Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród z pergolą

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród z pergolą

Filemon24 07:29, 24 maj 2016


Dołączył: 29 maj 2015
Posty: 1914
anna_t napisał(a)
zaraz wszystkim odpiszę ale najpierw ogromna prośba do koleżanek bardziej doświadczonych z różami, czy takimi listkami powinnam się martwić?


ten pierwszy listek to wygląda jakby był zaatakowany czarną plamistością ale trochę wcześnie jak na tą chorobę bo ona zazwyczja pojawia się w drugiej połowie lata, więc nie mam pewności że to jest to, może to są jakieś uszkodzenia od mrozów, kiedy się pojawiły przebarwienia na liściach?
ja pryskałam profilaktycznie róże od czarnej plamistości w połowie maja i w czerwcu będę powtarzać oprysk
____________________
karolina_rg 07:51, 24 maj 2016


Dołączył: 10 paź 2015
Posty: 87
anna_t napisał(a)

to jest własnie to ryzyko, tuja szyszkuje gdy ma sucho. zawiązuje nasiona bo czuje zagrożenie i chce się wysiać
w donicy kupowaliście czy goły korzeń?
ja w donicy i w sierpniu sadzone ale 100% przyjęcia, już urosły nawet!szok

no czytałam o tym że szyszki są od tego
każda szyszki ma, ale było kilka co było ich mega mega dużo że ja od razu nie reklamowałam
kupowaliśmy kopane z gruntu, bo takich dużych w donicach nie mogliśmy nigdzie dostać

mam nadzieję że nie padną wszystkie
____________________
...chwasty mnie wykończą ... pierwsza rabata
Makao_J 09:07, 24 maj 2016


Dołączył: 06 cze 2015
Posty: 12810
Ja też pomyślałam o czarnej plamistości ale faktycznie to może i za wcześnie. Choć to co pisze Anita o przymrozkach też może być.
Zobaczymy co inni napiszą.
____________________
Ania Anna i Ogród ... i ciągłe poszukiwania własnego idealnego raju:)
Luteczka 13:47, 24 maj 2016


Dołączył: 02 mar 2016
Posty: 1244
Wiesz co Aniu, moje róże też takie są i zastanawiałam się co im jest, oglądałam i oglądałam i wczoraj wieczorem mrówki znalazłam, to się mocniej przyjrzałam, cholerne mszyce są na nich , ale takie maleńkie, że ledwo widać
____________________
Ewa Luteczka znów wymyśla - czyli Joga Ogrodowa
Anda 14:34, 24 maj 2016


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33375
anna_t napisał(a)
zaraz wszystkim odpiszę ale najpierw ogromna prośba do koleżanek bardziej doświadczonych z różami, czy takimi listkami powinnam się martwić?


Na listku z dziurkami to jakaś gąsieniczka pewnie była. Czarne plamki to czarna plamistość. Normalnie występuje pózniej, ale mogła przyjechać z różą ze szkółki. Te róże są młodziutkie, mogą teraz chorować trochę, takie choroby wieku dziecięcego Te jasne plamki to mogą być jakieś niedobory albo tez skoczek różany, ale nie widzę za dobrze tych plamek. Jak Ty je podlewasz? Może mają za sucho? Na wzmocnienie liści najlepiej pryskać skrzypem.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
KasiaW76 14:48, 24 maj 2016


Dołączył: 13 sty 2015
Posty: 1889
Wpadam z re wizyta. W temacie płyt odpowiedzialam u mnie choc nie mam pewności, o ktore chodzi
____________________
Kasia - Uczę się być „ogrodniczką„ więc popełniam błędy!
kasja83 19:54, 24 maj 2016


Dołączył: 09 lis 2015
Posty: 8961
I co tam Aniu bedziesz działać w temacie róż?
____________________
Kasja-Nowocześnie u Kasji - kiedyś będzie
anna_t 20:57, 24 maj 2016


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13458
Filemon24 napisał(a)


ten pierwszy listek to wygląda jakby był zaatakowany czarną plamistością ale trochę wcześnie jak na tą chorobę bo ona zazwyczja pojawia się w drugiej połowie lata, więc nie mam pewności że to jest to, może to są jakieś uszkodzenia od mrozów, kiedy się pojawiły przebarwienia na liściach?
ja pryskałam profilaktycznie róże od czarnej plamistości w połowie maja i w czerwcu będę powtarzać oprysk

kurcze nie zauważyłam kiedy
tym mospilanem pryskałaś? ja chcialam nie używać chemii........herbatka tymiankowa nie pomoże?
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
anna_t 20:58, 24 maj 2016


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13458
karolina_rg napisał(a)

no czytałam o tym że szyszki są od tego
każda szyszki ma, ale było kilka co było ich mega mega dużo że ja od razu nie reklamowałam
kupowaliśmy kopane z gruntu, bo takich dużych w donicach nie mogliśmy nigdzie dostać

mam nadzieję że nie padną wszystkie

tamto lato było mega suche
zadzwoń teraz do nich może wymienią
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
anna_t 21:00, 24 maj 2016


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13458
Luteczka napisał(a)
Wiesz co Aniu, moje róże też takie są i zastanawiałam się co im jest, oglądałam i oglądałam i wczoraj wieczorem mrówki znalazłam, to się mocniej przyjrzałam, cholerne mszyce są na nich , ale takie maleńkie, że ledwo widać

o bosze..zaczyna się...psikałam herbatką podobno jej nie lubią, poczekam na efekty
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies