Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogródek Iwony II

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogródek Iwony II

LyraBea 10:52, 28 lip 2016


Dołączył: 28 cze 2015
Posty: 1240
Iwk4 napisał(a)

Fasolki ci zazdroszczę. My oberwaliśmy na niedzielę i teraz czekamy, aż następna urośnie. Dziś chciałam urwać, ale jeszcze była małą. Za to marchewkę dziś miałam swoją do zupy Por i seler i pietruszkę mam non-stop
Cukinii nie siałam. Jakoś nie lubię jej jeść. Może gdyby ze mnie był lepszy kucharz ...
Ja podlewam Beatko na dwa węże. Jak jestem sama, to z jednej strony stawiam spryskiwacz, z drugiej podlewam z węża, a czasami po łebkach
W tym roku deszcze i tak pomagają w ogrodzie. Rok temu były straszne susze, trawa nie dawała rady ...
Teraz jest zielona i cieszy.
Marzy mi się nawadnianie kropelkowe na rabatach, wtedy tylko by trawnika pilnowała. Na razie to w sferze marzeń

A u mnie z fasolką to już klęska urodzaju Spróbuję pozamykać jej trochę w słoiki tak jak radził mąż bacowej czyli tylko ciut zblanszowanej z dodatkiem soli, cytryny i chyba cukru (muszę doczytać gdzieś w necie, bo szkoda żeby mi się zmarnowała). A cukinie uwielbiam, ale jako dodatek do potraw. Sama w sobie jest mdła i bez wyrazu. Czekam na pomidory, dodam cebuli i będę własnej roboty sosy do bolognese przygotowywać właśnie na bazie cukinii. Teraz, gdy młoda uwielbiam zapiekaną z mięsem mielonym pod pierzynką z sera i w formie dania jednogarnkowego typu leczo. No i z utartej placki smażone (tak jak ziemniaczane) mogłabym jeść na okrągło z czosnkowym sosem z twarożku i jogurtu. Dzisiaj na obiad albo pieczona albo placuszki
Ja też podlewam Iwka na dwa szlauchy a chciałabym na 4 bo sprzęt mam, tylko ciśnienie paskudne. Na początku powinnam mieć 3/4 cala węże, potem te 1/2 (tak mi wytłumaczyli mądrzejsi) i wtedy może dałoby jakoś radę a tak przy dwóch też słabo mi idzie. Co do linii kroplujących. Rozłożyłam sobie sama 3 sekcje linii dropujących. W bardzo przyzwoitej cenie kupiłam na A. W L kupiłam zegar sterujący i gdy kończę podlewanie trawników a wiem, że susza będzie, to przed zejściem z ogródka podłączam zwolnione szlauchy do tych linii i gdy rano wstaję, tuje i rabatę z kulkami bukszpanowymi mam pięknie podlaną. Też mi zautomatyzowanie hahahaha. Godne blondynki, ale zawsze coś.
I na koniec mojego elaboratu. Pergola wyszła świetna! Aż się prosi, żeby pociągnąć po całości i przykryć wątpliwej urody betonowy płot. Chociaż betony w modzie. Mam u siebie w domu ścianę betonu
W nocy u mnie zdrowo popadało. Jupi, ogród a przede wszystkim trawnik podlany!
____________________
Beata
Sebek 10:57, 28 lip 2016


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Tez nie mogłaś spać w nocy? O drugiej zostało nas czterech na placu boju - w sensie na forum
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
LyraBea 11:12, 28 lip 2016


Dołączył: 28 cze 2015
Posty: 1240
Sebek napisał(a)
Tez nie mogłaś spać w nocy? O drugiej zostało nas czterech na placu boju - w sensie na forum
Ja też często późno w nocy buszuję po Ogrodowisku, ale nie śmiem pisać, bo zauważyłam, że aktywność po północy zanika i wszyscy cichutko siedzą, albo już smacznie śpią
____________________
Beata
Nallar 11:18, 28 lip 2016


Dołączył: 09 mar 2014
Posty: 10542
Iwk4 napisał(a)
Ewuniu, bardzo dziękuję.


Dzięki za zdjęcie kleju, swoje zdjęcie już zabieram.
____________________
Pozdrawiam. Ogródek Ewy
Makao_J 18:08, 28 lip 2016


Dołączył: 06 cze 2015
Posty: 12810
Iwk4 napisał(a)

Zbyszek się już dziś pytał, czy będę zaraz podwiązywać róże. I nie jestem pewna. Po chciałabym w ten sposób je prowadzić:

Ale takie podwiązywanie to się robi chyba dopiero wiosną. Czy się mylę?
Trochę mnie kusi te dłuższe gałązki podwiązać .

Trawą wysypuję ijestem z tego bardzo zadowolona. Bardzo miłą ściółka, i dobrze się po tym chodzi, jak muszę dojść do roślin.
Teraz Zbyszek sie przyzwyczaił, ze jak kosi trawnik, to mnie wola, bym trawę gdzieś podsypała. Część rabat mam wysypane korą, z przodu domu zwłaszcza,ale się niedobrze pieli. W trawie chyba tyle zielska nie ma, a jak pielę, nie przejmuję się, że wymieszam trawę z ziemią. trawa lekko podnosi ph , więc różom i bylinom to pasuje.

Danusia w artykule napisała:

http://www.ogrodowisko.pl/artykuly/379-sciolkowanie-w-ogrodzie

Nie wiedziałam że są jakieś ograniczenia kiedy można a kiedy nie podwiązywać róża pnące. Myślałam że jak jest co podwiązać to to się robi

Więc tu Ci nie pomogę.

Muszę eMa namówić na podsypywanie roślin tą ściętą trawą
____________________
Ania Anna i Ogród ... i ciągłe poszukiwania własnego idealnego raju:)
Makao_J 18:11, 28 lip 2016


Dołączył: 06 cze 2015
Posty: 12810
Iwk4 napisał(a)

Lubię ten moment, gdy hortensje zaczynają kwitnąć.

Z jeżówkami tymi wysokimi, to fajny duet:



To połączenie to zupełnie jakbym widziała swoją rabatę. Też mam hortkę i jeżówki różowe. Uwielbiam to połączenie tylko że u mnie jeszcze małe są bo przesadzane i rozsadzane
____________________
Ania Anna i Ogród ... i ciągłe poszukiwania własnego idealnego raju:)
Donia72 21:50, 28 lip 2016


Dołączył: 07 maj 2013
Posty: 6728
Jeżówki cudne masz
____________________
Dorota. Zakątek z fioletową ławeczką
Ewa777 23:18, 28 lip 2016


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18430
Brawa dla Was - pergola do róż piękna Poprowadź dalej. Róże przypnij tak jak narysowałaś. Będzie dobrze.
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
Margo 14:11, 29 lip 2016


Dołączył: 28 mar 2014
Posty: 1337
Pergola świetna, marzy mi sie taka od kilku lat, ale jak mi fachowcy wycenili to odpuściłam. A mój M. nie jest chętny do takich prac, no i sprzetu brak.

Pisałas o MW, ze jesteś zadowolona. Moje tez kupowane w F, jedna golas wiosenny, druga jesienny. Na razie mnie nie zachwyciły, tzn są ładne, ale inne moje golasy zbudowały ładniejsze krzaczki i kwitną obficie, zwłaszcza Cream Abbudance i Baronesse szaleją i zaskoczyły mnie obfitoscia kwitnienia. A MW u mnie wogóle nie pachnie . No ale wiem, że pierwszy rok to tak może być, więc cierpliwie poczekam

Od nastepnej soboty najprawdopodobniej będę tydzień czasu na urlopie za Kościerzyną całkiem niedaleko Ciebie
____________________
Gosia
Iwk4 17:23, 29 lip 2016


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Gosia, koniecznie daj znać i wpadnij na kawkę.
____________________
Ogródek Iwony II
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies