Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » O....!

Pokaż wątki Pokaż posty

O....!

marzena 18:29, 30 paź 2015


Dołączył: 29 gru 2010
Posty: 5909
no, ten słup pokryty winobluszczem trójklapowym o tej porze roku jakby wyraźniejszy jest...
no, a widoki wiadomo...to premia za mieszkanie w dość trudnym terenie/warunkach...

Sylwia, Ola też potwierdza...rzeczywiście trudno jest rozmnożyć ten trójklapowy, a jeżeli nawet się pzryjmie, to niekoniecznie będzie chciał rosnąć dalej ( takie moje doświadczenie z nim...)
a tu pokazuję winobluszcz na domu - z sadzonki kupionej, z drugiej strony był posadzony z mojej- nic z tego nie wyszło...


Pszczółko, zrobiłam fotki z tymi nowymi metasekwojami... posadziłam je w jednej linii z cyprysikami groszkowymi 'Plumosa' - to już drzewa obecnie... w miejscu, do tej pory pustym, dwie widać a trzecia zasłonięta ( na razie) przez kwitnące trawy


____________________
marzena O....!
marzena 18:33, 30 paź 2015


Dołączył: 29 gru 2010
Posty: 5909
obecnie rzeczywiście ten słup jest taki wyraźny, prawie z każdego miejsca go widać...
tu spojrzenie z 'lasu' ...

____________________
marzena O....!
Joku 18:53, 30 paź 2015


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12147
Winobluszcz trójklapowy chyba rozmnaża się przez szczepienie na podkładce z pięciolistkowego. Miałam, pięciolistkowy odbijał mi właśnie i musiałam go tępić.
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
Bogdzia 14:17, 31 paź 2015


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
marzena napisał(a)
no, ten słup pokryty winobluszczem trójklapowym o tej porze roku jakby wyraźniejszy jest...
no, a widoki wiadomo...to premia za mieszkanie w dość trudnym terenie/warunkach...

Sylwia, Ola też potwierdza...rzeczywiście trudno jest rozmnożyć ten trójklapowy, a jeżeli nawet się pzryjmie, to niekoniecznie będzie chciał rosnąć dalej ( takie moje doświadczenie z nim...)
a tu pokazuję winobluszcz na domu - z sadzonki kupionej, z drugiej strony był posadzony z mojej- nic z tego nie wyszło...


Pszczółko, zrobiłam fotki z tymi nowymi metasekwojami... posadziłam je w jednej linii z cyprysikami groszkowymi 'Plumosa' - to już drzewa obecnie... w miejscu, do tej pory pustym, dwie widać a trzecia zasłonięta ( na razie) przez kwitnące trawy


Ale pięknie, pozdrówka.


____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Tamaryszek 21:23, 02 lis 2015

Dołączył: 21 sie 2012
Posty: 430
Witaj Marzenko! A dla mnie znakiem rozpoznawczym Twojego ogrodu jest trawiasty taras, nigdzie takiego nie widziałam. Rabatę pod murem ostatnio chwaliłam, natomiast dziś o schodkach na taras, pokazanych przez Mirę - wyglądają super! Podoba mi się i sam układ schodów i ich obsadzenie.
____________________
Pozdrawiam , Tamaryszek http://www.ogrodowisko.pl/watek/3042-wizytowka-moj-swiat
babka 22:16, 02 lis 2015


Dołączył: 23 mar 2014
Posty: 9359
Miodzisław
U Ciebie bluszcz szaleje ogniście u mnie różnie, na północnej ścianie poczerwieniał i spadł, na południowej jeszcze lekko się zieleni a południowo-zachodnia jest złota. Nie wiem czy zdąży się wybarwić na czerwono ale i tak jest piękny
Wspaniałe jak zawsze fotki z perspektywą
____________________
Ola - Moja walka z wiatrakami czyli kamieniołom trochę z przypadku Nie chcesz - znajdziesz powód, chcesz - znajdziesz sposób
marzena 21:53, 03 lis 2015


Dołączył: 29 gru 2010
Posty: 5909
Joku, jest tak jak piszesz...mi też odbijał pięciolistkowy z podkładki...i po prostu poodcinałam i przeniosłam w go w inne miejsca, rośnie też sobie ale go bardzo kontroluję...

Bogdzia, miło, pozdrawiam również

Tamaryszek, dzięki szukałam Twego wątku, nie ma, ale wizytówka daje obraz Twojego ogrodu - przepięknie masz, bardzo lubię takie klimaty

babka, oglądnęłam Twój winobluszcz porastający dom, bardzo piękny widok

u mnie lada moment winobluszcz opadnie całkowicie ze słupa, wiec póki jeszcze się tam tzryma - dzisiejsze fotki

____________________
marzena O....!
an_tre 22:26, 03 lis 2015


Dołączył: 01 lut 2011
Posty: 22388
marzena napisał(a)



Marzenko i o te widoki mi chodzi, piękna jesień
siedem lat temu właśnie w tym czasie byłam w Ustroniu, też było tak pięknie
____________________
Rajski Ogród Ani + Rajski ogród Ani 2... niekończące się marzenie... http://www.ogrodowisko.pl/watek/2691-maj-2012-duszniki-zdroj-park-zdrojowy-i-okolice http://www.ogrodowisko.pl/watek/1966-ogrod-w-lubiechowie-kolo-ksiaza
zbigniew_gazda 09:14, 04 lis 2015


Dołączył: 02 paź 2010
Posty: 11177
Co za cudne widoki! A piesek nieodłącznym towarzyszek i świadkiem zdjęć.
____________________
Zbyszek - *** Nasz przydomowy ogródek *** Wizytówka ***
mira 21:11, 04 lis 2015


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
U mnie taki winobluszcz bardzo szybko się wynosi, lekki przymrozek i koniec - a Twój taki piękny i kolorowy

u mnie katalpa już nie ma liści a w mieście ma wszystkie liście jakieś prądy pewnie

Tamaryszek pisze ciekawy blog

pozdrawiam
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies