Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Kłopoty - problemy z trawnikiem

Pokaż wątki Pokaż posty

Kłopoty - problemy z trawnikiem

ajka 01:47, 08 kwi 2016


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 3987
Ja mam jeszcze pytanie, jeśli trawnik jest z września i jest za młody na oprysk, to czy mogę go nawozić? Bo podobno teraz najlepszy czas żeby to zrobić. Przed nami pierwsze koszenie w ten weekend.
____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
Gardenarium 07:52, 08 kwi 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Możesz nawozić, jednak rozsyp nawóz równomiernie, jeśli tego nie robiłaś nigdy możesz spalić. Po rozsypaniu podlej obficie, żeby nawóz rozpuścił się.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
zetton 19:10, 09 kwi 2016

Dołączył: 24 lip 2015
Posty: 10
Liter dużo napisałeś ale nic na temat. Przypominam pytanie jak pozbyć się szybko i skutecznie kaprolitow oraz dżdżownic?nie umoralniaj mnie jak ksiądz na temat in vitro. Zwróciłem się z prośba i problemem i proszę o konkretna odpowiedz za co będę ogromnie wdzięczny.
Gardenarium 11:03, 10 kwi 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Ja wiem, rozłóż sztuczny trawnik. I bądż wdzięczny za taką radę.

Albo poczekaj na deszcz. Włącz odkurzacz może?


Albo wydłub wszystkie dżdżownice z trawnika i przenieś na łąkę. Dżdżownice tak, mają, że "srają", a efektem ich "srania" są koprolity.
"Srania"za przeproszeniem żadnemu żywemu stworzeniu zabronić się nie da. Człowiekowi też. Więc u nas niestety nie szukaj sposobu otrucia dżdżownic, bo mu dżdżownicom sprzyjamy.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Koprolity
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
zetton 16:09, 10 kwi 2016

Dołączył: 24 lip 2015
Posty: 10
Danusiu od ciebie się nie dowiem bo ty widze wielki obronca zwierzat i innych bzdurek. Ale sa na pewno normalni ludzie na tym forum co podpowiedzą jak się ich pozbyć. Znalazłem jeden srodek chemiczny .... który na pewno użyje. Ale może ktoś kompetentny zna inne środki? Daniusiu nie wysilaj się i nie odpisuj proszę.
strix 16:27, 10 kwi 2016

Dołączył: 02 sie 2013
Posty: 6
zetton napisał(a)
Ale sa na pewno normalni ludzie na tym forum co podpowiedzą jak się ich pozbyć.


Na tym forum są sami normalni ludzie, mają również wielką tolerancję na wszelkie odmienności, ale skończonych debili bardzo ciężko się znosi, bo zanieczyszczają strasznie atmosferę.

Dlatego zalej po prostu działkę ropą i się tu więcej nie pojawiaj. To poskutkuje na długie lata.

Boże, skąd się tacy ludzie biorą, gdzie kształcą? W jakiś enklawach, rezerwatach ciemnoty odciętych od świata?

s.

Gardenarium 16:42, 10 kwi 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
zetton napisał(a)
Danusiu od ciebie się nie dowiem bo ty widze wielki obronca zwierzat i innych bzdurek. Ale sa na pewno normalni ludzie na tym forum co podpowiedzą jak się ich pozbyć. Znalazłem jeden srodek chemiczny Sevin który na pewno użyje. Ale może ktoś kompetentny zna inne środki? Daniusiu nie wysilaj się i nie odpisuj proszę.


Ależ ja się nie wysilam. Nie pozwolę jednak na takie pisanie.

Zastanów się gdzie żyjesz i na jakiej planecie i dzięki czemu masz co do garnka włożyć. Ale ja już wiem, sprzedajesz ten środek i za wszelką cenę chcesz wywołać zamęt i po prostu walnąć nazwę środka w poczytnym miejscu? Zaprzeczysz?

Będziesz teraz dalej pytał i wymieniał kolejne środki?
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
skarabeusz 21:08, 16 kwi 2016


Dołączył: 15 wrz 2014
Posty: 561
zetton napisał(a)
jak się pozbyć dzdzownic i kaprolitów z trawnika szybko i skutecznie???


Dodaj do trawnika nieco siarczanu amonu. Zakwasi on glebę, co spowoduje, że dżdżownice szybko się przeniosą – preferują bowiem gleby o odczynie zasadowym.
źródło : dom.pl
____________________
Magdalena Enklawa w mieście
zetton 11:59, 21 kwi 2016

Dołączył: 24 lip 2015
Posty: 10
Skarabeusz dziekuje za odpowiedz ale już pozbyłem się tego dziadostwa trawnik wygląda bosko jak ktoś se życzy mogę umieścić zdjęcia
Gardenarium 14:22, 21 kwi 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Nie życzymy sobie w ogóle.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies