Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród z pergolą

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród z pergolą

Makusia 22:47, 30 wrz 2016


Dołączył: 24 mar 2016
Posty: 7692
makadamia napisał(a)
Niezła akcja. Iwonka wrzucila zdjęcie, odwróciła się na chwilę a my już zdazylysmy wymyśleć nowy pomysł, popaść w euforię, rozłożyć go na czynniki pierwsze, odrzucić i się załamać.



UWIELBIAM WAS!!
Dobrze, że nic nie zdążyłam zrozumieć, bo już zdążył się pomysł zdezaktualizować, to teraz nie będę rozumieć nowego
____________________
Marta Krok po kroku w tym natłoku
Iwk4 22:57, 30 wrz 2016


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Luki napisał(a)
Na szybko tylko dla zobrazowania o co mniej więcej mi chodzi.
No i z pasami niskich żywopłotów, szrokość założyłem 40cm.


Ja kupuję TO.

Też pomyślałam, że różaną roszadę będzie trzeba zrobić
Dobrze, że jesień.
____________________
Ogródek Iwony II
Monka 13:28, 01 paź 2016


Dołączył: 11 kwi 2016
Posty: 1466
Makusia napisał(a)


UWIELBIAM WAS!!
Dobrze, że nic nie zdążyłam zrozumieć, bo już zdążył się pomysł zdezaktualizować, to teraz nie będę rozumieć nowego


No MArta podpisuję się obiema ręcyma czekam co nasza Pergolowa wymyśi do przyszłego tygodnia
____________________
Monika ogród i co dalej
makadamia 13:40, 01 paź 2016


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Lukiego pomysł super

Która to już wersja? Ktoś liczy?
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
anna_t 13:50, 01 paź 2016


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13458
Kasya planing na całego! musi być konkret bo wolalabym róż więcej nie przesadzać

Justyna raz jak sobie poradzę z dużą ilością cięcia a dwa jak mi to będzie wychodzić? ha żeby totalna abstrakcja z tego nie wyszła bo jeszcze brzydziej będę mieć :/

Łukasz zajebiste pomysły!
40cm szer to 2 rzędy cisów? tak przyjmować?
1 wersja 150x80 6x4=24cisy ok?
Luki napisał(a)
Na szybko tylko dla zobrazowania o co mniej więcej mi chodzi.

Przy okazji jest to dokładnie w skali i widać jak z pozoru spore bryły 150x80cm na ogromnej skarpie wcale nie są takie wielkie


No i z pasami niskich żywopłotów, szrokość założyłem 40cm.


byłabym Ci bardzo wdzieczna za pokazanie tych sadzonek u Ciebie przyrost 20cm to było extra!

Asia my chyba obie po jednych pieniądzach hiihihih ja tez jak w cos się wkręce to na całego i całą sobą

Marta nie będzie tak źle ostatnie pomysły Łukasza myslę mozna tak wpasować w różankę żeby nie przesadzać podobają ci się jego wersje?ktorą byś wybrała?

Agata tylko ja chyba wolałabym je teraz zamówić, żeby na wiosne już sobie czas na inne prace zostawić

Makusia to Ty masz jak mój M, jak mu opowiadam nad czym rozmyślam to juz w połowie nic nie kuma, nie rozumie pojęć i pyta wkońcu wkurzany; dobra, gdzie kopać?!

Iwona no właśnie w tej wersji ktora bardziej Ci sie podoba jest przesadzanie. bo ten środkowy blok na rabacie chyba by wypadł na mojej Princess Aleksandra of Kent...

Monika Pergolowa nic nie wymyśli tylko kolejne pytania bedzie stawiać widzisz co wychodzi jak sama cos wymyślam?? wioska, misz-masz, wstyd ale pocieszam się ze tylko ta jedna rabata jest moją piętą Achillesową nigdy więcej wielkich rabat!
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
Luki 15:18, 01 paź 2016


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 8909
W pierwszej wersji lepiej posadzić 3x7 czyli po 21 sadzonek w końcu nie sadzisz tego na jeden rok tylko przynajmniej na kilkanaście lat, a zwykłe cisy wbrew pozorom jak się dobrze ukorzenią to rosną dość szybko.

W drugiej wersji w jednym rzędzie, ale gęście na 10 sadzonek dolicz sobie jedną i powinno być ok, a zresztą z tego źródła sadzonki są różnej gęśtości, więc raz posadzisz gęściej raz rzadziej. Tutaj tak samo musisz założyć, że tą 40cm szerokość osiągniesz po kilku latach, ale jak już ją osiągniesz ciąć będzie trzeba mocno

No i na efekt z sadzonek Cisów musisz poczekać 2-3 sezony, ale za to później efekt takich brył z cisa będzie świetny.
Chociaż jak po cisy pojedziesz osobiście i pozwolą wybrać Ci samej to bierz same gęste. ZObaczysz o co mi chodzi jak wieczorem wkleję zdjęcia moich
____________________
Ogrodowa przygoda Łukasza II, cz.I, Biało różowy, Wizytówka Łukasz
anna_t 15:29, 01 paź 2016


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13458
Łukasz tylko tam u nich cis baccata a Toszka mi piszę że na takie niskie kostki to lepiej repens dać :/ oni chyba takich nie mają..
a powiedz te kostki czy bloki powinny być różnej wysokosci czy rowne? (oczywiście same sadzonki rózne bo skarpa)
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
Iwk4 16:37, 01 paź 2016


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
anna_t napisał(a)
... nigdy więcej wielkich rabat!

Aniu, przypominam, że przód jeszcze został. Tam jeszcze większe poletko.
____________________
Ogródek Iwony II
jazzy 17:19, 01 paź 2016


Dołączył: 15 sie 2014
Posty: 8646
anna_t napisał(a)


Marta nie będzie tak źle ostatnie pomysły Łukasza myslę mozna tak wpasować w różankę żeby nie przesadzać podobają ci się jego wersje?ktorą byś wybrała?
Wybrałabym wersję "paskową", bo raz, że wizualnie bardziej mi się podoba, jak patrzę na nią oczyma wyobraźni, a dwa, że łatwiej i szybciej będzie ci szło cięcie. Nie wiem jak chciałabyś wtedy ulokować róże, ale myślę że fajnie byłoby je ustawić odcieniami.
____________________
"w moim ogrodzie, gdzie czas leniwy..."
anna_t 17:30, 01 paź 2016


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13458
Iwk4 napisał(a)

Aniu, przypominam, że przód jeszcze został. Tam jeszcze większe poletko.

tam tez jest kosmos, większośc juz obsadziłam ale kiedy to nabierze masy :/ jeszcze M musi mi trochę darni zdjąćbo już nie mam gdzie rozchodnikow z różanki przesadzić

o i widzisz przypomniałaś mi pod kostrzewy i rozchodniki przekopywać ziemię z obornikiem?
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies