Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Jak Ogrodnik Gordon swój ogród zakładał

Pokaż wątki Pokaż posty

Jak Ogrodnik Gordon swój ogród zakładał

sylwia_slomc... 11:00, 07 lip 2017


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82129
Myśmy też mieli taka trąbę z deszczem i gradem jak u Cię tylko chyba jakoś w czerwcu 2014. Gdyby teraz przyszło poddaje się i nie mam ogrodu.Chyba by mi serce tego nie wytrzymało.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Anda 11:01, 07 lip 2017


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33596
Aneto, witam się u Ciebie Bardzo fajnie opisujesz swoje przygody z ogrodem Czekam na dalsze odcinki
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Ogrodnik_Gordon 21:48, 07 lip 2017


Dołączył: 23 cze 2017
Posty: 91
Anda napisał(a)
Aneto, witam się u Ciebie Bardzo fajnie opisujesz swoje przygody z ogrodem Czekam na dalsze odcinki


Cześć Ewa

Byłam u Ciebie...ale masz pięknie i kolorowo.... CUDNIE!!!!
____________________
Aneta Jak Ogrodnik Gordon swój ogród zakłada
Ogrodnik_Gordon 22:14, 07 lip 2017


Dołączył: 23 cze 2017
Posty: 91
SKANDAAAAAAALLLL..co to za deszcz jest???!!!! Zaczyna się weekend, miałam zaplanowane sadzenie i przesadzanie...wychodzę z pracy a tutaj LEJE jak z WIADRA

Mam nadzieję, że jutro nie będzie padać i zrealizuję chociaż część z moich planów.

Mimo, że padał deszcz to pojechałam do zaprzyjaźnionego Centrum Ogrodniczego i wyjechałam z niego z:



fioletową liatrą kłosową "Kobold"
hakonechloą
i hortensją Red Beauty



żeby tylko jutro nie było deszczu...plisssssss !!!!

____________________
Aneta Jak Ogrodnik Gordon swój ogród zakłada
Ogrodnik_Gordon 23:12, 07 lip 2017


Dołączył: 23 cze 2017
Posty: 91
Luty 2016r.

Zadaszenie tarasu, które miało być zrobione we wrześniu 2015r.


"Taaaaak...taaaaak...będzie zrobione we wrześniu..."

"Taaaaak Pani...trochę nam się przesunęło ale w październiku to już zrobimy..."

i tak co dwa tygodnie stolarz informował mnie, że zadaszenie tarasu będzie stało "już" za tydzień....i tak zeszło do lutego 2016r.

Nagle przyjechali....postawili...pojechali...

Tutaj zadaszenie jeszcze w fazie tworzenia:





W przyszłym miesiącu, czyli półtora roku później, będzie malowane na biało.

Wreszcie znalazłam kogoś kto mi to pomaluje, bo w erze 500+ znalezienie kogoś do przekopania kawałka ziemi albo do pomalowania kawałka drewna....BEZCENNE!!!!

c.d.n.
____________________
Aneta Jak Ogrodnik Gordon swój ogród zakłada
sylwia_slomc... 07:53, 08 lip 2017


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82129
To prawda, już pół roku pracowników szukam. Umowa o pracę i chętnych brak
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Ogrodnik_Gordon 08:27, 08 lip 2017


Dołączył: 23 cze 2017
Posty: 91
ODCINEK 28

Kwiecień 2016r.

Zaczynam drugi sezon w moim ogrodzie

Zrobiło się ciepło...słoneczko zaczęło przedzierać się przez chmury i w narodzie pojawił się zapał do działania

Jakoś tak patrze (nie "patrzę" ) na te tuje z tyłu domu i se myśle : "Nieeeeee....wywalę to zielone, plastikowe coś co je oddziela od trawołąki i położę białe kostki...". Myślałam o granitowych kosteczkach ale okazały się dla mnie za drogie. Na szczęście pan w Centrum Kamienia zaproponował mi takie trapeziki białe z czarnymi kropeczkami i to je właśnie przywiozłam do domu:



...ale...

Jakoś tak patrze na moją bukszpanową kulkę i se myśle : "Łeeeee....no przecież trzeba ją okolić na ziemi bo ginie w tej trawie..."

Jak pomyślałam tak zrobiłam (czyli nieświadomie zastosowałam się do Ogrodowego Dekalogu Szanownej Naszej Mistrzyni ).

Najpierw WYCIĘŁAM NOŻYKIEM darń wokół kulki bukszpanowej i zrobiłam kółeczko, zrobiłam obwódkę z kostki i wysypałam kamyszkami

...ale...

Jakoś tak patrze i se myśle : "No ale teraz to ta maleńka rabatka przy tarasie też musi mieć taką biała obwódkę no bo jak to wygląda..."

Jak pomyślałam tak zrobiłam i z boku było tak:



Byłam zadowolona

c.d.n.



____________________
Aneta Jak Ogrodnik Gordon swój ogród zakłada
Ogrodnik_Gordon 08:32, 08 lip 2017


Dołączył: 23 cze 2017
Posty: 91
Piękna sobota się dzisiaj zapowiada. Lecę szybko do sklepu po ziemię do sadzenia i YEEEEEEEAAAAAAAH!!!! (jak mawiają najstarsi Słowianie )

Oby tylko nie zrobiło się gorąco !!!

Serdeczności na tę sobotę

____________________
Aneta Jak Ogrodnik Gordon swój ogród zakłada
Ogrodnik_Gordon 14:22, 08 lip 2017


Dołączył: 23 cze 2017
Posty: 91
no i chwilowo figa z sadzenia co to jest za deszcz ja się pytam????!!!!

zdążyłam posadzić liatrę kłosową i jedną trawę...i zaczęło padać. W między czasie pojechałyśmy po ziemię....no i dokupiłam jeszcze 3 liatry, różę i 2 imperaty red baron....no ale jak tak dalej będzie padać to chyba jutro dopiero je posadzę

nie ma sprawiedliwości na tym świecie

____________________
Aneta Jak Ogrodnik Gordon swój ogród zakłada
AsiaK_Z 14:33, 08 lip 2017


Dołączył: 18 sie 2014
Posty: 11771
Anetko, przynajmniej napiszesz kolejne odcinki serialu
Szalejesz zakupowo Dzielna Kobieto Pozdrawiam
____________________
Asia - Kiedyś będzie pięknie i u mnie - od nowa
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies