Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Jak Ogrodnik Gordon swój ogród zakładał

Pokaż wątki Pokaż posty

Jak Ogrodnik Gordon swój ogród zakładał

Magleska 23:12, 08 lip 2017


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18737
czekam na ciąg dalszy fajnie się czyta
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Ogrodnik_Gordon 09:51, 09 lip 2017


Dołączył: 23 cze 2017
Posty: 91
Wczoraj znowu poszłam na całość: posadziłam, poprzesadzałam, "przerobiłam" rabatę przy kranie. Wieczorem stukanie palcami po klawiaturze przerastało moje możliwości ruchu.

Rabata przy kranie - pierwsza jaką zrobiłam po przeprowadzce: cis David i 6X trzmielina.

kwiecień 2015:



Wczoraj (już po przesadzeniu dwóch trzmielin - poszły w środę na rabatę przed domem):



I stan na moment gdy po całym dniu przyjemnej pracy wiesz, że dzisiaj już więcej nie dasz rady:



Funkia Love Pat (tam za cisem po lewej) wcześniej rosła biedulka w pełnym słońcu. Liście ma popalone i nie wygląda ciekawie. Wiem, że teraz nie jest czas na przesadzania ale i tak by nie przeżyła na "patelni" za domem . Tutaj ma większe szanse.

Dzisiaj przybywa mój niezawodny pomocnik czyli mój Tata. Posadzimy tę hortensję, a wiosną chyba przed tą "funkią rekonwalescentką" posadzę jeszcze jedną funkię...no chyba, że będzie za ciasno? Doradźcie proszę

Z boku ta rabata wygląda teraz tak:



A było tak:



A całość sytuacji na prawej ścianie domu wygląda tak (gdzie jest kot?) (trzmielina między różami też została przesadzona z tego gąszczu trzmielin z "okolicy" kranu):



Chyba jest lepiej, co?
____________________
Aneta Jak Ogrodnik Gordon swój ogród zakłada
Ogrodnik_Gordon 11:14, 09 lip 2017


Dołączył: 23 cze 2017
Posty: 91
Róża posadzona 3 tygodnie temu

Kiedyś był w tym miejscu świerk Conica, ale niestety przegrał nierówną walkę z siusiami kotów (aaaaaaaaaaa!!!!!) i pojechał na rekonwalescencję do ogrodu moich Rodziców. Jego miejsce zajęła róża. Posadzona 3 tygodnie temu teraz fajnie kwitnie. Mam nadzieję, że w przyszłym roku "się" zagęści i będzie piękna.

Świeżo posadzona:



Dzisiaj:

____________________
Aneta Jak Ogrodnik Gordon swój ogród zakłada
Ogrodnik_Gordon 23:11, 09 lip 2017


Dołączył: 23 cze 2017
Posty: 91
ODCINEK 29

Kwiecień 2016r.

Białych kostek ciąg dalszy

Z białych kostek trapezowych, które kupiłam żeby zrobić z nich bord wzdłuż tujek, ubyła pewnie jakaś 1/4...ale jeszcze by wystarczyło na te tujki...tylko, że tak patrze...i se myśle...że jak już z boku zrobiłam tymi trapezikami to z przodu też by wypadało...

Jak pomyślałam tak zrobiłam:





Tuja Whipcord też dostała swoje kółko



c.d.n.
____________________
Aneta Jak Ogrodnik Gordon swój ogród zakłada
Ogrodnik_Gordon 23:33, 09 lip 2017


Dołączył: 23 cze 2017
Posty: 91
ODCINEK 30

Kwiecień 2016r

Bukszpaniki wzdłuż garażu

To jest jedyny zacieniony zakątek w ogrodzie...przynajmniej na razie jak drzewa są jeszcze małe. Wąski pasek pod ścianę. Cóż było robić. Padło na bukszpaniki.

Najpierw nawiozłam trochę ziemi bo żwir, żwir i jeszcze raz żwir.



Jeny jak wtedy było zimno....brrrrrrrrrr....nie mogło się zdecydować czy będzie padać czy nie...i tak cały dzień...ale zasadziłam te bukszpaniki, bo taki był plan



c.d.n.
____________________
Aneta Jak Ogrodnik Gordon swój ogród zakłada
Ogrodnik_Gordon 00:03, 10 lip 2017


Dołączył: 23 cze 2017
Posty: 91
ODCINEK 31

Kwiecień 2016r.

Uratuję tego jałowca...

Co to był za pomysł żeby jałowca płożącego posadzić w trawie to ja nie mam pojęcia. Za każdym razem jak trawa była koszona to temu biedaczkowi coś ucięło

Taki był sponiewierany, że....tak na niego patrze i tak se myśle, że przecież on tak dłużej nie da rady, że coś trzeba zrobić żeby go uratować. W efekcie tej zadumy na losem ranionego bezlitosnymi nożami kosiarki jałowca powstała półokrągła rabata pt. "Ratujmy co się da"

Najpierw NOŻYKIEM wycięłam darń!!!! Myślałam, że mi ręce odpadną!!! Na pamiątkę cała dłoń w odciskach...ale BYŁAM ZADOWOLONA

Bohatera tego odcinka zaznaczyłam na zdjęciu czarną elipsą



Rabata w fazie tworzenia:



I efekt końcowy:





Na rabacie oprócz ratowanego jałowca zamieszkały: bożykwiat, kostrzewa (miała być niebieska, a urosła zielona ), funkia (miała być taka z bardziej owalnymi liśćmi a jest z takimi podłużnymi W przyszłym roku chcę ją podzielić - czy ona się wtedy zagęści?), żurawka Peach Flambe, sosenka szczepiona na pniu (odmiana bliżej mi nie znana) i bodziszek Baby Blue.

Chcę jeszcze sporo napisać o tej rabacie bo wiele się na niej zmieniło, a ja nadal nie jestem z niej zadowolona. Poproszę o rady co z nią zrobić, co przesadzić a co dosadzić, żeby te nasadzenia nabrały kształtu i ładu bo na razie jakoś mi się to nie widzi...ale to już jutro bo zrobiła się północ, a budzik zadzwoni o 6.00

c.d.n.
____________________
Aneta Jak Ogrodnik Gordon swój ogród zakłada
sylwia_slomc... 00:17, 10 lip 2017


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82129
Coraz ciekawiej się robi, czekam na dalsze odcinki
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Ogrodnik_Gordon 09:02, 10 lip 2017


Dołączył: 23 cze 2017
Posty: 91
sylwia_slomczewska napisał(a)
Coraz ciekawiej się robi, czekam na dalsze odcinki




Cały czas sadzę i zakładam ten mój ogródek Co już sobie pomyślę: "O! Tutaj zrobione, już nic nie będę tutaj ruszać, niech tylko wszystko porośnie i będzie OK."...za jakiś czas TAK SE PATRZE...i okazuje się, że coś trzeba zmienić, rozszerzyć, dosadzić, przesadzić, wysadzić Ale to chyba normalne, co?
____________________
Aneta Jak Ogrodnik Gordon swój ogród zakłada
Ogrodnik_Gordon 09:16, 10 lip 2017


Dołączył: 23 cze 2017
Posty: 91
ODCINEK 32

Kwiecień 2016r.

Ugor za domem

Sytuacja za domem nie była dobra

Tutaj nie trzeba słów. Niech obraz przemówi sam za siebie:





Cieszyłam się, że w tamtym roku za płotem pojawił się rzepak. Przynajmniej wprowadził jakiś kolor. W ogóle to piękne są te żółte pola rzepaku chociaż żółta kołderka przykrywa je relatywnie krótko

Ze względów finansowych (ehhhhhhhh...) musiałam odłożyć opanowanie tej części ogrodu na przyszły rok i tak to wyglądało jeszcze przez cały sezon 2016. Na szczęście lebioda sobie poszła, a pod koniec maja postawiłyśmy tam...O ZGROZO!!!!...wielki basen (prawie 15 tys. litrów) - prezent komunijny dla mojej Córki (walka z glonami przegrana, w tym roku basen jest już sprzedany i ktoś inny będzie walczył mikroflorą basenową )

I tak minął kwiecień 2016r.

c.d.n.
____________________
Aneta Jak Ogrodnik Gordon swój ogród zakłada
sylwia_slomc... 10:08, 10 lip 2017


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82129
Ogrodnik_Gordon napisał(a)




Cały czas sadzę i zakładam ten mój ogródek Co już sobie pomyślę: "O! Tutaj zrobione, już nic nie będę tutaj ruszać, niech tylko wszystko porośnie i będzie OK."...za jakiś czas TAK SE PATRZE...i okazuje się, że coś trzeba zmienić, rozszerzyć, dosadzić, przesadzić, wysadzić Ale to chyba normalne, co?

Ponoć Wszyscy tak mają
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies