Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » O....!

Pokaż wątki Pokaż posty

O....!

07_Rene 11:48, 10 lis 2015


Dołączył: 03 sty 2014
Posty: 5269
marzena napisał(a)







Piekna jesień u Ciebie
Marzenko, powiedz mi ile miejsce muszę zostawić metasekwoi? Czy promień 5 metrów będzie wystarczający?
Chciałabym jeszcze wiedzieć, czy matasekwoja ogałaca się od dołu samoistnie, czy trzeba sobie samemu gałęzie podcinać?
____________________
Renata Buszując w zbożu i kukurydzy
marzena 22:52, 10 lis 2015


Dołączył: 29 gru 2010
Posty: 5909
Mirka, witam, dzięki za miłe słowa, fajnie, że wpadłaś, zapraszam nadal

Rene, , jeżeli chodzi o Twoje pytania...promień 5 m wystarczy z pewnością, moja najstarsza matasekwoja ma ok 6 m średnicy korony, moja metasekwoja ( nie wiem jak inne) nie ogałaca się od dołu, gałęzie zaczynają się od ok 70 cm na pniu, przycięłam ja trochę dopiero niedawno, po śniegu, który trochę powyginał jej gałęzie...

prawie na dobranoc ... zachod slonca z Tatrami



____________________
marzena O....!
07_Rene 22:54, 10 lis 2015


Dołączył: 03 sty 2014
Posty: 5269
Dzięki wielkie
Powiało i od razu jest czym odetchnąć, a przy okazji widoki piękne
____________________
Renata Buszując w zbożu i kukurydzy
sylwia_slomc... 23:04, 10 lis 2015


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81986
Oczarowana jestem Twoim ogrodem niezmiennie
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
kamila66 23:10, 10 lis 2015


Dołączył: 03 wrz 2015
Posty: 5539
Ach...
____________________
Kamila-W oflisowym ogrodzie
Tamaryszek 19:32, 19 lis 2015

Dołączył: 21 sie 2012
Posty: 430
Witaj Marzenko! Piękne to zdjęcie z liśćmi i widokiem z 8.XI.
Czy na słupie masz winobluszcz pięciolistkowy? Bo na domu chyba trójklapowy?
On chyba ma szlachetniejszy wygląd, ale podobno może przemarznąć. U Ciebie w górach się to nie zdarza?
A czy hortensje ogrodowe opatulasz na zimę? U mnie nawet okryte przemarzały.
____________________
Pozdrawiam , Tamaryszek http://www.ogrodowisko.pl/watek/3042-wizytowka-moj-swiat
marzena 16:46, 20 lis 2015


Dołączył: 29 gru 2010
Posty: 5909
pozdrawiam odwiedzające/cych

dla Tamaryszka - podziwiam Twój niezwykle interesujący blog
a co do pytań...
na słupie jest winobluszcz trójklapowy ( na domu też), owszem, przemarzał i dlatego kolejne winobluszcze trójklapowe przy słupie ( pierwsze wymarzły) okryłam dobrze na zimę, ale obecnie po kilku latach nie muszę tego robić...
hortensje też okrywałam na początku, ale teraz zrezygnowałam, robię tylko kopczyki... u mnie to nie góry, raczej pogórze

u mnie w tej chwili jest raczej beznadziejnie, szaro-buro ...i pełno roboty - mam z pewnością warstwę ok 10 cm liści w cz. parkowej, próbuję je usuwać/grabić i wywozić na kompostowniki - mam ich 5 dopóki ich nie wywiozę bez sensu jest grabienie ich z trawnika...

tu widać obecną granicę między w miarę wygrabionymi miejscami a warstwą liści...



makata z liśćmi i nadal liście na trawie...


trochę barw...

____________________
marzena O....!
bogumila 19:12, 20 lis 2015


Dołączył: 22 wrz 2010
Posty: 19612
marzena napisał(a)
Mirka, witam, dzięki za miłe słowa, fajnie, że wpadłaś, zapraszam nadal

Rene, , jeżeli chodzi o Twoje pytania...promień 5 m wystarczy z pewnością, moja najstarsza matasekwoja ma ok 6 m średnicy korony, moja metasekwoja ( nie wiem jak inne) nie ogałaca się od dołu, gałęzie zaczynają się od ok 70 cm na pniu, przycięłam ja trochę dopiero niedawno, po śniegu, który trochę powyginał jej gałęzie...

prawie na dobranoc ... zachod slonca z Tatrami



...ten zachód słońca...to bajka...
____________________
W cieniu - zacieniona / Mexico City / Oliwa - park
Katkak 20:02, 20 lis 2015


Dołączył: 13 lip 2013
Posty: 28254
Marzena.... Ale masz widoczki... Aż dech zapiera.Marzenko wiem, że masz gdzieś u siebie róże The fairy i Rote the fairy. Czy masz je posadzone obok siebie? Jeśli tak to ciekawa jestem jak wyglądają. Czy masz może zdjęcie? Pozdrawiam.
____________________
Kaśka - Moja bajka *** Wizytówka
hanka_andrus 20:03, 20 lis 2015


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Zazdroszczę słońca i widoku, bo u mnie zero.
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies