Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Trudne pięknego początki - ogródek KasiWB

Pokaż wątki Pokaż posty

Trudne pięknego początki - ogródek KasiWB

amelia_b 11:25, 17 cze 2016


Dołączył: 26 maj 2015
Posty: 12720
śliczna ta inspiracja Kasiu na różach się nie znam to nie pomogę
____________________
Pogubiłam się po drodze
Marti_01 11:53, 17 cze 2016


Dołączył: 16 maj 2016
Posty: 110
Musiałam sobie niektóre róże wygooglować, ale moim zdaniem artemiska będzie wyglądać przepięknie. Nie zginą, szczególnie jak planujesz żywopłocik z bukszpanów. Zieleń ładnie oddzieli biel kwiatu od elewacji. Te różowe róże też będą fajnie pasować i nie zaburzą doznań estetycznych. Mam tylko problem z tą Rapsody in Blue. Jakoś mi ten kolor nie odpowiada, chociaż faktycznie w tym miejscu może wyglądać bombowo. Widziałam w google'u rabaty z tą różą i wyglądały słabo, jednak wszystko zależy od aranżacji. Kiedy byś ją obramowała żywopłotem z bukszpanów, to możesz stworzyć coś niebanalnego.

A może pójdziesz w takim romantycznym kierunku. Róże np. białe i różowe, do tego łubiny, ostróżki, szałwie. Taki misz-masz niby od niechcenia, jakby samo wysiane. Taki bukiet na rabacie.

A może takie zielonkawe hortensje z bukszpanami?

Muszę się głębiej nad tym zastanowić, bo rzucam tylko pomysłami, które mi się podobają a niekoniecznie mogą pasować do ciebie
____________________
Białe płótno-pomóżcie mi je pomalować
KasiaWB 15:50, 17 cze 2016


Dołączył: 12 kwi 2011
Posty: 11364
amelia_b napisał(a)
śliczna ta inspiracja Kasiu na różach się nie znam to nie pomogę


prawda? minimalistyczna i elegancka inspiracji mam na tony ale na coś trzeba się zdecydować róż do wyboru też jest sporo ból głowy może wstawię kilka opcji
____________________
Ogród KasiWB-część II ----------- część I Trudne pięknego początki - ogródek KasiWB
Aneta1309 15:57, 17 cze 2016


Dołączył: 02 lip 2011
Posty: 1964
Realizację Danusi znam i bardzo mi się podoba wymaga konsekwencji, której mi chyba brak aby uzyskać podobny efekt.
Kasia ja póki co tylko białe róże biorę pod uwagę a też mam białą elewację nawet nie żartuj że się zleją
____________________
Aneta - Jak więcej błędów nie popełnić......?
amelia_b 16:01, 17 cze 2016


Dołączył: 26 maj 2015
Posty: 12720
A tak minimalistycznie nie chcesz?
____________________
Pogubiłam się po drodze
KasiaWB 16:02, 17 cze 2016


Dołączył: 12 kwi 2011
Posty: 11364
Marti_01 napisał(a)
Musiałam sobie niektóre róże wygooglować, ale moim zdaniem artemiska będzie wyglądać przepięknie. Nie zginą, szczególnie jak planujesz żywopłocik z bukszpanów. Zieleń ładnie oddzieli biel kwiatu od elewacji. Te różowe róże też będą fajnie pasować i nie zaburzą doznań estetycznych. Mam tylko problem z tą Rapsody in Blue. Jakoś mi ten kolor nie odpowiada, chociaż faktycznie w tym miejscu może wyglądać bombowo. Widziałam w google'u rabaty z tą różą i wyglądały słabo, jednak wszystko zależy od aranżacji. Kiedy byś ją obramowała żywopłotem z bukszpanów, to możesz stworzyć coś niebanalnego.

A może pójdziesz w takim romantycznym kierunku. Róże np. białe i różowe, do tego łubiny, ostróżki, szałwie. Taki misz-masz niby od niechcenia, jakby samo wysiane. Taki bukiet na rabacie.

A może takie zielonkawe hortensje z bukszpanami?

Muszę się głębiej nad tym zastanowić, bo rzucam tylko pomysłami, które mi się podobają a niekoniecznie mogą pasować do ciebie


Dziękuję za wszystkie sugestie, zawsze to inne spojrzenie
Założenie dla tej strony jest takie, że ma być formalnie. Bukszpan, cis, róże i ewentualnie jakieś dodatki. Romantycznie jest w tej części, która już jest, bo są 2 metrowe hortensje Limelight z miskantami, naparstnice, ostróżki, szałwie itd.
Artemiska to jedna z moich ulubionych róż, ale raczej będzie po przeciwnej stronie. Żywopłocik jak pisałam jest w planie, ale róża szybciej urośnie niż ten żywopłocik - będzie elegancko ale smutno. Naprzeciwko okna będzie mur i tam białe róże jak najbardziej - może nawet Winchester Cathedral z jakimś delikatnym różem.
Te róże o których pisałam wcześniej w większości mają podobny kształtem kwiat, ale oczywiście nie wszystkie, więc powinny ładnie się zgrać mimo różnicy kolorów. Chciałabym aby były w podobnej tonacji i ładnie przechodziły/przenikały się.
Muszę porobić sobie kompozycje obrazkowe i może wstawię
Jak się ma mały ogródek, to trzeba dobrze wszystko zaplanować
Pozdrawiam

____________________
Ogród KasiWB-część II ----------- część I Trudne pięknego początki - ogródek KasiWB
amelia_b 16:02, 17 cze 2016


Dołączył: 26 maj 2015
Posty: 12720
Aneta1309 napisał(a)
Realizację Danusi znam i bardzo mi się podoba wymaga konsekwencji, której mi chyba brak aby uzyskać podobny efekt.
Kasia ja póki co tylko białe róże biorę pod uwagę a też mam białą elewację nawet nie żartuj że się zleją
Też mam białą elewacje i w murku białe i blado różowe róże
____________________
Pogubiłam się po drodze
Aneta1309 16:07, 17 cze 2016


Dołączył: 02 lip 2011
Posty: 1964
amelia_b napisał(a)
Też mam białą elewacje i w murku białe i blado różowe róże


i jak ładnie jest
____________________
Aneta - Jak więcej błędów nie popełnić......?
amelia_b 16:08, 17 cze 2016


Dołączył: 26 maj 2015
Posty: 12720
Aneta1309 napisał(a)


i jak ładnie jest
Mi się podoba
____________________
Pogubiłam się po drodze
Aneta1309 16:10, 17 cze 2016


Dołączył: 02 lip 2011
Posty: 1964
Kasiu ja tam lewa w temacie różanym jestem ale Artemis do takiej obwódki z bukszpanu wydaje mi się za wysoki gdzieś pod ścianą tak jak piszesz widzę go
____________________
Aneta - Jak więcej błędów nie popełnić......?
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies