Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Pod Biało-Niebieską Chmurką ogród Basilikum

Pokaż wątki Pokaż posty

Pod Biało-Niebieską Chmurką ogród Basilikum

Basilikum 20:40, 11 paź 2015


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21734
niedawno pokazywalam moje perelki
ta roslinka przetwala zime w doniczce. Wiosna bylo kilka zielonych listkow, ktore rosly i rosly, szkoda mi bylo ich wyrywac i w koncu we wrzesniu zrobila sie z nich piekna kula. Ja bylam swiece przekonana, ze kwiatki beda biale takie jak rumianek a tu dzis nieslodzianka


przed domem w skrzynce wyglada tak

te jasno rozowe podobaja mi sie bardzo ale ja jakos nie mam do nich reki. przez caly sezon wygladaly jak ususzone choc nie do konca dlatego nie wywalilam. Widze te kwiaty u roznych ludzi i na cmentarzu i wszedzie pieknie kwitna tylko nie u mnie. No i wreszcie na koniec sezonu pokazyly co potrafia.
i jeszcze same chryzantemy z tej skrzynki
piekne sa
____________________
IzaBela Pod Bialo-Niebieska Chmurka***cz.I*** Wizytowka "Nie moge na dluzej zostac" -wyszeptala Chwila Szczescia - "ale wloze w Twoje serce wspomnienia"
hanka_andrus 20:47, 11 paź 2015


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Chryzantemy są ślicznymi kwiatami, tylko z uwagi na cmentarze, źle nam się kojarzą. Ja mam chyba 3 ale na razie kwitnie jedna od sierpnia.


____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
Basilikum 21:39, 11 paź 2015


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21734
u nas pod koniec sierpnia mozna kupic taka chryzantemowa kule za jakiec 4-5€ i ja zawsze jedna kupuje. Ta wlasnie przezyla zime wiec mam w tym roku dwie. z tym, ze ta kupiona w tym roku juz przekwitla i teraz mam same listki. Kilka paczkow ma wiec jej nie ruszam. Chcialam posadzic przed clematisa ale nie moglam wyjac z doniczki aze nie mialam zbytnio czasu wiec dalam jej spokoj.
Dzis jeszcze posaszilam krokusy i narcyzy. Chcialam jeszcze tulipany ale mnie zimno z ogrodu wygonilo.

moja forsycja z innej strony


i Irenkowe kwiatki
____________________
IzaBela Pod Bialo-Niebieska Chmurka***cz.I*** Wizytowka "Nie moge na dluzej zostac" -wyszeptala Chwila Szczescia - "ale wloze w Twoje serce wspomnienia"
Anda 22:06, 11 paź 2015


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33374
Ladne fotki. Zwlaszaz drzewka mi sie spodobaly. Ta chryzantema to taka sama chyba jak moja, ta bordowa znaczy. U mnie juz od trzech lat w donicy przezimowuje. Obcinam ja na wiosne. Zaschniete lodyzki daja ochrone przed mrozem.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Rumianka 22:48, 11 paź 2015


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 10254
Chryzantemy ładnie zimują w gruncie. U mojej Mamy żółta kwitła zawsze w grudniu. Kwiaty wyglądały sobie spod śniegu. Wyglądało to niebywale.
____________________
Elisa - Ogród z koniczynką- ökólé Trzëgarda
Basilikum 13:41, 12 paź 2015


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21734
w gruncie tez mi kiedys przezimowala, mialam przed clematisem i dala rade 3 lata a potem znikla
____________________
IzaBela Pod Bialo-Niebieska Chmurka***cz.I*** Wizytowka "Nie moge na dluzej zostac" -wyszeptala Chwila Szczescia - "ale wloze w Twoje serce wspomnienia"
paula23 17:14, 12 paź 2015


Dołączył: 22 mar 2013
Posty: 1011
Widzę że u Ciebie roślinki kwitną pełną parą u mnie niestety zima A z moim pomysłami problem taki że ja bym je chciała jeszcze zdążyć zrealizować przed zimą
____________________
Paula Moje trudne początki
Basilikum 17:26, 12 paź 2015


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21734
u nas dzis byl mrozik -1 choc jak sprawdzalama wczoraj prognoze pogody to zapowiadali +5 w nocy przez kolejne 2 tygodnie. Troche sie wystraszylam czy pomidory nie zmarzly, bo zostawilam je jeszcze na krzaczkach ale Maja sie dobrze, moze dlatego, ze przy scianie stoja i pod daszkiem

Ja to wiem jak z tymi pomyslami jest, ze by sie chcialo natychmiast ale na sile nic sie nie da wiec jak nie zdazy to zapisz w kajet
Ja tez jeszcze kilka rzeczy mam do zrobienia w ogrodzie.
____________________
IzaBela Pod Bialo-Niebieska Chmurka***cz.I*** Wizytowka "Nie moge na dluzej zostac" -wyszeptala Chwila Szczescia - "ale wloze w Twoje serce wspomnienia"
Gardenarium 18:03, 12 paź 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Na 4 stronie zauważyłam metalową balię i kotka, który mi się spodobał Widok domu też, fajny wjazd. Jak kotek teraz wygląda? Ja tęsknię za kotkami, ale teraz mieć ich nie mogę..stare odeszły. nowych nie ma.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Basilikum 18:17, 12 paź 2015


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21734
Witaj Danusiu ciesze sie, ze mnie odwiedzilas
Kotek to Cappucino. Nazwalismy go tak ze wzgledu na kolor siersci. Teraz jest oczywiscie wiekszy i kolor mu sie tez troche zmienil, ma wiecej prazkow jak tygrys i calkiem ciemny, prawie czarny ogonek. To nasz najwiekszy przytulak i pomocnik ogrodowy. jak tylko cos robie w ogrodzie to od razu kladzie sie na grzadke i kaze sie glaskac. Nic przez niego nie moge zrobic Jak go dorwe to mu nowa fotke cykne. On mieszka na dworze, czyli w szopie dokladnie mowiac z naszymi pozostalymi 3 kotkami.

Zapomnialam, ze na grzadce mam pomodorowego krzaka potwora, przemarzl niestety. Zerwalam chyba z 5 kg malych koktajlowek. Mam nadzieje, ze pomidory jeszcze do uratowania i dojrzeja w domu.
Pare roslinek padlo ale coz tu plakac taka kolej rzeczy. Duzo jeszcze calkiem dzielnie sie trzyma.

____________________
IzaBela Pod Bialo-Niebieska Chmurka***cz.I*** Wizytowka "Nie moge na dluzej zostac" -wyszeptala Chwila Szczescia - "ale wloze w Twoje serce wspomnienia"
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies