Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Przerwa na kawę...

Pokaż wątki Pokaż posty

Przerwa na kawę...

inka74 07:44, 02 maj 2017


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15017
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 07:54, 02 maj 2017


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15017


Z góry lepiej widać, jak marna jest trawa (( ale to nie na ten rok akcja.

Jak patrzę z okien na te nowe rabaty (ta z jasną kulką po lewo od ławki i po prawo przed trzema ciętymi jałowcami blue arrow, to zastanawiam się czy przypadkiem nie wysypać ich kamieniem. Nawiązywałyby do placyków pod ławką i w rogu. Tam dużo roślin nie ma. Byłoby to wykonalne....hm...
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 08:08, 02 maj 2017


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15017
anna_t napisał(a)

wow! pięknie Ci wyszło


Aniu bardzo bym chciała, aby przeżyły. Żal mi ich było, dobrze, że zanim wyrzucił - zapytał się czy nie chcę przypadkiem. On wie, że ja z lekka na tematy roślinne zwariowana jestem. Nawet jeżeli nie wszystkie u mnie znajdą miejsca to trafią w dobre ręce. U teścia jeszcze jest takich buksów w sumie ze 20 sztuk wszystkie na lizaki bo dół łysawy a górą miotełka.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Rosa 08:09, 02 maj 2017


Dołączył: 30 gru 2016
Posty: 1341
zasil trawnik i dobrze podlej . U mnie po 3 dniach już się zazielenił i wygląda lepiej.
Jednak rośliny ładnie wyglądają w kamieniach. Piękna wiosna u Ciebie.
Kawę wypiłam, koniec przerwy .
inka74 08:15, 02 maj 2017


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15017
frezja napisał(a)
Tulipany "robią" całą robotę pięknie z nimi.

Piękne są to prawda. Z przerażeniem odkryłam, że dużo czerwonych mam i nie wiem skąd. Tylu nie kupowałam a tu co i rusz czerwone. Ostatnio czytałam, że tulipany giną nie tylko dlatego, że gniją czy nornice je zjadają ale dlatego, że cebule co roku uciekają głębiej w ziemię i potem już nie dają rady wyjść. Ciekawe na ile to prawda.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
tulucy 08:27, 02 maj 2017


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12895
Pięknie psze Pani

U mnie jakieś żółte papuzie się objawiły - nie mam pojęcia skąd, jest ich kilka, być może​, że to jakieś odkopane z czeluści cebule, które od paru lat nie kwitły. Są w truskawkach, więc na pewno​ były do identyfikacji. Tam tylko takie niepodpisane sadziłam, wykopane z ogrodu
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
frezja 09:03, 02 maj 2017


Dołączył: 01 kwi 2014
Posty: 11313
inka74 napisał(a)

Piękne są to prawda. Z przerażeniem odkryłam, że dużo czerwonych mam i nie wiem skąd. Tylu nie kupowałam a tu co i rusz czerwone. Ostatnio czytałam, że tulipany giną nie tylko dlatego, że gniją czy nornice je zjadają ale dlatego, że cebule co roku uciekają głębiej w ziemię i potem już nie dają rady wyjść. Ciekawe na ile to prawda.


Bliska jestem prawdzie numer 2. Ja już moje Exotic ponownie wykopałam, ale tylko dlatego, ze zmieniam im miejscówkę..już taką na stałe; dość przeprowadzek
____________________
Ewa - Ogrodowy song
inka74 09:23, 02 maj 2017


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15017
Rosa napisał(a)
zasil trawnik i dobrze podlej . U mnie po 3 dniach już się zazielenił i wygląda lepiej.
Jednak rośliny ładnie wyglądają w kamieniach. Piękna wiosna u Ciebie.
Kawę wypiłam, koniec przerwy .

Wiosna dziękuje za pochwały )) ja teraz kawkuję

Ewcia ten trawnik do wymiany jest niestety. Te jasne plamy to skupiska perzu po prostu. Łącznie z mniszkiem od sąsiada opanował trawnik. Trzeba by było zerwać cały trawnik, odperzyć i położyć nowy - siany lub z rolki. Jest w planach ale na razie przegrywa z innymi ważniejszymi potrzebami jak np. naprawa drogi dojazdowej po kanalizacji. Wszystko po kolei niestety. Koszty i czas tu kluczowe są.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 09:26, 02 maj 2017


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15017
frezja napisał(a)


Bliska jestem prawdzie numer 2. Ja już moje Exotic ponownie wykopałam, ale tylko dlatego, ze zmieniam im miejscówkę..już taką na stałe; dość przeprowadzek


Ja w tym roku część cebul zostawię a część wykopię. Za rok zobaczymy wynik eksperymentu
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 09:28, 02 maj 2017


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15017
Łucja - tulipany w truskawkach? Się uśmiałam. Dwa w jednym. Tu popatrzysz a tam skubniesz coś do jedzenia.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies