Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród z pergolą

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród z pergolą

anna_t 13:09, 30 wrz 2016


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13458
Makusia napisał(a)
Ja się nie odzywam, bo nie ogarniam

to kawal jakis napisz albo swoją historyjke wiesz że uwielbiam
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
anna_t 13:11, 30 wrz 2016


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13458
jazzy napisał(a)
Czytałam ostatnio, więc pamiętam :


(str. 817, drugi post od góry )

pogubiłam się, niewiem co to Marta wnosi do naszej dyskusji?
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
makadamia 13:13, 30 wrz 2016


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
anna_t napisał(a)

wiesz bardziej się do Twojego przychylam
tylko dopracujemy go jeszcze ok?

wczoraj mi pewna osoba będąca dla mnie autorytetem w kwestii ogrodu powiedziala że moja wersja to taki troche ogrod francuski, nie koniecznie pasujacy do reszty mojego ogródka


jestem dokładnie tego samego zdania
wersja 1 to styl bardziej klasycznie formalny, jest bezpieczniejsza
wersja 2 to styl zdecydowanie nowoczesny, w mojej wyobraźni super, a w rzeczywistości?
tutaj masz podobny pomysł, choć nasadzenia pomiędzy blokami inne
https://pl.pinterest.com/pin/568649890431911296/
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
Zana 13:14, 30 wrz 2016


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
Ja to taki trochę chaos jestem więc pewnie mnie tu zaraz od heretyczek powyzywacie, ale ja to bym wzięła lewą stronę z rysunku pierwszego a prawą stronę z rysunku drugiego. A przy schodach tak jak jest na pierwszym. Jak gooopio piszę to się nie przejmujcie i napiszcie, że gooopio
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
makadamia 13:22, 30 wrz 2016


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
anna_t napisał(a)


Asia bierzmy już pod uwagę tylko Twoj wariant. nie chce jednak trumienek.jak zauwazyłaś wczoraj na swoim watku trochę mnie poniosło na pinterest i podobają mi się bloki!https://pl.pinterest.com/pin/166422148710141850/

przeszła mi przez myśl jeszcze taka szalona inspirka
https://pl.pinterest.com/pin/166422148710142245/
szachownice zrożanki zrobićale taką w miarę zejścia wdoł rozsuwającą się ale nie potrafiłabym tego raczej dobrze ułozyć

a co do róż to na skarpach rosną okrywowe the fairy,niskie raczej.
a co zobeliskami dwoma na skarpach?moze ta narozna kostka przed obeliskiem? tam mam swany która doprowadza mnie do pasji


Obydwie inspiry są super (a ja w sumie nie przepadam za stylem nowoczesnym)!

Ta druga, to dokładnie tak jak sobie wyobrażałam twoje kwadraty na froncie!
Szachownicę z różanki wyobrażam sobie doskonale - też super by wyglądała. Co więcej - w tej wersji skarpa jest zaletą, bo można by było zrobić ją schodkowo. Aż się zaśliniłam
Tylko czy dwie szachownice to nie za dużo jak na jeden ogródek?

Co do obelisków, to mam złą wiadomość - w tej wersji zostawiłabym tylko te trzy przy oknach. Razem z trawami niech robią tam zieloną ścianę. Planujesz jeszcze gdzieś róże? Tam bym przeniosła pozostałe
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
makadamia 13:29, 30 wrz 2016


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
anna_t napisał(a)


pamiętajmy Asia ze to sa skarpy...czy to będzie dobrze wygladać gdy kostki będę cieła poziomo a obo bedzie róża ktora rośnie pod kątem skarpy?


Wiem, też się tego boję i dlatego ta wersja jest bardziej ryzykowna.

Czy Ty planujesz między blokami same róże czy wymieszać z bylinami?

Ja bym mieszała - nie tylko rabata dłużej będzie atrakcyjna, ale też rozwiąże się problem, jak zakryć nóżki różom na dole różanki i problem ze skarpami: róże na dole, a na górze, przy samej krawędzi tarasu jakieś niższe byliny. Taka odwrotność "na górze róże, na dole fiołki..."
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
Iwk4 13:34, 30 wrz 2016


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
anna_t napisał(a)



pamiętajmy Asia ze to sa skarpy...czy to będzie dobrze wygladać gdy kostki będę cieła poziomo a obo bedzie róża ktora rośnie pod kątem skarpy?

Myślę, że bardzo dobrze. Kostki będą wydzielać poziomy. Nie powinno nic wtedy spływać.
Oszuka się oko i bardzo dobrze.

Pierwszej inspirki nie mogę otworzyć. Link nieaktywny. Druga skojarzyła mi się z inspirką Danusi. Zaraz poszukam. I wcale nie jest szalona. Mi się podoba

https://www.ogrodowisko.pl/uploads/p/104/1045024/original.jpg
____________________
Ogródek Iwony II
makadamia 13:35, 30 wrz 2016


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Zana napisał(a)
Ja to taki trochę chaos jestem więc pewnie mnie tu zaraz od heretyczek powyzywacie, ale ja to bym wzięła lewą stronę z rysunku pierwszego a prawą stronę z rysunku drugiego. A przy schodach tak jak jest na pierwszym. Jak gooopio piszę to się nie przejmujcie i napiszcie, że gooopio


Anula, nic się nie bój, krzyczeć nie będziemy
Wcale się nie dziwię, że tak proponujesz, bo ta pierwsza wersja skarp jest bezpieczniejsza. Żywopłot wzdłuż skarpy jest bardziej naturalny i intuicyjny niż te sześciany. No ale nie zgra się lewa strona z prawą.
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
anna_t 13:35, 30 wrz 2016


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13458
Zana napisał(a)
Ja to taki trochę chaos jestem więc pewnie mnie tu zaraz od heretyczek powyzywacie, ale ja to bym wzięła lewą stronę z rysunku pierwszego a prawą stronę z rysunku drugiego. A przy schodach tak jak jest na pierwszym. Jak gooopio piszę to się nie przejmujcie i napiszcie, że gooopio

lewa czyli skarpy z tego

i bloki z tego


Anula a co z moimi obeliskami na skarpach? :/ ja je tam chcę, czy to sie będzie zgrywac?
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
makadamia 13:36, 30 wrz 2016


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
to wklejam jeszcze raz:
https://pl.pinterest.com/pin/166422148710141850/
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies