Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogródek Iwony II

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogródek Iwony II

Iwk4 01:25, 28 lip 2016


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
olga80 napisał(a)
ooo jak super Wam to wyszło już widzę jak pięknie róże będą szalały na tej pergoli Pracowite z Was mróweczki.


Tereniu, tam rosną:
Laguna,
Louise Odier (wreszcie pokazała kwiaty )
Quin of Burbons
NN bordowa (Zbyszek przywiózł sadzonkę z pracy, tam kwitnie cały sezon i cudnie pachnie)
i dojdzie jesienią New Dawn z obelisku, bo jest dla niej za mały już
____________________
Ogródek Iwony II
Iwk4 01:27, 28 lip 2016


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Anda napisał(a)
Super pergola, bardzo mi sie podoba

Noooo, mam ochotę na więcej. Fajnie podwyższyła ogrodzenie od strony sąsiada. Jak pociągniemy dalej, to zanim urosną moje nierówne tuje, zasłoni nam widok na blaszak i budynki gospodarcze sąsiada.
____________________
Ogródek Iwony II
Iwk4 01:40, 28 lip 2016


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
olga80 napisał(a)


Z fachowcami teraz problem i to duży terminy odległe.Moja kuchnia miała być dopiero w przyszłym roku w styczniu a zamawiałam w kwietniu tylko przypadek spowodował,że będę miała w listopadzie.Mój M prowadzi firmę remontową i uwierz mi u nas wszystko jest robione na końcu bo zawsze coś jest ważniejsze.

Szewc bez butów chodzi
Mirelka pisze to samo

Dziś zameldował się nasz pan murarz. To taka złota rączka, wykonuje u nas wszelkie prace od momentu, jak się wprowadziliśmy. Wzięłam go raz i nie odpuszczam. Wszystko potrafi, doradzi, teraz będzie robił pokój Karola. W piątek wylewka. Pawełek dziś miał za zadanie rozłożyć styropian. Spisał się dzielnie

Pan nam podpowiedział, jak zniwelować wodę spływającą z rynny, bo zalewa róg przy domu. Tam jest kostka (dojście do domu) i przez to, ze nie spływa woda, w rogu robi się grzyb na ścianie. Problem niebawem nam rozwiąże. Przekopią się z rurą na trawnik, tam wkopana będzie beczka pod trawą i rura doprowadzająca wodę z rynny


Czytałam, że u Ciebie wczoraj padało u nas ani kropli a przydałaby się bo woda w zbiorniku już się kończy.

Wczoraj padało troszkę, ale dziś już lało mocno
Godzinę po tym, jak podlaliśmy ogród
____________________
Ogródek Iwony II
Iwk4 01:47, 28 lip 2016


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
LyraBea napisał(a)
Piękne to uczucie cieszyć się zbiorami własnoręcznie wyhodowanymi. Ja na okrągło jem fasolkę. Raz żółtą, raz zieloną i jeszcze innego razu taką płaską. Pycha! Muszę zacząć przerabiać cukinie, bo piękne, ale za szybko rosną. Zrywam, żeby nie przerosły i do lodówki. I kto to teraz będzie jadł! Czekam na pierwsze pomidorki. Jeszcze zielone, ale ładnie się mają. Jeśli nic z pogoda się nie zadzieje, to potem nie nadążę zrywać.
U mnie już susza znowu. Podlewam codziennie. Raz jedna część, raz drugą. Dzisiaj pora na tuje wzdłuż płotu przy ulicy. Gdybym miała jednego dnia podlać wszystko , to zabrakłoby mi doby.
Czekam na pergolę

Fasolki ci zazdroszczę. My oberwaliśmy na niedzielę i teraz czekamy, aż następna urośnie. Dziś chciałam urwać, ale jeszcze była małą. Za to marchewkę dziś miałam swoją do zupy Por i seler i pietruszkę mam non-stop
Cukinii nie siałam. Jakoś nie lubię jej jeść. Może gdyby ze mnie był lepszy kucharz ...
Ja podlewam Beatko na dwa węże. Jak jestem sama, to z jednej strony stawiam spryskiwacz, z drugiej podlewam z węża, a czasami po łebkach
W tym roku deszcze i tak pomagają w ogrodzie. Rok temu były straszne susze, trawa nie dawała rady ...
Teraz jest zielona i cieszy.
Marzy mi się nawadnianie kropelkowe na rabatach, wtedy tylko by trawnika pilnowała. Na razie to w sferze marzeń
____________________
Ogródek Iwony II
Iwk4 02:01, 28 lip 2016


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Luki napisał(a)
Nadrobiłem zaległości i jestem zachwycony szerszymi kadrami, na prawdę Iwonko coraz piękniej to wygląda jak rośliny się rozrastają. Czekam u siebie na drugie kwitnienie MW bo pierwsze strasznie mnie zawiodło w tym roku, w ogóle wszystkie róże mnie okropnie zawiodły przy pierwszym tłoczeniu.

No to się musiałeś cofnąć na te szersze kadry. Sama się cofnęłam zobaczyć, gdzie je wstawiałam. Tak wątek poleciał, a mi się wydaje, ze w miejscu stoi

MW u mnie ładna, mimo, ze sadzona wiosna z gołym korzeniem, kwitnie po raz drugi. Nie mogę tego powiedzieć o innych różach. Natomiast sporo osób narzeka na nie, na zdrowotność i kwitnięcie. To chyba od podkładki zależy.
Ja swoją zamawiałam we Floribundzie. I jakoś te róże stamtąd są silniejsze. Zamawiałam jeszcze w innej szkółce, i tak juz nie mogę pochwalić kondycji krzaczków. Ale każda róża może rosnąć inaczej. Nawet ta sama odmiana rosnąca obok siebie w tym samym ogrodzie zachowuje się inaczej.
Mam nadzieje,ze twoja MW jeszcze cię zadowoli. Pachnie bardzo ładnie
____________________
Ogródek Iwony II
Iwk4 02:03, 28 lip 2016


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
anabuko1 napisał(a)
Cuudna ta twoja Moonstead Wood.
Hmm i floksy tez ciekawie wyglądają z różami .

No właśnie te floksy odkryłam, ze fajnie zapełniają puste miejsca pomiędzy różami
____________________
Ogródek Iwony II
Iwk4 02:11, 28 lip 2016


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Ufff, odpisałam wszystkim.
Zrobiłam sobie nocną przerwę, bo zasnęłam za szybko. Potem się wybudziłam Za chwile idę spać, wiec na dobranoc kilka fotek
Lubię ten moment, gdy hortensje zaczynają kwitnąć.

Z jeżówkami tymi wysokimi, to fajny duet:



Dobranoc. Miłych snów
____________________
Ogródek Iwony II
anabuko1 06:56, 28 lip 2016


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23563
Jeżówkowe portreciki piękne
I ja bardzo lubię tą porę roku kwitnących , zmieniających się hortensji.
Dobrze,że one długo kwitną
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
Nallar 07:40, 28 lip 2016


Dołączył: 09 mar 2014
Posty: 10542
Iwk4 napisał(a)
Zanim poodpisuję, mam pytanie: Ile kosztuje metr sześcienny desek sosnowych?

Albo przy wycenie się pomylili, albo ceny z kosmosu

Iwonko tu masz tu masz cennik tartaku gdzie my kupujemy drewno, możesz porównać sobie ceny. (fotka usunięta).
Pergola wyszła super, znasz nazwę tego kleju którym przyklejaliście słupki?
____________________
Pozdrawiam. Ogródek Ewy
Iwk4 10:29, 28 lip 2016


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Ewuniu, bardzo dziękuję.
Dziś zadzwoniłam jeszcze raz. Dogadaliśmy się. Zbyszek wczoraj mówił, że chce deski na podbitkę. Okazało się, że gotowe deski strugane z falsem kosztują 3 razy więcej. Zamówiliśmy dziś 4-metrowe i sami obrobimy.
Będą na wtorek

Klej jest taki:


Ale wczoraj wpisałam sobie w google: klej montażowy i pokazało mi sporo innych podobnych.
____________________
Ogródek Iwony II
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies