Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród z pergolą

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród z pergolą

makadamia 08:53, 30 wrz 2016


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Obawiam się, że o odpuście wspomniała sama Ania

Jeszcze sobie rozrysowałam ten ostatni wariant i ten narożny sześcian wyszedł zaskakująco duży. Ale powinno być ok. Co sądzicie?

Jakaś podejrzana cisza zapadła na wątku. Zwykle oznacza to, że pomysły się nie podobają, tylko forumki są zbyt uprzejme żeby to wyartykułować



a tak nie powinno to wyglądać


____________________
Asia-podmiejski ogrodek
Makusia 09:43, 30 wrz 2016


Dołączył: 24 mar 2016
Posty: 7692
Ja się nie odzywam, bo nie ogarniam
____________________
Marta Krok po kroku w tym natłoku
jazzy 11:23, 30 wrz 2016


Dołączył: 15 sie 2014
Posty: 8646
makadamia napisał(a)
Obawiam się, że o odpuście wspomniała sama Ania
Czytałam ostatnio, więc pamiętam :

anna_t napisał(a)

...
widzisz ja róż dokupiłam bo myslałam że z różanką jest wszystko ok a tutaj dopiero mnie dziewczyny uświadomiły (i dobrze) że busz i odpust tworzę

(str. 817, drugi post od góry )
____________________
"w moim ogrodzie, gdzie czas leniwy..."
anna_t 12:42, 30 wrz 2016


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13458
jazzy napisał(a)
Obecny stan różanki jest nie halo tobie, z tego co zdążyłam się zorientować. Ciągle powtarzasz że masz "wsiurowy" gust. Więc rozumiem, że obecną różankę zaplanowałaś sama, a projekt nowej różanki powierzasz dziewczynom. Czy tak?

tak obecna to moje dzieło, wrzucałam na forum jej plan i nie było sprzeciwów. a teraz róż dokupilam i trzeba je jakoś ulokować i wyszedl temat zimozielonych. są tu na szczęście osoby ktore ładniej komponują np. Ty i wierzę że wkońcu przestanę przerabiać tą różankę
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
anna_t 12:44, 30 wrz 2016


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13458
Iwk4 napisał(a)

Bo padło stwierdzenie, ze rabata będzie płaska.Gracki i LO dadzą wyższe piętro. I róże, jak się rozrosną, też nie będą płaskie. Będzie dobrze.
Aniu, może te szpalery z bukszpanu daj węższe. Wyjdzie taniej.

Ja mam żywopłot bukszpanowy - taki jeden twój pas posadzony z pojedynczych bukszpanów, ale mają już swoje lata, dlatego są już ładnie szerokie.
Myślę o kosztach. Jak dasz na szerokość dwóch sztuk, to powinno wystarczyć. Chyba, że dostaniesz kopane z gruntu, niby kulki czy jakoś tak i posadzisz z tego te ekrany jeden przy drugim ...

A może cisowe dostaniesz? Tylko cis chyba wąski jest?


właśnie bardziej się na cisy szykuję, w następnym tygodniu sprawa się rostrzygnie bo jade w jedno miejsce i wszystko od cen zalezy.

tylko cisy w przeciwieństwie do buksów chyba wolniej rosną??

cisy w obwódce podobno co 30cm się sadzi...
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
anna_t 12:46, 30 wrz 2016


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13458
makadamia napisał(a)
A wystarczyłby jeden, a dobry

wiesz bardziej się do Twojego przychylam
tylko dopracujemy go jeszcze ok?

wczoraj mi pewna osoba będąca dla mnie autorytetem w kwestii ogrodu powiedziala że moja wersja to taki troche ogrod francuski, nie koniecznie pasujacy do reszty mojego ogródka
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
anna_t 13:01, 30 wrz 2016


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13458
makadamia napisał(a)
Przemyślałam

Wersja 1 jest prosta:

W miejsce ciemnozielonych kwadratów można dać albo ostrosłupy z cisów albo kulki(sześciany?) na pniu z trzmieliny. Wsio rawno.

Wersja 2 trudniejsza. Chciałam po prostu pociągnąć te pasy na drugą stronę



ale nie podoba mi się sam lewy górny róg, tam gdzie skarpa łączy się z rabatą podokienną.

No więc może tak:

te zielone kwadraty, to sześciany buksowe, strzyżone dokładnie tak samo jak bloki po prawej - poziomo i na tą samą wysokość. Pomiędzy nimi to samo co po prawej stronie, czyli albo same róże, albo róże ze stipami, szałwiami - czym tam będziesz podsadzała.
Od razu uprzedzam, że technicznie to będzie chyba dość trudne do wykonania, bo nie wiem, jak róże będą sobie radziły na skarpie. Trzeba też dobrze dobrać odmiany, żeby nie wystawały zbyt wysoko nad buksy.


Asia bierzmy już pod uwagę tylko Twoj wariant. nie chce jednak trumienek.jak zauwazyłaś wczoraj na swoim watku trochę mnie poniosło na pinterest i podobają mi się bloki!https://pl.pinterest.com/pin/166422148710141850/

przeszła mi przez myśl jeszcze taka szalona inspirka
https://pl.pinterest.com/pin/166422148710142245/
szachownice zrożanki zrobićale taką w miarę zejścia wdoł rozsuwającą się ale nie potrafiłabym tego raczej dobrze ułozyć

a co do róż to na skarpach rosną okrywowe the fairy,niskie raczej.
a co zobeliskami dwoma na skarpach?moze ta narozna kostka przed obeliskiem? tam mam swany która doprowadza mnie do pasji
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
anna_t 13:03, 30 wrz 2016


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13458
Kasya napisał(a)
jakos zaczelam to widziec oczami wyobrazni i chyba wariant ostatni wg mnie najlepszy

dziękuję Kasiu za opinię Ty widziałaś moją różankę na żywo to latwiej Ci to sobie wyobrazić
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
anna_t 13:06, 30 wrz 2016


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13458
jazzy napisał(a)

Wszystkie są dobre, serio

Mi się wydawało, że Ania była zadowolona ze swojej różanki, ale wystarczyło, że ktoś wspomniał coś o "odpuście" i automatycznie nastąpił proces rewolucji
Dlatego Iwonka wcześniej dobrze, napisała, żeby zaufać bardziej sobie. Bo przecież Ania nie dała nawet szansy swojej różańce. Wiadomo, że rośliny w pierwszym sezonie nie powalają, ale w drugim potrafią już zachwycić.

widzisz jestem idealnym użytkownikiem forum, czerpię garściami!

Marta zauważ że my z Asią wogóle róż nie planujemy tylko zimozielone, szkielet. tu nie chodzi o sezony róż tylko o rabatę poza sezonem róż
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
anna_t 13:09, 30 wrz 2016


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13458
makadamia napisał(a)
Obawiam się, że o odpuście wspomniała sama Ania

Jeszcze sobie rozrysowałam ten ostatni wariant i ten narożny sześcian wyszedł zaskakująco duży. Ale powinno być ok. Co sądzicie?

Jakaś podejrzana cisza zapadła na wątku. Zwykle oznacza to, że pomysły się nie podobają, tylko forumki są zbyt uprzejme żeby to wyartykułować



a tak nie powinno to wyglądać





pamiętajmy Asia ze to sa skarpy...czy to będzie dobrze wygladać gdy kostki będę cieła poziomo a obo bedzie róża ktora rośnie pod kątem skarpy?
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies