i róż. Są w mojej koncepcji, ale nie w tym miejscu Z powodu wałęsających się dzikich kotów niestety wielu traw mieć nie będę z wiadomych przyczyn, o których już wiele razy pisałam.
Kwiaty muszą być koniecznie ))

Muszę znikać Tymczasem!
____________________
Ogród KasiWB-część II ----------- część I Trudne pięknego początki - ogródek KasiWB
Marti_01 18:53, 17 cze 2016


Dołączył: 16 maj 2016
Posty: 110
Ooooo! Widzę, że lista niemal identyczna jak moja Znam ten ból

Róże dopiero zaczęłam kupować, ale m.in. już mam winchesterkę i powiem Ci, że chociaż jeszcze jest w pąkach to widzę, że na pewno jeden kwiat będzie różowy

Co do poprzeniego mojego wpisu, to zadnie miało zaczyniać się od "Pomyśl"
Taki sobie mały błąd, a ile zmienia
____________________
Białe płótno-pomóżcie mi je pomalować
Marga 19:26, 17 cze 2016


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 4122
Kasiu, imponująca lista róż Nie znam się niestety na różach, ale jak posadzisz będę podziwiać (oczywiście oprócz tych co już rosną).
Bukszpaników jeszcze nie cięłaś
____________________
Ogród dla moich synków
KasiaWB 20:56, 17 cze 2016


Dołączył: 12 kwi 2011
Posty: 11364
Marti_01 napisał(a)
Ooooo! Widzę, że lista niemal identyczna jak moja Znam ten ból

Róże dopiero zaczęłam kupować, ale m.in. już mam winchesterkę i powiem Ci, że chociaż jeszcze jest w pąkach to widzę, że na pewno jeden kwiat będzie różowy

Co do poprzeniego mojego wpisu, to zadnie miało zaczyniać się od "Pomyśl"
Taki sobie mały błąd, a ile zmienia


rama z bukszpanu będzie niska, docelowo nie wyższa niż do kolan, więc róże jednej odmiany powinny prezentować się dobrze, chociaż kusi mnie posadzić w różnych odcieniach każdy wariant będzie dobry
Jak w tym roku nie wymyślę, to będę kupować w przyszłym sezonie, trudno. Nauczyłam się cierpliwości
____________________
Ogród KasiWB-część II ----------- część I Trudne pięknego początki - ogródek KasiWB
Marti_01 20:56, 17 cze 2016


Dołączył: 16 maj 2016
Posty: 110
A jeszcze tak szybko, bo mi wpadło do głowy - a może oprócz tych róż i bukszpanów w środku tej ramy z żywopłotu, pod nogi rzucisz dywanik z karmnika ościstego lub macierzanki (piaskowej?taka niska) albo jeszcze niskich floksików?

Już uciekam i nie zawracam głowy
____________________
Białe płótno-pomóżcie mi je pomalować
KasiaWB 21:00, 17 cze 2016


Dołączył: 12 kwi 2011
Posty: 11364
Marga napisał(a)
Kasiu, imponująca lista róż Nie znam się niestety na różach, ale jak posadzisz będę podziwiać (oczywiście oprócz tych co już rosną).
Bukszpaników jeszcze nie cięłaś


)) zbyt wiele jest tych pięknotek ale coś wybrać trzeba ))
Te co już rosną zostały sponiewierane przez ostatnie deszcze i wiatry, dzisiaj też. Połowę Abrahama D. wycięłam, wygląda strasznie ( najlepiej trzyma się Princess Alexandra of Kent. Pilgrim już tylko zielony, ale ma pączki. Dobrze, że narobiłam im dużo zdjęć to sobie pooglądam zdjęcia, które niestety nie pachną
Bukszpany nie cięłam bo było za mokro. Poza tym ciąć będzie w wolnej chwili mój M. bo ja nie mogę.
Jaka spostrzegawcza
____________________
Ogród KasiWB-część II ----------- część I Trudne pięknego początki - ogródek KasiWB
KasiaWB 21:04, 17 cze 2016


Dołączył: 12 kwi 2011
Posty: 11364
Marti_01 napisał(a)
A jeszcze tak szybko, bo mi wpadło do głowy - a może oprócz tych róż i bukszpanów w środku tej ramy z żywopłotu, pod nogi rzucisz dywanik z karmnika ościstego lub macierzanki (piaskowej?taka niska) albo jeszcze niskich floksików?

Już uciekam i nie zawracam głowy


Nie ale dziękuję za chęci

Ja też już niestety muszę lecieć
Pozdrawiam
____________________
Ogród KasiWB-część II ----------- część I Trudne pięknego początki - ogródek KasiWB
Marti_01 21:16, 17 cze 2016


Dołączył: 16 maj 2016
Posty: 110
przypadkiem znalazła coś takiego http://www.vignettedesign.net/2011/05/iceberg-roses-galore.html. Jest tam rabata z białymi różami i bukszpanami. Może coś ci się dzięki temu nasunie

A teraz już naprawdę zmykam
____________________
Białe płótno-pomóżcie mi je pomalować
KasiaWB 21:22, 17 cze 2016


Dołączył: 12 kwi 2011
Posty: 11364
Marti_01 napisał(a)
przypadkiem znalazła coś takiego http://www.vignettedesign.net/2011/05/iceberg-roses-galore.html. Jest tam rabata z białymi różami i bukszpanami. Może coś ci się dzięki temu nasunie

A teraz już naprawdę zmykam


"Sorry, the page you were looking for in this blog does not exist."

Ale w wolnej chwili poszukam na blogu.

Dziękuję
Pozdrawiam
____________________
Ogród KasiWB-część II ----------- część I Trudne pięknego początki - ogródek KasiWB
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies