Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród z pergolą

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród z pergolą

anna_t 13:39, 30 wrz 2016


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13458
makadamia napisał(a)


Obydwie inspiry są super (a ja w sumie nie przepadam za stylem nowoczesnym)!

Ta druga, to dokładnie tak jak sobie wyobrażałam twoje kwadraty na froncie!
Szachownicę z różanki wyobrażam sobie doskonale - też super by wyglądała. Co więcej - w tej wersji skarpa jest zaletą, bo można by było zrobić ją schodkowo. Aż się zaśliniłam
Tylko czy dwie szachownice to nie za dużo jak na jeden ogródek?

Co do obelisków, to mam złą wiadomość - w tej wersji zostawiłabym tylko te trzy przy oknach. Razem z trawami niech robią tam zieloną ścianę. Planujesz jeszcze gdzieś róże? Tam bym przeniosła pozostałe

Asia to ja też się przyznam że posliniona siedzę
rozrysujemy to?? jezu...
dobra..eee aa co do frontu to wiesz tam szachownica bylinowo-trawkowa raczej - nie przeszkadza

a i jeszcze jedna sprawa skarpa ma ok 1,8-2m szer, taka wieeeelka kostka w rogu i przy schodach??
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
makadamia 13:43, 30 wrz 2016


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
anna_t napisał(a)


Anula a co z moimi obeliskami na skarpach? :/ ja je tam chcę, czy to sie będzie zgrywac?


Desperacki pomysł: oba obeliski postawić w lewym górnym rogu - niech też robią ściankę. Wyszłoby wtedy tak:



Uprzedzam: nie mam pojęcia, jak to będzie wyglądało od frontu i od placu zabaw.
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
Iwk4 13:46, 30 wrz 2016


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Aniu, wkleiłam ci wyżej Danusi inspirkę. Zerknij.
____________________
Ogródek Iwony II
Zana 13:47, 30 wrz 2016


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
Aniu, no tak. A obeliski miały być po prawej stronie tarasu w pasie pod oknami o ile pamiętam? A po lewej miałaś zaplanowane trzmieliny na pniu i jak dla mnie to fajnie by to wyglądało: opaska z bukszpanu, róże i te trzmieliny jako wyższy punkt. Elementem wiążącym dla mnie obie strony jest bukszpan sam w sobie (czy też cis, bo też go rozważasz).
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
anna_t 13:48, 30 wrz 2016


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13458
makadamia napisał(a)


Wiem, też się tego boję i dlatego ta wersja jest bardziej ryzykowna.

Czy Ty planujesz między blokami same róże czy wymieszać z bylinami?

Ja bym mieszała - nie tylko rabata dłużej będzie atrakcyjna, ale też rozwiąże się problem, jak zakryć nóżki różom na dole różanki i problem ze skarpami: róże na dole, a na górze, przy samej krawędzi tarasu jakieś niższe byliny. Taka odwrotność "na górze róże, na dole fiołki..."

raczej trawy nie byliny
w wersji z blokami wiadomo pas róż, pas traw
a w wersji szachownicy może jedna róza między kostki w następnej trawy potem (tylko własnie niewiem jakby mozna to rozrzucić) gdy kostki zaczna się rozsuwać to 2 róże w wiekszą przestrzeń...
tak głośno myslę :/
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
anna_t 13:51, 30 wrz 2016


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13458
Iwk4 napisał(a)

Myślę, że bardzo dobrze. Kostki będą wydzielać poziomy. Nie powinno nic wtedy spływać.
Oszuka się oko i bardzo dobrze.

Pierwszej inspirki nie mogę otworzyć. Link nieaktywny. Druga skojarzyła mi się z inspirką Danusi. Zaraz poszukam. I wcale nie jest szalona. Mi się podoba

https://www.ogrodowisko.pl/uploads/p/104/1045024/original.jpg

Iwona ale się cieszę że jeszcze ze mną jesteś ty też masz glowę nie od parady w kwestii matematycznego planowania
wersja 1
https://pl.pinterest.com/pin/166422148710141850/
wersja 2 kostki 60x60 jak płyty tarasu?
https://pl.pinterest.com/pin/166422148710141850/

teraz chyba ok
martwię się o skarpy w wersji 1 bo mega wielka kostka wyszła przy schodach, rzeba to dopracować
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
anna_t 13:54, 30 wrz 2016


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13458
Asia bo ja Ci jeszcze nie odpisalam w kwestii obelisków. generalnie na tych rabatach środkowych co Ania Makao wymysliła planowałam własnie róże na obeliskach i teoretycznie bym mogla je np w przyszłym roku tam przenieść...tylko czy ja będę potrafiła przesadzić róże pnące???
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
anna_t 13:58, 30 wrz 2016


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13458
Iwk4 napisał(a)
Aniu, wkleiłam ci wyżej Danusi inspirkę. Zerknij.

super!!! i może te trzmieliny na pniu by pasiły bo drzew raczej nie posadzę tak blisko domu...
jej az sie trzęsę...normalnie aaaaaaaaaa wow

tylko jak delikatnie rozsunąć szachownicę....................
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
Makusia 14:00, 30 wrz 2016


Dołączył: 24 mar 2016
Posty: 7692
anna_t napisał(a)

super!!! i może te trzmieliny na pniu by pasiły bo drzew raczej nie posadzę tak blisko domu...
jej az sie trzęsę...normalnie aaaaaaaaaa wow

tylko jak delikatnie rozsunąć szachownicę....................


Ja widzę, że Ciebie na trzmieliny na pniu strzeliło mniej więcej tak, jak mnie na brzozy
____________________
Marta Krok po kroku w tym natłoku
anna_t 14:01, 30 wrz 2016


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13458
Zana napisał(a)
Aniu, no tak. A obeliski miały być po prawej stronie tarasu w pasie pod oknami o ile pamiętam? A po lewej miałaś zaplanowane trzmieliny na pniu i jak dla mnie to fajnie by to wyglądało: opaska z bukszpanu, róże i te trzmieliny jako wyższy punkt. Elementem wiążącym dla mnie obie strony jest bukszpan sam w sobie (czy też cis, bo też go rozważasz).

tak dzwoniłam wlasnie w sprawie cisa, wysyłają po 20 pazdziernika kopane.

4szt na kwadrat 60x60 by wystarczyły?

obeliski po prawo są 3 między dwoma oknami.
pomysł fajny Anula
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies