Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Blyxa i elipsa

Pokaż wątki Pokaż posty

Blyxa i elipsa

Toszka 09:20, 13 maj 2016


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
dodam tylko, na pocieszenie, że też mam ten problem i jestem własnie na etapie usuwania wszystkich tulipanów - najwyższy czas było podjąć męską decyzję, bo na pstrokatość przymykałam oko dwa lata. Tak więc systematycznie usuwam i wyrzucam do śmieci póki je widać.


Potem ziemię odkażę preparatem jodowym (herbicydy, Mazan zapodał przepis - tani i skuteczny) i będą zakupy
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
malkul 09:52, 13 maj 2016


Dołączył: 07 wrz 2011
Posty: 21702
Toszka napisał(a)
dodam tylko, na pocieszenie, że też mam ten problem i jestem własnie na etapie usuwania wszystkich tulipanów - najwyższy czas było podjąć męską decyzję, bo na pstrokatość przymykałam oko dwa lata. Tak więc systematycznie usuwam i wyrzucam do śmieci póki je widać.


Potem ziemię odkażę preparatem jodowym (herbicydy, Mazan zapodał przepis - tani i skuteczny) i będą zakupy


zakupy- strach sie bać
ja w tym orku nie kupuję cebulowych bynajmniej taki mam plan


____________________
Gosia - Ogród tworzę nowoczesny***Wizytówka - Ogród nowoczesny kokoszki
malkul 10:47, 13 maj 2016


Dołączył: 07 wrz 2011
Posty: 21702
http://lynotttours.com/b-gardens.htm tak mi sie skojarzyło
____________________
Gosia - Ogród tworzę nowoczesny***Wizytówka - Ogród nowoczesny kokoszki
Milka 16:09, 13 maj 2016


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Ziołownik świetny, taras bardzo mi sie podoba
Tulipany dosadzaj, prawda że cieszą
Ale rodkowi musisz albo wody więcej dać, albo nawóz po kwitnieniu, bo coś marnie z liśćami, żal byłoby stracić.
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
agnieszka_m 16:11, 13 maj 2016


Dołączył: 17 lip 2014
Posty: 6017
super taras wyszedł
i tulipanki piękne
____________________
Mój mały ogródeczek :).
blyxa 21:53, 13 maj 2016


Dołączył: 09 lis 2011
Posty: 1096
Dzięki Toszka - wiedziałam, że coś jest na rzeczy, ale nie wiedziałam, ze to takie paskudztwo.

Toszka napisał(a)
dodam tylko, na pocieszenie, że też mam ten problem i jestem własnie na etapie usuwania wszystkich tulipanów - najwyższy czas było podjąć męską decyzję, bo na pstrokatość przymykałam oko dwa lata.

A wiesz, że mnie pocieszyłaś? Nie samą eksterminacją bo to okropne i nikomu nie życzę, ale tym, ze dojrzewałaś do tego dwa lata.
Wyrzuciłam te chore tulipany, ale resztę zostawię. No nie dam rady psychicznie ich wyrzucić w tym sezonie. Musze sama naocznie zobaczyć, że ten badziew się szerzy. Ale ogromnie, ogromnie Ci dziękuję za zwrócenie uwagi - nie dosadzę tam żadnych nowych (a plany były dość duże). A, że tą rabatę będę i tak przerabiać, to przynajmniej nie będę się stresować cebulkami tulipanów, jeśli jakieś przy okazji polegną.
Jeszcze raz dzięki za wizytę i cenne rady
____________________
moje włości w wiecznym remoncie; zapraszam do ogródu mamy - ogród kwieciem malowany ;)
blyxa 22:10, 13 maj 2016


Dołączył: 09 lis 2011
Posty: 1096
nawigatorka napisał(a)
A rh cos neka po lisciach widze.


rh miał słabszy sezon dwa lata temu (w sumie nie pamiętam nawet dlaczego) no i niestety wciąż jeszcze widać. Zeszłoroczne liście są zdrowe. Mam nadzieję, ze te paskudne na jesień opadną i już nie będzie obciachu z wklejaniem zdjęć na forum

nawigatorka napisał(a)
Taras niebanalny.nie w moim stylu to fakt ale elegancki to tez fakt


Wiem, że nie Twój klimat Ani to białe ani kanciaste

Z drugiej strony ogród musi pasować do bryły domu, która akurat u nas jest zupełnie zwyczajna (zero postmodernizmu czy konstruktywizmu).
____________________
moje włości w wiecznym remoncie; zapraszam do ogródu mamy - ogród kwieciem malowany ;)
Magda70 22:14, 13 maj 2016


Dołączył: 05 lip 2012
Posty: 20087
blyxa napisał(a)
Pozdrawiam wszystkie zbłąkane dusze w moim wątku - życie jak zawsze zweryfikowało mi plany i chore dziecko uziemiło w domu.A już wydawało się przez chwilę, ze zaczynam mieć czas na czytanie forum

Więc dziś tylko szybka aktualizacja pamiętnika

Finalna wersja tarasu




taras obłedny...świetny!
____________________
Niby nowoczesny -- Carpinus ogród nad jeziorem -- Wizytówka - Appeltern - Bressingham --
blyxa 22:17, 13 maj 2016


Dołączył: 09 lis 2011
Posty: 1096
oliwka napisał(a)
ten klonik z boku slicznie się czerwieni. Ja tam cieszyłabym się ze wszystkich tulipanów, taras bardzo ładnie wyszedł, a domek pomalowałabym na biało. Widziałam taki w necie


Biały domek na wizualizacjach nie wyglądał fajnie. Dom ma żółtą elewację - więc biała domku dla dzieci tuż obok wyglądała jak kopiuj-wklej w fotoszopie

Zresztą ja wiem, że ciężki domek dla dzieci nie jest najbardziej szałowym wykończeniem tarasu. Mam nadzieję, że jak obrośnie powojnikiem (liczę na tak polecanego na forum Rubensa) będzie wyglądał dużo fajniej. A jeśli nie będzie się kombinować jak go zasłonić

A klonik to orange dream - imho najpiękniejszy z klonów. Chyba gdzieś jeszcze go dosadzę
____________________
moje włości w wiecznym remoncie; zapraszam do ogródu mamy - ogród kwieciem malowany ;)
blyxa 22:22, 13 maj 2016


Dołączył: 09 lis 2011
Posty: 1096
malkul napisał(a)

zakupy- strach sie bać
ja w tym orku nie kupuję cebulowych bynajmniej taki mam plan

Ciężko mi uwierzyć.
Inna sprawa, ze człowiek nawet jak nie planuje nic kupować, to wejdzie na forum, wątki poczyta, nakręci się i pomyka do ogrodniczego z listą niesamowicie pilnych zakupów
____________________
moje włości w wiecznym remoncie; zapraszam do ogródu mamy - ogród kwieciem malowany ;)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies