Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Pod Biało-Niebieską Chmurką ogród Basilikum

Pokaż wątki Pokaż posty

Pod Biało-Niebieską Chmurką ogród Basilikum

Anda 14:00, 07 paź 2015


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33375
Wydawalo mi sie takie malo przejrzyste jak na galaretke, taki bardziej zel, jak zelki

____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Basilikum 14:06, 07 paź 2015


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21734
no moze i zel, zalezy z czego robie jest mniej albo bardziej przejrzyste, z reguly jak z soku to sie u mnie galaretka to cos nazywa.

U nas leje wreszcie, napadalo juz dzis Kolo 20 litrow alez sie rosliny ciesza.
A ja dzis za to nic w ogrodzie nie zrobie. mam za to sliwki, ktore wczoraj zerwalam u sasiadki. Musze je popestkowac i zamrozic. No i prasowania cala sterta czeka, ciekawa jestem czy sie dzis doczeka.
____________________
IzaBela Pod Bialo-Niebieska Chmurka***cz.I*** Wizytowka "Nie moge na dluzej zostac" -wyszeptala Chwila Szczescia - "ale wloze w Twoje serce wspomnienia"
Anda 14:14, 07 paź 2015


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33375
U nas padalo w nocy i wczoraj. Mokro, ale w miare cieplo - 16 stopni Ferie u nas, ale plac zabaw dzis raczej odpada, zbyt grzasko

____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
iwka 14:20, 07 paź 2015


Dołączył: 21 lis 2012
Posty: 13363
Basilikum napisał(a)
no moze i zel, zalezy z czego robie jest mniej albo bardziej przejrzyste, z reguly jak z soku to sie u mnie galaretka to cos nazywa.

U nas leje wreszcie, napadalo juz dzis Kolo 20 litrow alez sie rosliny ciesza.
A ja dzis za to nic w ogrodzie nie zrobie. mam za to sliwki, ktore wczoraj zerwalam u sasiadki. Musze je popestkowac i zamrozic. No i prasowania cala sterta czeka, ciekawa jestem czy sie dzis doczeka.


śliwki mrozisz, np. węgierki? nigdy nie mroziłam, a mam chęć
____________________
Iwona Od nowa... :) Jak mam czas, to leżę i odpoczywam, jak nie mam, to tylko leżę.
Basilikum 14:23, 07 paź 2015


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21734
juz ferie fiu fiu, u nas jeszcze trzy tygodnie do ferii. Mam dwa dni urlopu to chwile odpoczne (albo nadrobie zalegle sprzatanie)
____________________
IzaBela Pod Bialo-Niebieska Chmurka***cz.I*** Wizytowka "Nie moge na dluzej zostac" -wyszeptala Chwila Szczescia - "ale wloze w Twoje serce wspomnienia"
Basilikum 14:24, 07 paź 2015


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21734
Iwko mroze wegierki wlasnie. Robie z nich pyszna zapiekanke pod pierzynka z kaszy mannej, moje ulubione ciasto i czasami bulki drozdzowe ze sliwka.
____________________
IzaBela Pod Bialo-Niebieska Chmurka***cz.I*** Wizytowka "Nie moge na dluzej zostac" -wyszeptala Chwila Szczescia - "ale wloze w Twoje serce wspomnienia"
iwka 14:29, 07 paź 2015


Dołączył: 21 lis 2012
Posty: 13363
Basilikum napisał(a)
Iwko mroze wegierki wlasnie. Robie z nich pyszna zapiekanke pod pierzynka z kaszy mannej, moje ulubione ciasto i czasami bulki drozdzowe ze sliwka.


bułeczki robię sezonowo właśnie, a zapiekanki nie znam podzielisz sie przepisem
____________________
Iwona Od nowa... :) Jak mam czas, to leżę i odpoczywam, jak nie mam, to tylko leżę.
Basilikum 14:40, 07 paź 2015


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21734
podziele tylko troche pozniej, teraz robie obiad i maz zaraz z pracy wroca. Pozniej przysiade i napisze
____________________
IzaBela Pod Bialo-Niebieska Chmurka***cz.I*** Wizytowka "Nie moge na dluzej zostac" -wyszeptala Chwila Szczescia - "ale wloze w Twoje serce wspomnienia"
Basilikum 16:27, 07 paź 2015


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21734
Zwetschgenschober - danie szwajcarskie
700g sliwek,
3 jajka,
1lyzeczka startej skorki cytrynowej lub olejek cytrynowy,
100g masla,
100g cukru,
175g kaszy manny,
175g mleka,
175g kwasnej smietany,
cukier puder i cynamon.

1. Polowki sliwek wylozyc w wysmarowanej maslem formie do zapiekanek.
2. Zoltka utrzec z cukrem, maslem i skorka cytrynowa.
3. Dodac kasze, mleko, smietane. Utrzec piane z bialek i wymieszac delikatnie z masa.
4. Piec w nagrzanym piekarniku - 180°C ok 50 minut
.
Podawac gorace posypane cukrem pudrem i cynamonem.

Guten Appetit

Ja zawsze mroze sliwki w porcjach odpowiednich na zapiekanke. Po odmrozeniu puszczaja sok i danie jest roche ciapate, wiec nie daje zamrozonych tylko odmrazam na sitku, by sok odkapal. Choc ja tak dokladnie nie wiem od czego to zalezy, bo i takie zamrozone raz dalam i bylo dobre. Ale tak naprawde to mi calkiem obojetnie czy ciapate jest czy nie ja to tak lubie, ze wylizuje talerz i foremke.
____________________
IzaBela Pod Bialo-Niebieska Chmurka***cz.I*** Wizytowka "Nie moge na dluzej zostac" -wyszeptala Chwila Szczescia - "ale wloze w Twoje serce wspomnienia"
Marga 18:18, 07 paź 2015


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 4122
Znowu jakiś fajny przepis? Lubię Twój wątek Izo Zawsze coś ciekawego się dzieje
____________________
Ogród dla moich synków
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies